زمان انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ -

قتل مادر پس از مصرف مواد

مردی که پس از مصرف مواد مخدر مادرش را کشت، به قتل وی اعتراف کرد.

سرای نور؛

در ساعت ۱۶ نهم خرداد ماه امسال مرد میانسالی با حضور در خیابان کمالی از همسایگان و اهالی محل درخواست کمک کرد و عنوان داشت که مادرش دچار عارضه ایست قلبی شده و نفس نمی‌کشد. با اعلام خبر به مرکز فوریت‌های پزشکی، تیم اورژانس در محل حاضر شد و در بررسی‌های اولیه اعلام شد که روی بدن پیرزن آثار جراحت شناسایی شده است؛ لذا موضوع به کلانتری ۱۱۲ ابوسعید اعلام و مأمورین کلانتری نیز در محل حاضر شدند.
با اعلام خبر فوت مشکوک یک پیرزن ۷۰ ساله به پلیس آگاهی و همچنین قاضی کشیک ویژه قتل دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، تیم بررسی صحنه جنایت اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به همراه عوامل تشخیص هویت پلیس و بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران در محل حاضر شدند. با تأیید وجود آثار جراحت بر روی جسد و احتمال  وقوع جنایت، پرونده مقدماتی با موضوع «فوت مشکوک» تشکیل، جسد برای شناسایی علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل و پسر متوفیه نیز جهت ادامه تحقیقات پلیسی به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در تحقیقات میدانی از محل سکونت متوفیه و پسرش به نام محسن (۴۰ ساله) اطلاع پپدا کردند که از ساعت ۱۴ الی ۱۵ همان روز صدای نزاع و درگیری بین پیرزن و پسرش از داخل ساختمان شنیده شده اما ناگهان صدای نزاع و درگیری آنها قطع و نهایتاً پس از گذشت چند ساعت از این موضوع، پسر متوفیه (محسن) از ساختمان خارج و از همسایگان درخواست کمک کرده است.
در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که محسن دارای سابقه سوء مصرف موادمخدر بوده و چندین بار به علت مصرف موادمخدر صنعتی در مراکز ترک اعتیاد و همچنین بیمارستان روان پزشکی بستری شده و بارها با همسایگان و مادرش، درگیری داشته است. همچنین در اظهار نظر اولیه از سوی تیم پزشکی اعلام شد که آثار ناشی از فشار بر روی مجاری تنفسی (ناحیه گردن) بر روی جسد متوفیه شناسایی شده است.
«محسن . پ» که پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی منکر هرگونه نزاع و درگیری با مادرش در روز حادثه شده بود، در اظهارات اولیه مدعی شده بود که روز حادثه برای خرید از خانه خارج و پس از مراجعه با جسد مادرش در اتاق پذیرایی روبرو شده است.
وجود تناقضات مابین صحبت‌های محسن با اظهارات مشترک همسایگان مبنی بر شنیده شدن صدای درگیری مابین وی و مادرش و نهایتاً اعلام نظریه اولیه پزشکی قانونی مبنی بر شناسایی آثار فشار بر روی مجاری تنفسی متوفیه، کارآگاهان اداره دهم را بر آن داشت تا همچنان تحقیقات پلیسی از «محسن . پ» را در دستور کار خود قرار داشته باشند.
سرانجام در ساعت ۸ صبح روز شانزدهم خرداد، محسن لب به اعتراف گشود و به قتل مادرش اعتراف کرد؛ وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: روز حادثه ناگهان مادرم با من درگیر شد؛ در حالیکه تازه مواد مصرف کرده بودم، ناگهان عصبانی شده و برای آنکه مادرم را مجبور به سکوت کنم، گلو و دهانش را گرفتم تا او را ساکت کنم اما ناگهان مادرم بر روی زمین افتاد؛ هرچه تلاش کردم نتوانستم او را احیا کنم؛ نهایتاً از خانه بیرون آمده و از مردم درخواست کمک کردم.
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهم جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۷ خرداد, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو