زمان انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۶ -

کی‌روش: باید صعود کنیم

سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران از مشکلات فوتبال این کشور با رسانه برزیلی سخن گفت و بر هدف مهم ایران یعنی صعود از مرحله گروهی در جام جهانی تاکید کرد.

سرای نور؛وب سایت خبری – تحلیلی ISTOÉ در بخش ورزشی خود با کارلوس کی روش مصاحبه اختصاصی داشته و از او درباره آخرین وضعیت فوتبال ایران و آینده این مرد پرتغالی در، به تعبیر نویسنده این وب‌سایت، سرزمین‌های یوزها سوال کرده است.

تنها ۲ تیم یعنی ایران و برزیل حضور خود را در جام جهانی ۲۰۱۸ قطعی کرده‌اند و این برای فوتبال ایران چیز کمی نیست، صعودی بدون شکست و توام با کلین شیت تاریخی و چندین و چند رکورد دیگر که بر ارزش حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ به صورت تصاعدی می‌افزاید.

از کی‌روش در این مصاحبه تلفنی درباره راز موفقیتش سوال می‌شود و او می‌گوید:‌پشتکار و صبر. ایرانیان مشکلات زیادی دارند مثل مشکلات مالی و اقتصادی، زیرساخت‌ها و تجهیزات، در این بخش‌ها واقعا مشکل دارند اما پشتکار و صبر آنها راز موفقیت‌شان است و در فوتبال هم همین اتفاق رخ می‌دهد.

از مرد پرتغالی در مورد حضور تیم ملی فوتبال ایران در کمپ کورینتیانس قبل از شروع مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ سوال می‌شود و او هم در ادامه با ارائه توضیحاتی تاکید می‌کند:

آن یک فرصت عالی برای ما بود، ما در یک کمپ عالی تمرین کردیم و به ما کمک زیادی شد، در خانه تیمی تمرین کردیم که ذاتا قهرمان بود و هست، هم در کمپ کورینتیانس و هم در کمپ اصلی فیفا در برزیل تمرینات خوبی داشتیم و در بعد فنی خیلی به ما کمک شد.

خبرنگار در ادامه می‌پرسد؛ نزدیک به ۶ سال است که با فوتبال ایران کار می‌کنید، برای شما مهمترین اتفاق آن چه بوده است؟

کی روش پاسخ می‌دهد: باید بگویم که سازگاری با شرایط یک اتفاق مهم بود که با تلاش من و دوستانم شکل گرفت، ما باید با واقعیت انطباق داشته باشیم. وقتی ۶ سال پیش به سراغ بازیکنان مقیم خارج از ایران رفتم، عده‌ای شگفت زده شده و اعتراض کردند اما امروز ۴۵ درصد تیم مرا بازیکنان پرورش یافته در فوتبال اروپا و آمریکا تشکیل می‌دهند. آموزش و کارآموزی در فوتبال برای من اهمیت دارد و این اتفاق برای فوتبالیست‌های ایرانی خارج از ایران بهتر رخ داده است.

وی دوباره می‌پرسد، آیا این مشکل فوتبال ایران حل شدنی است؟ کی روش هم چنین پاسخ می‌دهد: دولت بر ورزش احاطه دارد، در واقع باید بگویم که ورزش در انحصار دولت است و هیچ حق مشارکتی به بخش خصوصی داده نمی‌شود. فقط بخش عمومی و دولت است که حق سرمایه گذاری دارد و  اراده سیاسی و مالی حکومت است که برای ورزش تصمیم می‌گیرد. وقتی در کمپ کورینتیانس بودیم بازیکنان من گویا رویا می‌دیدند، ما در چند روز اول باید مدام به آنها می‌گفتنم از خواب بیدار شوید. من مدام راه می‌رفتم و به آنها می‌گفتم که بیدار شوند، آنها واقعا چنین کمپی را در خواب هم نمی‌دیدند.

خبرنگار وب سایت  ISTOÉ از اهداف تیمش برای حضور در جام جهانی روسیه سوال می کند و مرد پرتغالی هم چنین پاسخ می‌دهد: هدف ما این است که برای اولین بار از گروه خود صعود کنیم و به مرحله حذفی برسیم. این برای ما بسیار اهمیت دارد. ما به سطحی قابل توجه و بالا در فوتبال ایران دست پیدا کرده‌ایم و توقع مردم هم به حق، بالاتر رفته است. البته باید زیرساخت ها و تجهیزات هم در اختیار باشد تا به این هدف برسیم.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۶ تیر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو