زمان انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ -

جلوگیری از طلاق ۱۰ هزار همسر زندانی/بیش از ۷۰۰ فرزند زندانی به تحصیل بازگشتند

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: سال گذشته ۱۰ همسر زندانی را که خواستار طلاق بودند شناسایی کردیم و با مشاوره‌های انجام‌شده آنها از این تصمیم منصرف شدند.

سرای نور؛در مراسم جشن حمایت از خانواده زندانیان که شب گذشته با حضور تعدادی از مسئولان قضایی از جمله رئیس سازمان زندان‌ها، دادستان کل کشور و معاون فرهنگی قوه قضاییه و تعدادی از خیرین برگزار شد، نیکوکاران مبلغ ۲۶۰ میلیون تومان برای کمک و حمایت از خانواده زندانیان تعهد کردند.

اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها در این مراسم گفت: اعتقاد داریم زندانی اگر خطا کرده باید مجازات شود اما باید خانواده وی را از زندانی جدا کنیم. زمانی که فردی به زندان می‌رود مشکلاتی از جمله مشکلات معیشتی برای خانواده وی ایجاد می‌شود. سال گذشته کار شناسایی ۱۰ هزار همسر زندانی که به‌علت زندانی شدن سرپرست خانواده، خواستار طلاق بودند انجام شد و از فروپاشی این خانواده‌ها با برگزاری کلاس‌های مشاوره جلوگیری شد.

جهانگیر افزود: همچنین سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ فرزند زندانی که در معرض اعتیاد بودند شناسایی شدند که با کمک نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد از سقوط آنها جلوگیری شد و همچنین بیش از ۷۰۰ فرزند زندانی که ترک تحصیل کرده بودند تلاش شد که به مدارس بازگردند.

وی ادامه داد: در سال گذشته با تخصیص ۱۲ میلیارد تومان به خانواده زندانیان سعی کردیم بخشی از مشکلات آنها حل شود و همچنین ۸۲۵ خانواده زندانی که دارای مشکلات خاص مانند بیماری‌های خاص، فرار از منزل فرزندان و زندانی شدن هم‌زمان والدین بودند شناسایی شدند و به مشکلات آنها رسیدگی شد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۱ خرداد, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو