زمان انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۶ -

اختصاصی: پایتخت ایتالیا چشم انتظار سردار آزمون

مهاجم اول ایران بار دیگر به سوژه اصلی نقل و انتقالات لیگ های معتبر اروپا تبدیل شد و این بار پایتخت ایتالیا را تحت الشعاع خود قرار داد.

سرای نور؛همین که خبرگزاری معتبر اسکای اسپورت مدعی شد باشگاه لاتزیو در پی فروش مهاجم خود به یکی دو باشگاه دیگر خواهان عقد قرارداد با سردار آزمون به عنوان مهاجم جایگزین است طرفداران پرشمار یکی از دو تیم محبوب پایتخت ایتالیا در فضای مجازی به این خبر واکنش نشان دادند و از  این پدیده ایرانی به عنوان یکی از جذاب ترین و مهیج ترین خریدهای احتمالی عقاب های رم در تابستان نام بردند.

سردار آزمون از ژانویه گذشته و بعد از درخشش با پیراهن روستوف در لیگ قهرمانان اروپا مقابل تیم هایی مثل بایرن مونیخ و آتلتیکو مادرید در مارکتینگ اروپا قرار گرفت تا جایی که شایعات زیادی پیرامون حضور احتمالی این بازیکن ۲۲ ساله در باشگاه هایی همچون لیورپول، اورتون، دورتموند، آیندهوون و … به گوش رسید و بسیاری از رسانه های معتبر از او به عنوان یکی از پنج نقل و انتقال مهیج اروپا نام بردند اما این اتفاق رخ نداد و سردار همچنان در کنار کاشف ترکمن خود در روسیه ماند.

هنوز سرو صدا و جنجال های مربوط به جدایی آزمون از روستوف و بازگشت او به روبین در شهر کازان تمام نشده بود که اسکای اسپورت ایتالیا خبر ابراز علاقه لاتزیو را منتشر کرد آن هم در فاصله چند ساعت از اولین بازی سردار برای روبین در اردوی اتریش. اسکای اسپورت مدعی شد لاتزیو قصد داشت فابیو بورینی، مهاجم ایتالیایی ساندرلند را جذب کند اما این بازیکن در نهایت ترجیح داد راهی میلان شود تا بیانکوچلستی برای تقویت قوای هجومی خود برای جذب سردار وارد عمل شود.آزمون مهاجم ایرانی و ۲۲ ساله روستوف است که از سال ۲۰۱۳ در لیگ روسیه و در تیم هایی چون روستوف و روبین کازان توپ زده است.

در این حال سایر رسانه های معتبر ایتالیا هم با اطلاع از تصمیم سران باشگاه بیانکوچلستی و سرمربی جوان و جاه طلب این تیم سیمونه اینزاگی به ماجرای خرید پدیده جدید فوتبال ایران ورود کردند از جمله روزنامه کوریره دلااسپورت که صفحه ۱۴ امروز خود را کاملا اختصاص به پروسه ورود سردار به لاتزیو کرده است. بنا به نوشته این روزنامه باشگاه لاتزیو بعد از ناکامی در جذب مهاجم ایتالیایی ساندرلند همچنین توافق برای فروش مهاجم صرب خود به باشگاه المپیاکوس یونان سخت در پی جذب آزمون است و در این راه پیشنهادی ۱۲ میلیون یورویی برای ارائه به باشگاه روستوف آماده کرده است.

در گزارش کوریره دلااسپورت آمده است:« المپیاکوس برای تقویت خط حمله خود در پی جذب جورجوویچ از لاتزیو است چون این مهاجم سرشناس صرب جایی در برنامه های تاکتیکی فصل آینده اینزاگی در بیانکوچلسته ندارد. یونانی ها با وجود مشکلات عدیده مالی بیشتر از دو میلیون یورو برای خرید این مهاجم نمی توانند هزینه کنند اما با این وجود سران لاتزیو تصمیم دارند با این درآمد و اضافه کردن مبلغی در حدود ۱۰ میلیون یورو بسته پیشنهادی ۱۲ میلیون یورویی را برای خرید سردار آزمون به روستوف ارائه بدهند تا پدیده ۲۲ ساله ایرانی ها را قبل از جام جهانی مسافر پایتخت ایتالیا کنند».

این در حالی است که سایت کالچو مرکاتو به عنوان یکی از رسانه های معتبر نقل و انتقالاتی سری A از دیروز با سیل عظیمی از طرفداران چلسی روبرو بود که از خرید آزمون استقبال کرده و مدعی شدند این مهاجم ایرانی با توانایی هایی که دارد بهترین گزینه برای خط حمله عقاب های رم محسوب می شود. اما با این وجود بازی کردن سردار با پیراهن روبین در اردوی اتریش کمی نگرانی ها را بابت این انتقال افزایش داد.

رونامه کوریره دلااسپورت در گزارش صفحه ۱۴ امروز خود اما به این مورد هم اشاره کرد و نوشت:« با وجود توافق سه میلیون یورویی روبین با روستوف برای پرداخت بند فسخ قرارداد سردار پیشنهاد ۱۲ میلیون یورویی لاتزیو می تواند این توافق را منتفی کند چون طبق قوانین نقل و انتقالاتی فیفا حضور سردار در بازی دوستانه شب گذشته روبین کازان جنبه رسمی نداشته و شامل بند ۳ قانون نقل و انتقالاتی فیفا و یوفا نمی شود، بندی که نشان می دهد بازیکن در یک فصل نمی تواند برای دو تیم بیشتر بازی کند».

 

 

اما سوای از بازتاب انتقال احتمالی سردار به باشگاه لاتزیو رسانه های روسی همچنان به موضوع جدایی آزمون از روستوف و کوچ به روبین کازان می پردازند چون این انتقال با واکنش های متعدد و مختلفی از سوی اهالی فوتبال در سرزمین های شمالی مواجه شده است. سایت چمپیونات روس در گزارشی از حضور آزمون در اردوی روبین در اتریش نوشت:« فصل قبل وقتی رئیس باشگاه کازان در واکنش به برنده شدن روستوف و آزمون در دعاوی مطرح شده در فیفا و دادگاه CAS مدعی شد این پرونده پایان اعجاب برانگیزی برای طرفداران روبین خواهد داشت می شد پیش بینی کرد که یک روز آزمون و بردی اف دوباره برای روبین کازان فعالیت خواهند کرد از همین رو این انتقال از مدت ها قبل برنامه ریزی شده بود و حالا باید منتظر درخشش های استعداد ناب ایرانی با پیراهن این تیم در لیگ روسیه بود».

با این تفاسیر باید منتظر ماند و دید آینده برای سردار ایرانی به چه نحوی رقم خواهد خورد. در پایتخت ایتالیا و در لیگ سری A که یکی از پنج لیگ معتبر فوتبال محسوب می شود یا در لیگ روسیه به عنوان یکی از لیگ های درجه دو قاره سبز. آن چه مشخص است این که طرفداران پرشمار ابی فیروزه ای پوشان لاتزیو در پایتخت سرزمین چکمه بی تاب انتقال این بازیکن به جمع بازیکنان شان هستند، انتقالی که می تواند ازمون را به گران ترین فوتبالیست ایرانی و دومین بازیکن ارزشمند فوتبال آسیا در بازار های بین المللی تبدیل کند.

 

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۸ تیر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو