زمان انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

عواقب تلخ یک اعتصاب از سوی پرسپولیسی‌ها

اعتصاب 4 روزه‌ی پرسپولیس از جهاتی به ضرر این تیم بوده است، از کم شدن طرفداران در استادیوم آزادی پیش از جدال برابر ذوب تا ضرر مالی به باشگاه...

سرای نور؛

تیم فوتبال پرسپولیس تهران در شرایطی در هفته بیست‌ و نهم رقابت‌های لیگ برتر به مصاف ذوب‌آهن می‌رود که به دلیل اعتصاب بازیکنان و عدم شرکت در تمرینات شرابط خوبی ندارد. این اعتصاب از جهات مختلفی به زیان باشگاه پرسپولیس بوده است.
استقبال کم‌سابقه تماشاگران از مسابقه
سرخپوشان تا اینجای فصل بیشترین میانگین تعداد تماشاگران را به خود اختصاص داده‌اند و در هر بازی به طور متوسط بالای ۵۰ هزار تماشاگر از بازی‌های خانگی این تیم استقبال کرده است. ولی با توجه به اطلاعات سامانه فروش بلیت الکترونیکی بازی پرسپولیس – ذوب‌آهن تعداد بلیت‌های فروخته شده این بازی حدود ۲۰ هزار عدد بوده است. البته با توجه به قطعیت قهرمانی پرسپولیس می‌شود بخشی از این کاهش استقبال را به بی‌انگیزگی تماشاگران ربط داد ولی بدون شک شرایط بحرانی سرخپوشان و اعتصاب بازیکنان هم در این میان بی‌اهمیت نبوده است.
این کاهش استقبال شدید در خرید بلیت‌های مسابقه زیان مالی سنگینی داشته است ولی تنها پیامد منفی اعتصاب نیست.
۵۰ میلیون پول بربادرفته
با توجه به اینکه باشگاه پرسپولیس برای شب قبل از مسابقه هتل المپیک را برای بازیکنان و عوامل کادرفنی تیم رزرو کرده بود، سرخپوشان به دلیل اعتصاب در این هتل حاضر نشدند و تنها چندساعت مانده به مسابقه به این محل مراجعه کردند. با این وجود با توجه به اینکه اتاق‌های این هتل برای سرخپوشان رزرو شده بود، این باشگاه موظف به پرداخت هزینه آن شده است که چیزی حدود ۵۰ میلیون خرج روی دست آنها گذاشته است.
اجازه زمین تمرین
پرسپولیسی‌ها در بازگشت از عمان و جدال برابر الهلال، بعد از یک روز ریکاوری با توجه به زیر کشت رفتن استادیوم شهید کاظمی راهی مجموعه خیریه عمل شدند. قرار است این استادیوم طی ۲۰ روز آینده به پایان رقابت‌های فصل محل تمرین سرخپوشان باشد که البته ۳ جلسه تمرینی آن با توجه به اعتصاب بازیکنان برباد رفت. هزینه‌ای قبل توجه که برای اجاره این سه روز باز هم به باشگاه تحمیل شده است.
پایین‌ آمدن شانس کسب امتیاز
سرخپوشان در شرایطی که می‌توانند با پیروزی در ۲ بازی آینده خود یک رکورد تاریخی در لیگ برتر به نام خودشان ثبت کنند، ۴ روز از تمرینات دور بوده و از شرایط مطلوب بازی فاصله گرفته‌اند. سرخپوشان یک روز در ریکاوری بازی مقابل الهلال بودند و ۳ روز هم به دلیل اعتصاب در تمرینات حاضر نشدند. اتفاقاتی که قهرمان لیگ را اکنون در قامت یک تیم ورشکسته و ناکام نشان می‌دهد و باید دید مسوولان چه اقدامی برای برون رفت از این موضوع خواهند داشت.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو