زمان انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۶ -

واکنش کرانچار به جدایی جپاروف

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان اعلام کرد، این باشگاه درصدد جذب دو بازیکن بین‌المللی دیگر است.

سرای نور؛زلاتکو کرانچار عصر امروز (شنبه) در نشست خبری پیش از آغاز فصل خود، اظهار داشت: از برگزارکنندگان نمایشگاه عکسی که امروز برپا شده است، تشکر می‌کنم. از تصاویر ابتدا تا امروز تیم ما نمایشگاه خوبی تهیه شده است و از بچه‌های نونهال سپاهان هم در این نمایشگاه حضور دارند که این برای ما جای خوشحالی دارد.

می‌خواهیم سپاهان را به روزهای خوب گذشته برگردانیم
وی در مورد اینکه مهم‌ترین دغدغه مردم و هواداران سپاهان این است که این تیم در نقل‌وانتقالات چه شرایطی داشته و آیا بازیکن خارجی هم برای تیمش در نظر دارد یا نه، گفت: اوضاع به طور کلی خیلی خوب است و هر روز بهبود پیدا می‌کند. در کنار پنج بازیکن داخلی و باکیفیتی که از لیگ داخلی خودمان جذب کردیم که همه آماده بوده و توانایی خودشان را نشان داده‌اند، در تلاش هستیم چند بازیکن خارجی هم جذب کنیم. آماده می‌شویم که رقابتی جدی داشته باشیم با حریفان‌مان در لیگ کشور و می‌خواهیم سپاهان را به روزهای خوبی که داشته برگردانیم.

مدافع برزیلی می‌تواند یکی از ستون‌های دفاعی تیم ما باشد
سرمربی تیم فوتبال سپاهان در خصوص مدافع برزیلی که بازی در پرتغال را تجربه کرده است و برای این تیم در نظر دارد و اینکه شرایط آنها چگونه است، اظهار داشت: یک بازیکن برزیلی مدنظر داریم که تجربه بازی در لیگ اروپا را دارد. او با بازی در لیگ انگلیس، پرتغال و آذربایجان تجربه‌های گرانبهایی کسب کرده است. او در کنار پورقاز، جعفری و یزدانی می‌تواند به یکی از ستون‌های خط دفاعی تیم ما تبدیل شود. امیدوارم که بتوانیم امسال تیم خوبی تشکیل بدهیم.

قصد داریم ۲ بازیکن بین‌المللی دیگر به تیم‌مان اضافه کنیم
وی با اشاره به تاکتیک تیم سپاهان در لیگ هفدهم گفت: تا جایی که به فلسفه بازی و تاکتیک تیم ما مربوط می‌شود ما سعی می‌کنیم که حرکت رو به جلو داشته باشیم و بازگشت به عقب نکنیم. ما همیشه سعی می‌کنیم روند هجومی داشته باشیم و رو به جلو بازی کنیم. در کنار اینکه باید هجومی بازی کنیم، نباید از دفاع هم غافل شویم. ساسان انصاری سال گذشته دومین گلزن برتر لیگ بود، که در خط حمله از او استفاده می‌کنیم. در خط دفاعی عزت‌الله پورقاز و سعید آقایی در اختیار داریم. یک بازیکن برزیلی نیز به جمع ما اضافه شده است. قصد داریم ۲ بازیکن بین‌المللی دیگر به تیم‌مان اضافه کنیم تا بتوانیم شانه به شانه بقیه تیم‌ها جلو برویم. امیدوارم در این کار موفق شویم.

فکر می‌کنم از ابتدای لیگ بتوانیم از آقایی استفاده کنیم
این مربی کروات در مورد مصدومیت سعید آقایی نیز خاطر نشان کرد: تا جایی که می‌دانم جواب MRI آقایی هنوز نرسیده اما چیزی که نشان می‌دهد این است که یک ضربه کوچک از بیرون زانو به این بازیکن وارد شده که بعید می‌دانم مشکل خاصی داشته باشد. فکر می‌کنم او در یکی دو روز آینده شرایطش بهتر شود و از ابتدای مسابقات بتوانیم از او استفاده کنیم.

بازیکنانم خواسته‌های مرا به خوبی برآورده می‌کنند
کرانچار در پاسخ به یکی از سؤالات خبرنگاران مبنی بر اینکه «آیا به اهدافی که در دیدارهای دوستانه‌تان داشتید رسیدید یا خیر؟»، اظهار داشت: من از نحوه بازی بازیکنانی که سال گذشته در تیمم حضور داشتند و همچنین آنهایی که امسال به سپاهان اضافه شدند، راضی هستم. آنها در تمرینات هم برخورد خیلی خوبی با یکدیگر دارند. بازیکنانم خواسته‌های مرا به خوبی برآورده می‌کنند. در دیدارهای دوستان البته شانس گلزنی زیادی داشتیم، اما کمی از خودمان در گلزنی ضعف نشان دادیم. امیدوارم با دو بازیکن بین‌المللی دیگر که به جمع ما اضافه می‌شود این مشکل را هم برطرف کنیم. ما چند هفته زمان نیاز داریم که شاکله اصلی تیم را به دست بیاوریم.

واکنش کرانچار به جدایی جپاروف
وی در خصوص جدایی جپاروف از سپاهان و اینکه تیمش در فصل جدید با چه سیستمی به میدان خواهد رفت، گفت: طبیعتاً ما متوجه همین نقص شدیم و به فکر بازیکن جایگزین نیز هستیم که امیدوارم تا دو سه روز آینده بتوانیم یک بازیکن در این پست و یک مهاجم نوک جذب کنیم و آنها در تاکتیک تیم جا بیفتند و ضعف‌مان در نوک خط حمله را جبران کنیم.

در ادامه این نشست خبری تونچی مردولیاس، مربی دروازه‌بانان سپاهان در خصوص شرایط دروازه‌بانان این تیم اظهار داشت: در ابتدا می‌خواهم بابت حضور در اینجا ابراز خوشحالی کنم و بگویم که ما می‌خواهیم آینده خوبی را برای پست دروازه‌بانی سپاهان رقم بزنیم.

جایگزین‌های مناسبی برای انصاری داریم
کرانچار با اشاره به غیبت ساسان انصاری در هفته‌های نخست لیگ برتر خاطر نشان کرد: نبود ساسان انصاری اگرچه در دو هفته اول برای ما ناتوانی ایجاد می‌کند، اما بازیکنانی مانند جلال‌الدین علی‌محمدی‌، رضا میرزایی و میلاد محمدی را داریم که می‌توانند جایگزین‌های مناسبی برای انصاری باشند. البته جای خالی انصاری احساس می‌شود. امیدوارم یک مهاجم شش‌دانگ خارجی بیاوریم که جای او را به بهترین شکل پر کند.

سرمربی تیم سپاهان از بازگشت مسعود حسن‌زاده مصدوم در دی ماه خبر داد و یادآور شد: حسن‌زاده به زمان طولانی نیاز دارد تا تدابیر لازم برای مداوی او انجام شود. با توجه به اینکه مصدومیت حسن‌زاده پارگی رباط صلیبی است او حداقل تا دی ماه نمی‌تواند برای ما به میدان برود. ما بازیکنانی مانند علی‌محمدی و میرزایی داریم که می‌توانند جایگزینان مناسبی برای حسن‌زاه باشند. امیدوارم آن مهاجم بین‌المللی را هم هرچه سریع‌تر به تیم‌مان اضافه کنیم تا مشکلی در گلزنی نداشته باشیم.

سهمیه لیگ برتری‌مان را برای روز مبادا نگه می‌داریم
وی با بیان اینکه در لیستش هنوز یک سهمیه لیگ برتری خالی دارد، گفت: اینکه ما هنوز می‌توانیم یک بازیکن لیگ برتری دیگر به خدمت بگیریم جای خوشبختی دارد. ما هنوز از این سهمیه استفاده نکردیم و برای پر کردن آن حق انتخاب داریم. البته اگر بتوانیم بازیکن بین‌المللی بگیریم این سهمیه را برای روز مبادا نگه می‌داریم.

باشگاه سپاهان با مروان حسین عراقی مذاکره کرده است
کرانچار درباره مذاکره باشگاه سپاهان با مروان حسین بازیکن عراقی تیم پلیس نیز اظهار داشت: این موضوع حقیقت دارد. مدیرعامل ما با نماینده این بازیکن مذاکره کرده است، اما باید اشاره کنم که کار فقط در حد مذاکره بوده است. لیگ عراق هنوز تمام نشده و تا هفته دوم لیگ ایران ادامه خواهد داشت. این شرایط فقط برای مروان حسین نیست و گزینه‌های دیگری هم وجود دارند که باید ببینیم تا چه حد می‌توانیم جلو برویم. در واقع باید ببینیم چه بازیکنانی را می‌توانیم جذب کنیم و بهترین استفاده را از آنها داشته باشیم.

امیدوارم شیوه بازی‌مان را به حریفان دیکته کنیم
در ادامه نشست خبری سرمربی تیم سپاهان که با حضور هواداران برگزار می‌شد، یکی از هواداران سؤالی مبنی بر اینکه «نحوه بازی سپاهان در لیگ هفدهم بازی روی زمین خواهد بود و یا روی آوردن به توپ‌های بلند؟»، تصریح کرد: منظور شما را درست متوجه نشدم. شیوه‌ بازی که من در نظر دارم و در تمرینات هم تمام توانم را روی آن متمرکز کردم بازی روی زمین و پاسکاری از خط دفاعی است. احتمال دارد در یک بازی تیم حریف روی شما فشار بیاورد و اجازه پاسکاری به شما ندهد، در این زمان بازیکن هم مجبور است به توپ‌های بلند روی آورد. نمی‌شود برای این موضوع یک نمای کلی در نظر داشته باشیم. در بازی‌های تدارکاتی که برگزار کردیم بازیکنان من شیوه بازی خودشان را پذیرفتند. امیدوارم در آینده شیوه بازی خودمان را به حریف‌مان دیکته کنیم.

وی در پاسخ به سؤال دیگر هواداری که از او در مورد حضور فرزندش (نیکو کرانچار) در تیم سپاهان پرسید، گفت: او شش هفت ماه پیش مصدوم شد و رباط صلیبی پاره کرد، اما الان به میادین برگشته و بازی می‌کند. نیکو در حال حاضر در تیم گلاسکو رنجرز توپ می‌زند و ۳۲ سال دارد. اینکه قسمت شود و در سپاهان حضور پیدا کند به خودش و خدای خودش بر می‌گردد. من همه چیز را به خودش واگذار می‌کنم. حضور او در سپاهان به شخصیت خودش بستگی دارد.

نتایج بازی‌های دوستانه پیش‌فصل اصلاً ملاک نیست
کرانچار در واکنش به انتقاد هواداران سپاهان از عملکرد ضعیف این تیم در دیدارهای دوستانه پیش از فصل یادآور شد: به دلیل فشاری که پیش از فصل روی بازیکنان می‌آوریم، آنها نمی‌توانند بهترین عملکردشان را در بازی‌های پیش از فصل به نمایش بگذارند. این فشارها برای بالا بردن توان بازیکنان است. نتایج بازی‌های دوستانه‌ای که پیش از فصل انجام می‌دهیم اصلاً ملاک نیست و امیدوارم از این به بعد بازیکنانم همه شرایط موجود را داشته باشند.

مهم‌تر از نتایجی که ما می‌گیریم حضور هواداران به عنوان یار دوازدهم است
سرمربی تیم سپاهان به تمجید از هوادارن تیمش پرداخت و گفت: در دو سالی که اینجا بودم دیدم که آنها چقدر سپاهان را دوست دارند و از تیم‌شان حمایت می‌کنند. مهم‌تر از نتایجی که ما می‌گیریم حضور هواداران به عنوان یار دوازدهم است، اینکه آنها صبورانه به ورزشگاه بیایند، از تیم‌شان حمایت کنند و ثابت کنند که یار دوازدهم سپاهان هستند.

شریفی باید به سپاهان برگردد
وی راجع به وضعیت مهدی شریفی که به عنوان بازیکن سرباز در تراکتورسازی توپ می‌زند، تصریح کرد: تا جایی که من می‌دانم، شریفی تحت قرارداد باشگاه سپاهان است و فقط برای گذراندن خدمت سربازی‌اش به تراکتورسازی رفته. او باید پس از اتمام سربازی‌اش و طی شدن روند اداری به تیم ما ملحق شود، چون ما حساب ویژه‌ای روی این مهاجم باز کرده‌ایم. شریفی باید به خط حمله ما تزریق شود.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۷ مرداد, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو