زمان انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

«خانه» جشنواره جهانی فیلم فجر را از آن خود کرد

اختتامیه جشنواره جهانی فیلم فجر در حالی برگزار شد که فیلم «خانه» بیشترین جوایز را از آن خود کرد.

سرای نور؛مراسم اختتامیه سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور جمع کثیری از هنرمندان داخلی و خارجی در تالار وحدت آغاز شد.

این جشنواره از روز جمعه اول اردیبهشت‌ماه کار خود را آغاز کرده است و امروز پنجشنبه ۷ اردیبهشت‌ماه به کار خود پایان می‌دهد.

اشکان خطیبی بازیگر سینما و تلویزیون که اجرای این برنامه را بر عهده دارد در ابتدا به زبان انگلیسی به مهمانان خارجی حاضر در اختتامیه خوش‌آمد گفت.

رضا میرکریمی دبیر سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر در این مراسم گفت: خبر خوشی دارم که متن سخنرانی‌ام را گم کرده‌ام. معمولاً فیلمسازان وقتی فیملی را می‌سازند و آن فیلم به روی پرده نمایش می‌رود؛ دیگر تمام شده است و نباید درباره آن صحبت  کند؛ جشنواره سی‌وپنجم هم اینگونه بود. ما سعی کردیم در جشنواره جهانی فیلم فجر تجربیاتمان را در اختیار یکدیگر قرار دهیم؛ امیدوارم در این مهم موفق بوده باشیم.

در ادامه این مراسم، جایزه بخش نتپک (شبکه ترویج سینمای اسیا) به اصغر یوسفی نژاد برای فیلم «خانه» اهدا شد.

همچنین جایزه بخش بین الادیان به آقای وانگ ژاپو از چین برای فیلم «چاقو در آب پاک» رسید.

در بخش فیلمهای آسیایی(جلوگاه شرق) نیز جایزه بهترین فیلم کوتاه به آرین وزیر دفتری برای فیلم «هنوز نه» اهدا شد و جایزه بهترین فیلم بلند این بخش نیز به شهبانو سادات برای فیلم «گرگ و بره» رسید. تندیس بهترین فیلم این بخش نیز به ثابت کومانبکف برای فیلم «بازمانده» اهدا شد.

در ادامه جایزه بخش محمد امین(ص) (جایزه اخلاق جشنواره) به مظفر حسین خانی هزواره برای فیلم «بابایی» اهدا شد. رضا کیانیان ضمن اهدای این جایزه گفت که بسیار خوشحال هستم که جایزه اخلاق سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر را اهدا می‌کنم.

سپس  جوایز بخش «سینمای سعادت» صاحبان خود را شناخت. جایزه بهترین دستاورهنری این بخش به جین جینگ ژو  برای فیلم «آقای بی دردسر» اهدا شد.

سیمرغ  سیمین بهترین بازیگر نقش مرد به استفان دنولیوبوف برای ایفای نقش «گلوری» و سیمرغ سیمین بهترین بازیگر زن به مارگیتا گوشوا بازیگر فیلم «گلوری» اهدا شد.

سیمرغ سیمین بهترین فیلمنامه بخش سینمای سعادت به اصغر یوسفی‌نژاد برای نگارش فیلمنامه «خانه»  و سیمرغ سیمین بهترین کارگردانی به ایوان دی گائونا کارگردان «گناهکاران» اهدا شد.

همچنین جایزه بهرین فیلم بلند بخش سینمای سعادت در فیلم «خانه» به کارگردانی اصغر یوسفی‌نژاد رسید.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو