زمان انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

یاوه‌گویی الجبیر علیه ایران، حزب الله و اسد

وزیر خارجه سعودی ادعا کرد که باید مداخلات ایران و حزب الله در منطقه را متوقف کرد و بشار اسد در آینده سوریه جایگاهی ندارد.

سرای نور؛به نقل از العربیه، «عادل الجبیر» وزیر خارجه سعودی پس از دیدار با «سرگئی لاوروف» همتای روس خود در مسکو در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد.

عادل الجبیر در سخنانی عنوان کرد: سعودی ها مواضع خود در قبال بحران سوریه را با روسیه هماهنگ می کنند و طرفین درباره احترام به حاکمیت کشورها توافق نظر دارند. با لاوروف درباره روند صلح در خاورمیانه و بحران سوریه گفتگو کردیم. نظام سوریه بارها آتش بس را نقض کرده است!

وی در ادامه مدعی شد: نظام سوریه باید بهای استفاده از مواد شیمیایی را بپردازد و اثبات کند که تسلیحات شیمیایی در اختیار ندارد! بشار اسد (رئیس جمهور سوریه) در آینده سوریه جایگاهی ندارد.

وزیر خارجه سعودی در ادامه یاوه گویی های خود به بیان اتهاماتی علیه ایران و حزب الله لبنان پرداخت و گفت: باید مداخلات ایران در منطقه را متوقف کرد! همچنین شبه نظامیان! حزب الله نیز در هیچ نقطه ای از جهان جایگاه ندارند و باید از مداخله آنها در منطقه جلوگیری کرد.

وی در ادامه به بحران یمن بر اثر تجاوز دو ساله سعودی ها به این کشور اشاره و عنوان کرد: با لاوروف در خصوص وضعیت یمن و اهمیت دستیابی به راهکاری برای بحران یمن بر اساس قطعنامه شورای امنیت رایزنی کردیم. ما از تلاش های «اسماعیل ولدالشیخ» نماینده سازمان ملل در یمن حمایت می کنیم.

عادل الجبیر در پایان از نقش روسیه در قبال مسأله فلسطین تمجید کرد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو