زمان انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

اکثر آمریکایی‌ها از برجام حمایت می‌کنند

نتایج نظرسنجی جدیدی در آمریکا نشان می‌دهد که تعداد حامیان توافق هسته‌ای ایران (برجام) در میان مردم این کشور رو به افزایش است.

سرای نور؛نظرسنجی جدید «مورنینگ کانسالت/پولتیکو» نشان می‌دهد که حمایت مردمی از توافق هسته‌ای ایران پس از آنکه دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که این کشور به توافق برجام پایبند است، رو به افزایش گذاشته است.

بنا بر این گزارش، در این نظرسنجی که چند روز پس از آن انجام شد که دولت آمریکا اعلام کرد تعلیق تحریم‌های ایران را تمدید می‌کند.

بر این اساس، ۵۶ درصد از رأی‌دهندگان ثبت شده اعلام کردند که از توافق برجام حمایت می‌کنند در حالی که در ماه آگوست سال ۲۰۱۶ این رقم ۴۹ درصد به ثبت رسیده بود. علاوه براین در ماه آگوست سال ۲۰۱۵ میلادی تنها ۳۶ درصد اعلام کرده بودند که از این توافق حمایت می‌کنند.

با این وجود نتایج این نظرسنجی نشان داد که از هر ۱۰ نفر دست‌کم ۳ نفر همچنان با توافق هسته‌ای ایران (برجام) مخالف هستند.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که جمهوریخواهان بیشترین میزان حمایت را از توافق هسته‌ای برجام دارند؛ توافقی که از زمان امضای آن در ماه جولای سال ۲۰۱۵ میلادی تا کنون با انتقاد شدید قانونگذاران جمهوریخواه مواجه بوده است.

در این میان، ۵۳ درصد از رأی‌دهندگان جمهوریخواه اعلام کردند از برجام حمایت می‌کنند. این رقم در تابستان گذشته ۳۷ درصد به ثبت رسیده بود و در ماه‌های اولیه پس از امضای برجام این رقم تنها ۱۰ درصد بود.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو