زمان انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

“ولنگاری فرهنگی” نتیجه کم توجهی به تهاجم فرهنگی است

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: بحران‌های مختلف در جریان‌های سیاسی مختلف را باید با قرآن تطبیق دهیم تا ملاک جریان شناسی ما آیات قرآن باشد.

سرای نور؛آیت الله سیداحمد علم‌الهدی شامگاه چهارشنبه در سلسله جلسات تفسیر قرآن خود که در مهدیه مشهد برگزار شد اظهار داشت: مردم جهان علت و زمینه ظهور امام زمان(عج) هستند که خونریزی‌ها و کشتارهای مردم از ابتدای تاریخ تاکنون به این معناست که وظیفه خود را به خوبی انجام نداده‌ایم.

وی افزود: دجال ممکن است شخص باشد، اما در حقیقت دجال یک جریان است که تمام ابزار و لوازم لازم برای انحراف مردم را در اختیار دارد.

امام جمعه مشهد مقدس خاطرنشان کرد: جریان‌های حاکم بر زندگی انسان‌ها که به دنبال زندگی مادی هستند و ما را به سمت عیاشی سوق می‌دهند و برای تسلط شیطان بر زندگی ما تلاش می‌کنند نیز از عذاب‌های الهی هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی درباره تغییرات انسان‌ها در طول زمان تصریح کرد: خیلی از انسان‌ها برای مقابله با جریان استکبار وارد میدان می‌شوند اما خودشان در انتها جذب همین جریان می‌شوند.

آیت الله علم‌الهدی با بیان این که بی‌حرمتی‌ها و ولنگاری‌های فرهنگی موجود در کشور نتیجه کم کاری ما در زمینه تهاجم فکری و فرهنگی است، بیان کرد: این نیز نتیجه تفکر آزادی است که شکل گرفت.

امام جمعه مشهد مقدس به تهاجم‌های فرهنگی صورت گرفته توسط دشمن اشاره و اذعان کرد: اگر در مقابل تهاجمات فرهنگی و فکری دشمن مقابله نکنیم فرزندان ما دچار انحراف فکری می‌شوند و دشمن، دشمنان ما را از میان خودمان پرورش می‌دهد.

آیت الله علم‌الهدی ادامه داد: دشمن چهره اسلام در جهان را مورد هدف قرار داده و قصد دارد توسط خودمان به اسلام ضربه بزند؛ از این رو گاهی با افرادی برخورد می‌کنیم که برای ضربه زدن به اسلام هیچ باکی ندارند و بنده از تفکراتشان وحشت می‌کنم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: بحران‌های مختلف در جریان‌های سیاسی مختلف را باید با قرآن تطبیق دهیم تا ملاک جریان شناسی ما آیات قرآن باشد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو