زمان انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۶ -

نورافکن، حسینی و قائدی در آبادان بازی نمی‌کنند

فدراسیون فوتبال همچنان روی اجرای محرومیت بازیکنان استقلال در بازی با صنعت نفت در هفته اول لیگ برتر تاکید دارد.

سرای نور؛

بر این اساس، با توجه به طرح برخی اظهارات از سوی مبادی رسمی باشگاه استقلال درباره احکام کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پیرامون استنکاف بازیکنان تیم امید این باشگاه برای همراهی تیم ملی امید جمهوری اسلامی ایران در رقابت های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا، روابط عمومی فدراسیون فوتبال، مصاحبه رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به مورخ ۱۰ تیر ماه سال جاری را که در سایت رسمی فدراسیون منعکس و در رسانه های معتبر بازنشر شد بار دیگر منتشر می کند.

نکته ای که ریاست کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، به صراحت و روشنی درباره ماده ۸۳ آیین نامه مصوب روز  ۶ آبان ۹۲ که در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال تصویب شده و از ابتدای فصل ۹۴_۹۳ لیگ برتر به اجرا گذاشته شده و تا به امروز پابرجاست به آن اشاره داشته اند. متن اظهارات رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مصاحبه روز ۱۰ تیر به شرح ذیل است:

اسماعیل حسن زاده، رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره عدم شرکت برخی از بازیکنان در اردوی تیم ملی امید، گفت: برخی از باشگاهها با تیمهای  ملی به ویژه تیم ملی امید، همکاری نداشتند. در خصوص حضور بازیکنان در تیم ملی و در هررده ای، ماده ۸۳ آیین نامه انضباطی پیش بینی کرده است که اشخاص حقوقی (باشگاهها) و افراد حقیقی(بازیکنان)، حق خودداری یا انصراف از تیم های ملی و یا ممانعت از شرکت افراد در برنامه های تیم ملی در هر رده ای از تیم های ملی را ندارند و مسلما اگر مقامات تیم ملی و فدراسیون فوتبال در خصوص این تخلف از باشگاهها یا بازیکن به کمیته انضباطی شکایت کند، کمیته انضباطی تنبیهاتی که در ماده ۸۳ تعیین شده است به مرحله اجرا خواهد گذاشت.

رییس کمیته انضباطی در خصوص تنبیهاتی که در ماده ۸۳ وجود دارد، گفت: به عنوان مثال اگر باشگاه اجازه حضور به بازیکن خود در تیم ملی را ندهد و سپس از وجود آن بازیکن در مسابقه ای استفاده کند، نتیجه آن دیدار سه بر صفر به سود حریفش اعلام می شود و حتی ادامه حضور بازیکن نیز به حالت تعلیق در می آید. اگر بازیکن خودش بدون دخالت باشگاه از رفتن به اردوی تیم ملی خودداری کند، تا ۷ مسابقه و پرداخت ۳۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم می شود.

حسن زاده در ادامه بیان کرد: بدون شک در صورت تکرار، مجازات بیشتری می توان در نظر گرفت. یعنی بازیکن و باشگاه نمی تواند بر خلاف برنامه های تیم ملی (برنامه هایی که با زمانبندی قانونی و مقررات فوتبال اعلام می شود) مخالفت کنند که البته در این زمینه تاکنون باشگاهها نهایت همکاری را با تیم ملی داشته اند و از مدیران باشگاهها تقاضا داریم با توجه به حساسیت جایگاه تیم های ملی مخصوصا تیم ملی امید، نسبت به همکاری هر چه بیشتر اقدام کنند.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۶ مرداد, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو