زمان انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ -

سردار صالحی مطرح کرد

الگوگیری جوانان خارجی از فرهنگ اردوهای جهادی/ اردوهای جهادی توقعات خانواده‌ها را کاهش می‌دهد

معاون بسیج ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه با توجه به تأثیرات اردوهای جهادی بر خودسازی، این اردوها توقعات اضافه خانواده‌ها را تعدیل می‌کند، گفت: اردوهای جهادی اثرات عمیقی داشته و جوانان خارجی حاضر در این اردوها، به محض بازگشت به کشورشان این حرکت را آغاز کردند.

به گزارش سرای نور؛ سردار صالحی معاون بسیج ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه وجود جوان در اردوهای جهادی در ابتدا جنبه خودسازی دارد، اظهار داشت: در این اردوها جوانان از نظر روحی و معنوی خود را می‌سازند و جنبه دوم ان شناخت محرومیت‌ها و آسیب‌ها در مناطق مختلف کشور است.

وی افزود: حضور میدانی در مناطق محروم سبب شناخت عرصه عمل برای جوانان می‌شود و هم اینکه مایه دلگرمی برای محرومان می‌شوند، مردم مناطق محروم در این حرکت‌ها می‌بینند که جوانان مناطق مختلف کشور آنها را از یاد نبرده‌اند.

معاون بسیج ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: جنبه مهم دیگر در این اردوها، آماده شدن جوانان برای ورود به عرصه مدیریت است که این شناخت از مناطق محروم می‌تواند میزان تأثیرگذاری آنها را افزایش دهد.

وی ادامه داد: با بررسی همه این جنبه‌ها می‌بینیم که هدف تنها ساختن یک اتاق یا سازه نیست بلکه بانیان این حرکت نگاه کلان به موضوعات دارند.

سردار صالحی یادآور شد: اردوهای جهادی از کارهای پسندیده‌ای است که اثرات عمیقی در کشور بر جای گذاشته و جوانان خارجی که در این اردوها حاضر شده‌اند، به محض بازگشت به کشورشان این حرکت را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه پایه اقتصاد ما در گذشته از روستاها بود، تأکید کرد: متأسفانه در مقطعی این تولید از دست رفت و این نگاه آمد که هر چه اضافه آمد باید به روستاها برود و روستاهایمان به روستاپایانه تبدیل شد.

وی با اشاره به سفر به مناطق محروم افزود: کارهای انجام شده در این مناطق مایه امیدواری است اما باید با آموزش، مهارت‌افزایی و استفاده از فناوری‌های روز روستاهای ما پایه و در اقتصاد پیشرو باشند.

معاون بسیج ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: با توجه به جوانان تحصیل‌کرده در روستا و ظرفیت‌های موجود ما می‌توانیم شبکه تولید راه‌اندازی کنیم و با ایجاد کارگاه و مدیریت بهتر روستاها و مناطق محروم را به جایگاه واقعی خود بازگردانیم.

وی با اشاره به حضور برخی از جهادگران به همراه خانواده در اردوهای جهادی اظهار داشت: این حضور سبب تعدیل توقعات خانواده و هدفمند کردن حرکت رو به جلوی آنها می‌شود.

سردار صالحی با بیان اینکه اردوهای جهادی هدف‌گذاری نخبگان را واقعی‌تر می‌کند، گفت: ابن نخبگان خود را در صحنه عمل می‌بینند و به همین دلیل از نخبگی خود در راستای تحقق اهداف بلند گام برمی‌دارند.

منبع:فارس

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۰ فروردین, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو