زمان انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

زدوخورد به سبک این دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران در ملأ عام!

جهانگیری نامزد کمکی و پوششی روحانی اعلام کرد، "اگر کسی بگوید چند میلیون شغل ایجاد می کنم، می خواهد مردم را فریب دهد." غافل از اینکه روحانی وعده داده بود، فقط در صنعت گردشگری ۴ میلیون شغل ایجاد می کند.

سرای نور؛ اسحاق جهانگیری نامزد کمکی و پوششی روحانی اعلام کرد، “اگر کسی بگوید چند میلیون شغل ایجاد می کنم، می خواهد مردم را فریب دهد.” غافل از اینکه حسن روحانی ۱۵ خرداد ۹۲ وعده داده بود، فقط در صنعت گردشگری ۴ میلیون شغل ایجاد می کند.

محمدباقر قالیباف داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پیش از این اعلام کرده بود: امروز، بنده به شما متعهد می‌شوم با توکل به خداوند و به‌پشتوانه ملت، دولت مردم را تشکیل دهم و در یک دوره ۴ساله، با انقلابی اقتصادی درآمد کشور را به دو و نیم برابر افزایش دهم.

قالیباف با اعلام اینکه “۵ میلیون شغل ایجاد خواهم کرد و نظام مالیاتی را به‌نفع ۹۶ درصد مردم تغییر می‌دهم”، افزود: برنامه‌ای مدون و دقیق برای حل مشکلات فوری اقشار کم‌درآمد اجرا می‌کنم.

اظهارات اخیر قالیباف که از امکان ایجاد چتد میلیون شغل خبر داده بود، با واکنش اسحاق جهانگیری نامزد پوششی و کمکی حسن روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مواجه شد که این واکنش در واقع تصریحاتی بود که جلوی چشم همه و بی‌پرده صورت گرفته است.

جهانگیری گفت: “برخی می گویند و شعار می دهند که می خواهند این میزان شغل ایجاد کنند، این برادر عزیز یا شغل ایجاد نکرده یا عدد و رقم متوجه نمی شود.شغل ایجاد کردن کار بسیار دشواری است، اقتصادی که ظرفیتش مشخص است که چه مقدار شغل می توان ایجاد کرد اگر کسی بگوید چند میلیون شغل ایجاد می کنم، معلوم است که می خواهد مردم را فریب دهد.”

این اتهام زنی جهانگیری به قالیباف در رسانه های عربی منطقه منعکس شد و به این موضوع در تیتر صفحه نخست پرداختند و این فرافکنی بهانه ای برای سوء استفاده رسانه های معاند و ضدانقلاب و فضاسازی این رسانه ها علیه جمهوری اسلامی ایران شد.

روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط، چاپ لندن از واکنش جهانگیری به قالیباف به “زد و خورد” یاد کرد و نوشت: «قالیباف و جهانگیری به وسیله اعداد و ارقام به زد و خورد روی آوردند. این در حالی است که بیکاری در ایران با همه وجودش به صحنه انتخابات سایه افکنده و فضای انتخابات را “ملتهب” کرده است»(!)

این روزنامه وابسته به عربستان سعودی ادامه داد: «قالیباف در حالی از ایجاد فرصت شغلی ۵ میلیونی سخن گفت که جهانگیری او را به خاطر این وعده انتخاباتی به فریب مردم متهم کرده است. قالیباف هم در واکنش به این اتهام زنی جهانگیری گفته که اقتصاد ایران در دست عده ای دلال افتاده است.»

گفتنی است که انتقاد جهانگیری از اظهارات قالیباف در حالی است که حسن روحانی رئیس جمهور فعلی ۴ سال پیش در بحبوحه تبلیغات انتخاباتی وعده های زیادی در خصوص حل مشکل بیکاری و اشتغالزایی چندین میلیونی داده بود.

لیست برخی وعده های انتخاباتی حسن روحانی در سال ۹۲ که از اخبار سایت شخصی حسن روحانی استخراج شده است، به شرح زیر است:

*برنامه اقتصادی من حل معضل اشتغال به‌خصوص برای تحصیل‌کرده‌هاست.

*کشور را می‌توان از بیکاری و گرانی نجات داد.

*ما ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار بیکار داریم و اگر تنها ۱۰ میلیون گردشگر وارد کشور شود بیش از ۱۳۳ میلیارد دلار درآمد ارزی و ۴ میلیون اشتغال درست می‌شود، یعنی با یک حرکت صحیح در یک مسئله اقتصادی و اجتماعی می‌توانیم بیکاری را حل کنیم.

* سه راهبرد در بخش اشتغال ذکر شده است و برای هر کدام راه‌حل‌های ریز تدوین شده است تا ما بتوانیم مشکل بیکاری را در همان سال اول تا حد زیادی تقلیل دهیم.

* ما می‌توانیم بیکاری را در مرحله نخست کاهش و در مرحله بعد در اندازه عادی بین المللی قرار دهیم.

*وضوع اشتغال برمی‌گردد به رشد تولید. اگر می‌خواهیم جوانان از بیکاری نجات یابند باید تولید را رشد بدهیم، این کار شدنی است.

*اگر صنعت گردشگری در کردستان احیا شود مسئله بیکاری به‌طور کامل حل خواهد شد.

*اگر فقط یک مرکز برای سوختگیری کشتی‌ها در دریای عمان ایجاد شود بخش مهمی از اشتغال و بیکاری استان را حل خواهد کرد.

*در این سرزمین فقط صنعت توریسم می‌تواند معضل بیکاری را ریشه‌کن کند.

حال باید از اسحاق جهانگیری که صرفاً برای حمایت و کمک به حسن روحانی در انتخابات پیش رو خود را نامزد کرده است، پرسید، ” آیا جناب آقای حسن روحانی که ۴ سال پیش ادعا کرده بود فقط با گردشگری می تواند ۴ میلیون شغل ایجاد کند و معضل بیکاری را ریشه کن نماید” در پی فریب مردم بود؟/ر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو