زمان انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۶ -

امام جمعه نور:

ایران نقش رهبری و راهبردی را در دنیا ایفا می‌کند

امام جمعه نور گفت:ایران نقش رهبری و راهبردی را در دنیا ایفا می‌کند و این به برکت خون شهدا، ایثارگران، رزمندگان و ... است.

به گزارش خبرنگار سرای نور،حجت الاسلام سید مهدی امیری ارجمند در روز قدس و خطبه‌های نماز جمعه نور با اشاره به تقوای الهی اظهارکرد: باید تلاش کنیم تا تقوا در خود افزایش دهیم تا به سعادت دنیا و آخرت دست پیدا کنیم زیرا رستگاری دنیا و آخرت به کسب تقوای الهی است.

وی افزود: سبک زندگی دینی و اسلامی پیروی از قرآن، ائمه معصومین و اهل بیت و توجه به سیره و روش آنها در زندگی و الگوی مصرف است.

امام جمعه نور با اشاره به آفات مصرف گرایی تأکید کرد: استفاده از کالاهای وارداتی سبب بیکاری و حذف تولید داخلی است.

خطیب جمعه نور تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب، ورود کالاهایی که در داخل تولید می‌شود را حرام دانست و این فرمایش رهبر انقلاب به معنای حمایت از تولید داخلی و ایجاد اشتغال است.

امیری ارجمند با قدردانی از شرکت مردم در راهپیمایی روز قدس آن را سبب دلگرمی و حمایت معنوی از مردم فلسطین و مظلومان دنیا دانست.

وی از سخنرانی نماینده مردم نور و محمودآباد در خانه ملت در روز قدس قدردانی کرد و با اشاره به مناسبت‌ها روز اصناف، روز تبلیغ و اطلاع رسانی، هفته قوه قضایه را گرامیداشت و افزود: تقوا، آگاهی، معرفت، هوشیاری، علم، رافت برای قضاوت لازم است و صدای قاضی نباید از صدای مراجعه کنندگان بالاتر برود و مشکلات و کمبودها نیز نباید در قضاوت تأثیرگذار باشد.

امام جمعه نور گفت: در تبلیغات نیز مسئولان تبلیغاتی و فرهنگی به عنوان منادیان فرهنگی و دینی باید بر طبق آیه قرآن عمل کنند و مبارزه حق علیه باطل را سر لوحه کار خود قرار دهند.

این خطیب جمعه با اشاره به رتبه برتر استان مازندران در خدمات عتبات عالیات اظهارکرد: این نشان از ولایت مداری و عشق مردم مازندران به ائمه اطهار و اهل بیت است.

امیری ارجمند پرتاب موشکی سپاه را هم هشدار به کسانی دانست که فکر تعرض به این سرزمین را در سر دارند و هم بیانگر تابعیت مردم و نیروهای مسلح به ولی فقیه و فرمانده کل قوا نام برد و افزود: ایران نقش رهبری و راهبردی را در دنیا ایفا می‌کند و این به برکت خون شهدا و ایثارگران و رزمندگان و روحانیت و بازاریان و … است.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم بیان کرد: زندگی از نظر اقتصادی بسیار برای مردم سخت شده است و مردم از گرانی حامل‌های انرژی، خوراک و پوشاک و … احساس نگرانی و ناراحتی می‌کنند، هرچند ملت و دولت نظام جمهوری اسلامی از هم جدا نیستند اما نباید تمام بار مشکلات وسنگینی آن را بر دوش مردم گذاشت.

امام جمعه نور با اشاره به یارانه ۴۵ هزار تومانی تصریح کرد: ۴۵ هزار تومان به عنوان یارانه به مردم می‌دهید و چندین برابر هزینه‌ها را افزایش داده که این فشار مضاعف برای مردم قابل تحمل نیست.

این خطیب جمعه از نمایندگان مجلس به عنوان وکلای مردم در خانه ملت خواستار توجه و رسیدگی جدی به مشکلات مردم به ویژه مشکلات اقتصادی آنها شد.

امیری ارجمند در پایان از مشکلات شهرستان نور به پل روستای سلیاکتی در محور نور- چمستان اشاره کرد که  مدت زیادی آماده بهره‌برداری است اما به دلیل مشکل کوچکی تملک این پروژه افتتاح نمی‌شود که ممکن است هر زمان سبب تصادف و قربانی شدن مردم شود.

کلیدواژه ها: , ,
زمان انتشار: ۳ تیر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو