زمان انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ -

رییس سازمان تیم‌های ملی فوتبال از علاقه فدراسیون فوتبال برای تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش خبر داد.

ساکت: به مبلغ پاداش فیفا معترضیم

سرای نور؛

محمدرضا ساکت، مدیر تیم‌های ملی فوتبال درباره پاداش ۱۰ میلیون دلاری فیفا به فدراسیون فوتبال ایران اظهار کرد: این پول آورده ما از جام جهانی است و علاوه بر این مبلغ ۲ میلیون دلار هم بابت تبلیغات محیطی از AFC دریافت می‌شود. البته نسبت به این مبلغ اعتراض داریم چون در مسابقاتی که تیم ما و تیم‌هایی نظیر ژاپن، کره جنوبی و چین شرکت دارند، جمعیت بیشتری حضور دارد و به جهت موقعیت تیم و استمرار حضور در جام جهانی، AFC  باید نسبت به این مبلغ تجدید نظر کند. به غیر از پولی که به فدراسیون پرداخت می‌شود بابت هر بازیکن در هر باشگاهی که در جام جهانی حضور پیدا می‌کند، مبلغی نیز برای باشگاه در نظر گرفته می‌شود.

وی افزود: مبلغ پاداش پیش بینی شده از سوی فیفا پرداخت خواهد شد و برای انتقال این مبلغ وزارت امور خارجه همکاری بسیار خوبی انجام داده است. مشکل پرداخت وجوه مربوط به جام جهانی باشگاه‌ها در سال ۲۰۱۴ برزیل و حقوق داوران ما که دو سال به تعویق افتاده بود هم حل شده است. در این مقطع فدراسیون باید برای جذب اسپانسرهای جدید اقدام کند چون از حیث حضور در عرصه بین الملل مزیتی بوجود آمده و ویترین فوتبال کشور به گستردگی جهان درآمده است.

ساکت درخصوص تخصیص ۱۰ درصد از مبلغ این پاداش به کی‌روش بیان کرد: باید به قرارداد مراجعه کرد. در حال حاضر به دلیل اینکه قرارداد را در اختیار ندارم؛ نمی‌توانم جواب دقیقی بدهم ولی اگر در هیئت رئیسه مصوب شده باشد، قابل پرداخت است.

وی در مورد تمدید قرارداد کی‌روش گفت: کی‌روش تا پایان جام جهانی قرارداد دارد. فدراسیون علاقه دارد قرارداد کی‌روش را تمدید کند که این امر بستگی به مذاکرات رئیس فدراسیون و کی‌روش دارد. این علاقمندی به دلیل شناخت و هماهنگی است که در این مدت بوجود آمده است.

مدیر تیم‌های ملی در رابطه با انتخاب مربی تیم ملی امید به رادیو ورزش گفت: در مورد تیم ملی امید برنامه‌ریزی‌ها، مذاکرات و ارزیابی‌های اولیه صورت گرفته و در این ارتباط در حال مذاکره برای تصمیم گیری نهایی هستیم. در این خصوص از اندیشه‌ها و راهبردهای فنی کی‌روش در هدایت تیم‌ها استفاده خواهیم کرد و نقطه نظر کی‌روش در بحث ساماندهی تیم‌های پایه اثرگذار است. در این حوزه متدولوژی فوتبال و اندیشه‌های فنی از راس هرم به تیم‌های پایه تسری پیدا می‌‌کند.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۴ خرداد, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو