زمان انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۶ -

ترافیک سنگین هراز و چالوس/ افزایش چند ساعته زمان سفر به شهرهای شمالی

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک با تشریح آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور از ترافیک سنگین هراز و چالوس خبر داد و گفت: لازم است مسافران، آمادگی لازم برای طولانی‌تر شدن چند ساعته سفرشان به سمت مناطق شمالی کشور را داشته باشند.

سرای نور؛

سرهنگ نادر رحمانی با اشاره به آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور در صبح روز دوشنبه (عید فطر) اظهار داشت: در حال حاضر گزارش‌های دریافتی و تصاویر دوربین‌های نظارتی حاکی از ترافیک سنگین و پرحجم در هر دو محور چالوس و هراز است و سنگینی ترافیک در این دو محور در طول مسیر و خصوصاً در ابتدای محورها، گزارش شده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا ادامه داد: همچنین در مسیر قزوین رشت و در محدوده رودبار تا امام زاده هاشم نیز شاهد ترافیک نیمه سنگین هستیم.

وی گفت: علاوه بر این محورها، در محورهای تهران پردیس، فیروزکوه و جاده قدیم کرج قزوین (محدوده آبیک) نیز ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است.

رحمانی اضافه کرد: ترافیک عبوری در آزادراه تهران کرج، کرج قزوین، تهران قم، تهران پاکدشت و سمنان نیز پرحجم بوده ولی تردد به صورت روان ادامه دارد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه به هیچ وجه تردد در مسیرهای هراز و چالوس برای سفر به شهرهای شمالی کشور توصیه نمی‌شود گفت: لازم است تا مسافرانی که قصد سفر به نقاط شمالی کشور را دارند حتماً از مسیر فیروزکوه استفاده کنند و به هیچ وجه شتاب و عجله برای رسیدن به مقصد نداشته باشند.

وی با بیان اینکه مسافران به هیچ وجه برای سبقت در این محورها، مجاز به سبقت از راست و تردد از شانه خاکی نیستند، افزود: با توجه به اینکه شاهد ترافیک سنگین در محورهای شمالی هستیم، لازم است تا مسافران، آمادگی لازم برای طولانی‌تر شدن چند ساعته سفرشان به سمت مناطق شمالی کشور را داشته باشند و با همکاری با ماموران پلیس راه، سفر امنی را برای خود و دیگران رقم بزنند و جداً از سبقت گرفتن از شانه خاکی جاده به خصوص در محور هراز که باعث به وجود آمدن گره‌های ترافیکی می‌شود، پرهیز کنند.

رحمانی با تاکید بر اینکه وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی در تعطیلات عید فطر امسال بهتر از سال گذشته است گفت: با توجه به اینکه مسافران در تعطیلات امسال، سفر خود را توزیع کردند، شاهد شرایط بهتری هستیم ولی به هرحال مسافران شهرها و مناطق شمالی باید انتظار طولانی‌تر شدن چندین ساعته سفر خود را داشته باشند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در پایان در خصوص اعمال محدودیت‌های تردد در محورهای شمالی نیز گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده، از ساعت ۱۱ صبح امروز، تردد در جاده چالوس از مرزن آباد به سمت میدان امیرکبیر کرج ممنوع خواهد شد و همچنین همکاران ما برای تخلیه بار ترافیکی محور هراز نیز احتمالاً محدودیت‌های تردد مقطعی در این محور را اعمال خواهند کرد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۵ تیر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو