زمان انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ -

مترو در روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد رایگان است

شهردار حرم مطهر از استقرار 300 اکیپ آتش‌نشانی در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) خبر داد و گفت:‌ همچنین مترو در روزهای 14 و 15 خرداد ماه به صورت رایگان خدمت‌رسانی می‌کند.

سرای نور؛اکبر توکلی در جریان بازدید از ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، گفت: اقدامات لازم برای برگزاری مراسم صورت گرفته و آماده برگزاری مراسم هستیم.

وی با اشاره به اینکه امسال برگزاری مراسم همزمان با ماه مبارک رمضان است، گفت: برنامه از ساعت ۱۸ آغاز و با نماز مغرب و عشاء به اتمام می‌رسد.

شهردار حرم با اشاره به اینکه حدود ۱۲۰ هزار متر مربع سقف (سایبان) زده‌ایم،‌ گفت: همچنین فضای سایه‌ای حرم حضرت امام(ره) هم موجود است و مشکلی در مراسم نخواهیم داشت.

به گفته توکلی، ۲۲ منطقه شهرداری تهران برای برگزاری مراسم حضور دارند.

شهردار حرم مطهر با بیان اینکه امسال ۲۵۰ هزار پذیرش داریم، گفت: به دلیل همزمانی مراسم با ماه مبارک رمضان، امسال از استان‌های دور زائر نداریم و تمام زائران از استان‌های همجوار هستند.

وی با بیان اینکه در ۴ ضلع حرم، ۳۲ پرچم با رنگ‌های مختلف نصب کرده‌ایم، گفت: افراد می‌توانند بر اساس رنگ‌های پرچم مسیر خود را پیدا کنند و همچنین خط‌های رنگی در طول مسیر کشیده‌ایم که زائران می‌توانند بر اساس رنگ استان خود مسیر را پیدا کرده و دیگر گمشده‌ای نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه ماشین‌های برقی برای مراسم پیش‌بینی کرده‌ایم، گفت: همچنین ۴۰ دستگاه ویلچر با خادم در نظر گرفته‌ایم و ۳۰۰ اکیپ آتش‌نشانی در نقاط مختلف حرم مستقر هستند.

وی از برپایی بیمارستان صحرایی در مراسم خبر داد و گفت: همچنین اورژانس در نقاط مختلف مستقر و خدمت‌رسانی می‌کند.

به گفته توکلی، فاصله قطارهای مترو در ایستگاه حرم هر ۵ دقیقه یک بار است و مترو در این ۲ روز رایگان است.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۰ خرداد, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو