زمان انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ -

صالحی:

همکاری‌های هسته‌ای ایران و اروپا از سایت فردو آغاز می‌شود

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: امیدواریم شاهد حرکت شتابان درخصوص همکاری‌های دوجانبه هسته‌ای با اتحادیه اروپا باشیم که این همکاری‌ها می‌تواند از سایت فردو آغاز شود.

به گزارش سرای نور؛ علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی صبح امروز(یکشنبه) پس از دیدار با کمیسیونر انرژی و اقدامات اقلیمی اتحادیه اروپا در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: پس از برجام گفت‌وگوها و رفت و آمدهای متعددی میان ایران و برخی از کشورهای اروپایی صورت گرفت و این بار شاهد حضور مجموعه اتحادیه اروپا در این چارچوب هستیم.

وی افزود: بر اساس فصل سوم برجام همکاری های علمی و تحقیقاتی هسته‌ای ایران با کشورهای طرف مقابل دیده شده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد: نتیجه مذاکرات امروز دو هیات ایران و اتحادیه اروپا در قالب بیانیه‌ای رسانه ای منتشر و در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

صالحی گفت: امیدواریم شاهد حرکت گستره و شتابان در خصوص فعالیت‌های دو جانبه در بخش‌های مختلف هسته‌ای باشیم که این فعالیت‌ها می‌تواند از سایت فردو به ویژه در بخش آزمایشگاهی آغاز شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: همکاری‌های هسته‌ای ایران و اتحادیه اروپا بتواند در قالب همکاری و تعامل میان یک بازیگر موثر در بخش‌های مختلف به ویژه ایتر نمود پیدا کند. در مذاکرات امروز مکانیسم این همکاری مورد بحث قرار گرفت و بنا شد یک مرکز پیشرفته در مورد مسائل هسته‌ای در ایران دایر شود که خدماتی را به کشور ما و همسایگان ارائه می‌دهد.

صالحی خاطر نشان کرد: قرار بود در آینده دو طرف در ارتباط مستمر با یکدیگر باشند تا اهداف تعیین شده را پیش ببریم.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۹ فروردین, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو