زمان انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

میزبانی‌های عمان: به نفع استقلال، به ضرر پرسپولیس

بعد از ماجرای حمله به سفارت عربستان و تنش‌های موجود بین دو کشور، فدراسیون فوتبال آسیا برای بازی‌های رو در روی این دو کشور، حکم به بازی در زمین‌ بی‌طرف داد. عمان کشوری بود که از سوی ایران برای بازی مقابل تیم‌های عربستانی معرفی شد. هر چهار تیم ایرانی قرار شد که در بازی مقابل نماینده‌های عربستانی، در عمان میزبانی کنند. ولی آیا انتخاب عمان به عنوان میزبان تصمیم درستی بود؟

سرای نور؛ بعد از ماجرای حمله به سفارت عربستان و تنش‌های موجود بین دو کشور، فدراسیون فوتبال آسیا برای بازی‌های رو در روی این دو کشور، حکم به بازی در زمین‌ بی‌طرف داد. عمان کشوری بود که از سوی ایران برای بازی مقابل تیم‌های عربستانی معرفی شد. هر چهار تیم ایرانی قرار شد که در بازی مقابل نماینده‌های عربستانی، در عمان میزبانی کنند. ولی آیا انتخاب عمان به عنوان میزبان تصمیم درستی بود؟

هر چقدر عمان برای دو استقلال ایران کشور مطلوبی بود، منجر به ناکامی پرسپولیس و ذوب‌آهن شد. استقلال در عمان سه گل به التعاون عربستان زد. استقلال‌خوزستان هم در همان نخستین دیدار آسیایی‌اش موفق به شکست الفتح در کشور عمان شده بود. ولی ذوب‌آهن در این میزبانی از الاهلی دو بر یک شکست خورد. پرسپولیس هم در دو بازی رفت و برگشت مقابل الهلال، دو تساوی به دست آورد. اگر پرسپولیس کشور دیگری را انتخاب می‌کرد، با یک برد و یک شکست هم آمار بهتری از حالا داشت. ضمن این که پرسپولیس تنها تیمی بین چهار نماینده ایرانی است که مهمانی‌اش مقابل تیم عربستانی را پشت سر گذاشت. سه نماینده دیگر ایران هنوز مقابل تیم‌های عربستانی مهمان نبوده‌اند.

دو برد، دو تساوی و یک شکست حاصل کار چهار نماینده ایرانی است، در پنج مسابقه‌ای که در عمان از تیم‌های عربستانی میزبانی کردند.

استقلال ۳-۰ التعاون

استقلال خوزستان ۱-۰ الفتح

ذوب‌آهن ۱-۲ الاهلی

پرسپولیس ۱-۱ الهلال

الهلال ۰-۰ پرسپولیس (میزبانی الهلال)./ر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو