زمان انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ -

در یک شرکت دانش بنیان ایرانی؛

دستگاه تصفیه هوا ویژه شهرهای آلوده ساخته شد

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و تولید دستگاه تصفیه هوایی شدند که در شهرهای آلوده و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و نیاز به تعویض فیلتر ندارند.

به گزارش سرای نور؛ وی با بیان اینکه در حال حاضر نمونه های صنعتی دستگاه تصفیه سازی هوا ساخته شده است، افزود: دستگاهی که طراحی کرده ایم نسبت به نمونه های صنعتی تفاوت هایی دارد که آن را منحصر به فرد کرده است.

به گفته منصوری، این فیلتراسیون هوا کاربری های متفاوتی دارد و در اماکن مختلف همچون منازل و اتاق های خواب، کارخانجات، مجتمع های تجاری و … قابل استفاده است.

وی با اشاره به مزیت دستگاه تصفیه هوایی که در این شرکت دانش بنیان طراحی شده است، اظهار داشت: فناوری که در این طرح به کار گرفته شده این است که فیلتر این دستگاه به صورت اتوماتیک شستشو می شود و از نوع فیلترهای خود تمییز شونده به شمار می رود در صورتیکه فیلترهای نمونه های صنعتی فیلتراسیون هوا، باید هر چند وقت یکبار تعویض شود.

منصوری با بیان اینکه اکنون نمونه اولیه این دستگاه که بومی کشور محسوب می شود، ساخته شده است، گفت: استفاده در فضاهای کوچک، قیمت پایین و عدم نیاز به تعویض فیلتر از مزیت های این سیستم به شمار می روند.

وی با اشاره به کاربرد این سیستم گفت: از فیلتراسیون هوای طراحی شده در این شرکت دانش بنیان می توان در محیط های آلوده و شهرهای صنعتی مانند تهران، خوزستان، سیستان و بلوچستان و …استفاده کرد. همچنین افرادی که مبتلا به بیماری های تنفسی هستند و در این مناطق آلوده زندگی  می کنند می توانند از این سیستم در اتاق خوابشان استفاده کنند.

به گفته مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، قرار است به زودی تست های نهایی فیلتراسیون هوای طراحی شده در این شرکت در مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزگان انجام گیرد و بعد از آن به تولید انبوه برسد.

منبع:مهر

منبع:مهر

زمان انتشار: ۱۶ فروردین, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو