زمان انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۶ -

قهرمان مردمی «ماه عسل» ۹۶ مشخص شد

فیلم زندگی «نیوشا» با رأی مخاطبان برنامه ماه عسل به‌عنوان بهترین فیلم برگزیده شد.

سرای نور؛

برنامه «ماه عسل» در سی‌امین روز از رمضان ۹۶، روایتگر زندگی متفاوت نیوشا بود.

در سی‌امین روز از ماه رمضان ۹۶، برنامه «ماه عسل» با اجرای احسان علیخانی روایتگر زندگی متفاوت نیوشا بود.

مهمانان «ماه عسل» از میان فیلم‌های ارسالی مردم با عنوان «قهرمان من» انتخاب شده بودند. فیلم زندگی نیوشا را سه دانشجوی جوان ساخته‌اند که با رأی مردم بالاترین رتبه را کسب کرد.

در ابتدای برنامه شامگاه دیروز «ماه عسل»، نیوشا دختر ۱۹ساله همراه با پدر و مادر خود که هر دو ناشنوا بودند، در برنامه حاضر شد.

علیخانی دلیل ناشنوا شدن مادر و پدر نیوشا را سؤال کرد. او گفت: «مادرم در دوره کودکی زردی می‌گیرد و باید خونش را عوض می‌کردند، اما چون این اتفاق نیفتاد او آسیب دید و ناشنوا شد. مادربزرگم می‌گوید پدر هم زمانی که او یک سال داشته، وارد دریا می‌شود و آب دریا داخل گوش او می‌رود و همین موضوع باعث می‌شود که او آسیب ببیند و ناشنوا شود. البته عمویم این احتمال را هم داده‌اند که او به‌دلیل افتادن از تاب ناشنوا شده باشد. اما حرف مادربزرگم بیشتر مورد قبول است».

او ادامه داد: «مادرم از سمعک استفاده نمی‌کند اما پدرم به‌دلیل اینکه شاغل است، استفاده می‌کند. البته یکی از گوش‌های پدرم وضعیت شنوایی بهتری دارد».

نیوشا در خصوص آشنایی و ازدواج پدر و مادرش گفت: «پدر و مادرم از گذشته یک شناختی نسبت به یکدیگر داشتند و پس از اینکه مادربزرگ مادر من فوت می‌کند، مادرم به‌پیروی از او به بهزیستی می‌رود و در آنجا کمک می‌کند تا اینکه با پدرم آشنا می‌شود و این آشنایی منجر به ازدواج می‌شود».

در طول برنامه ماه عسل، نیوشا با پدر و مادر خود ارتباط برقرار می‌کرد و پاسخ سؤالات را از آنها هم می‌گرفت.

علیخانی در خصوص نگهداری نیوشا در کودکی سؤال کرد. او پاسخ داد: «مادربزرگم تا دوسالگی کمک بسیاری به ما می‌کند و پس از او نیز عموی کوچکم برای بزرگ کردن بچه، به پدر و مادر من کمک زیادی کرد. البته من از سه‌سالگی به مهدکودک رفتم. حتی در همان زمان‌ها یاد گرفتم که چگونه با زبان اشاره با پدر و مادرم صحبت کنم. اما من زبان اشاره را حرفه‌ای نمی‌دانم».

در ادامه فیلم زندگی نیوشا پخش شد.

در بخش دیگر «ماه عسل»، دوست نیوشا نیز به جمع آنها اضافه شد و گفت: «اولین بار که نیوشا را دیدم، خیل اتفاقی با هم دوست شدیم. من ناامید بودم و بعد از ملاقات با او امیدوار شدم، فهمیدم که این شرایط نیست که آدم‌ها را می‌سازد، این آدمها هستند که شرایط را می‌سازند. نیوشا زندگی خاصی دارد و این زندگی شاید نسبت به سایر زندگی‌ها یک‌سری ویژگی‌های خوب داشته باشد که از جمله می‌توان به این نکته اشاره کرد که سکوت خانه آنها از دعواهای لفظی جلوگیری می‌کند».

نیوشا در پاسخ به سؤال علیخانی پیرامون تفاوت زندگی او با بقیه، گفت: «من زندگى خودم را عادی می‌بینم اما شاید برای بقیه متفاوت باشد. تمامی بحث‌ها و جدل‌ها در خانه ما به خنده تبدیل می‌شود. البته من خیلی چیزها از پدر و مادرم یاد گرفتم؛ جسارت را از پدرم و صبر را از مادرم آموختم».

‏‎‏‎دوست نیوشا در خصوص زندگی آنها گفت: «من در خانه نیوشا یک پدر و مادر و دختر ندیدم؛ اینها سه تا دوست هستند که با هم زندگی می‌کنند».

بعد از رفت‌وآمد رسانه‌ای سه دانشجو که فیلم زندگی نیوشا را ساخته بودند، در قاب «ماه عسل» حضور پیدا کردند و جایزه خود را به‌عنوان برترین فیلم دریافت کردند.

نیوشا در پایان برنامه بزرگترین تفاوت زندگی خود را عشق واقعی و صداقت دانست.

علیخانی در پایان برنامه «ماه عسل» اعلام کرد که امروز (دوشنبه) ساعت ۱۶:۳۰ ویژه‌برنامه عید فطر پخش خواهد شد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۵ تیر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو