زمان انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۶ -

آذری: روبین کازان تاوان این کار را می‌پذیرد

رضا شکاری بازیکن جوان ذوب آهن نیز در شرایطی مشابه مهدی طارمی قرار گرفته است البته این موضوع منوط به پیروزی باشگاه ذوب آهن در این دعوای حقوقی با روبین کازان است.

سرای نور؛انتقال رضا شکاری بازیکن جوان ذوب آهن به روبین کازان مدت ها بحث رسانه های ورزشی بود ولی سرانجام بازیکن ایرانی به تیم روسیه ای پیوست. پرونده ای که شباهت زیادی به ماجرای مهدی طارمی و ریزه اسپور دارد. سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در این باره گفت:« معمولا رویه به این منوال است که فیفا ادله ما و ادله بازیکن را می شنود و نسبت به آن تصمیم می گیرد. موضوع دیگر این است که فیفا تمایل ندارد بازیکن را تحت هر شرایطی محروم کند ، به همین خاطر آی تی سی موقت برای شکاری صادر کردند تا او بتواند فوتبال بازی کند اما از طرف دیگر فضا را برای ما به وجود آوردند که اگر ادعایی داریم آن را پیگیری کنیم.»

 

مدیر عامل ذوب آهن همچنین گفت:« ماجرای شکاری شباهت زیادی به ماجرای مهدی طارمی دارد. با این تفاوت که طارمی با ریزه اسپور قرارداد داخلی بست اما رضا شکاری با ما قرارداد رسمی دو ساله دارد. ما از طریق فیفا این موضوع را پیگیری کردیم و قرار است از بین یک وکیل ایتالیایی و یک وکیل سوئیسی یک نفر را انتخاب کنیم که در کمیته تعیین وضعیت فیفا از پرونده ما دفاع کند.»

او درباره این که در صورت صدور حکم به نفع ذوب آهن آیا مانند طارمی جرایم و محرومیت هایی برای روبین کازان و شکاری اتفاق خواهد افتاد گفت:« ما تنها دنبال این هستیم که حق و حقوق باشگاهمان را بگیریم. فکر می کنم روبین کازان نیز تاوان این کار را می پذیرد. موضوعی که باید بگویم این است که ادله ما نسبت به ادله ای که باعث محرومیت طارمی شد محکم تر و قوی تر است. ما بعد از انتخاب وکیل مورد نظرمان نیز این پرونده را در فیفا پیگیری می کنیم چرا که وکیل ریزه اسپور تلاش کرد و توانست آن حکم را علیه پرسپولیس بگیرد.»

آذری در ادامه با اشاره به وظایف مدیریت باشگاه ها در چنین مسایلی گفت:« ببینید مدیران یک سری وظایف ، مسئولیت ها و مهارت ها دارند. وظایف مدیریتی این بود که بودجه بندی و سازماندهی و برنامه ریزی انجام بدهد. اما یکی از بحث های امروز مدیریت استافینگ و کارگزینی است. منظور از استافینگ این است که مدیریت به آئین نامه ها و دستورالعمل ها مسلط و تمامی اطلاعات را داشته باشد و نسبت به مبانی کمیته ها آگاه باشد. این تفاوت در مدیریت امروز وجود دارد. اصلا استافینگ جزو وظیفه مدیران است و مدیران باید حتی در مکاتباتشان کاملا از قوانین و دستورالعمل های کمیته ها باخبر باشند.»
او با اشاره به وضعیت شکاری افزود:« ما تمام تلاشمان را درباره ماجرای شکاری انجام دادیم. چهار جلسه با او، پدرش و ایجنت مورد نظر برگزار کردیم تا منصرفش کنیم اما او نمی دانست کجا می خواهد برود. با این تفاصیل نباید فراموش کنیم که در این روزگار رای گرفتن به نفع ایران از فیفا کار دشواری است. الان که می خواهیم در این پرونده از حقمان دفاع کنیم و مطمئن هستیم حق صد در صد با ذوب آهن است بازهم می ترسیم که فیفا ما را به چشم دیگری نگاه نکند. با این حال ما دنبال گرفتن مصوبه هیات مدیره برای انتخاب وکیل هستیم و از امروز شصت روز برای اقدام فرصت داریم و حتما اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.»

آذری همچنین گفت:« واقعیت این است که وقتی بازیکن می آید می گوید که می خواهم قرارداد را یکطرفه فسخ کنم و به فلان تیم خارجی بروم نمی شود جلوی او را گرفت. آن ها از فدراسیون آی تی سی می خواهند و فیفا نیز براساس قانون مبارزه با برده داری بازیکنان فوتبال بازیکن را کمک می کند. این قانون به این خاطر است که باشگاهها با بازیکنان با استعداد قراردادهای بلند مدت می بندند و مالک بازیکن می شوند. با تمام این شرایط خیلی برایمان مهم است که در این پرونده برنده شویم.»

او درباره روبین کازان هم گفت:« باشگاه روبین کازان باشگاهی است که اصولا ورزشکاران زیادی را صادر می کند. به نظرم روبین کازان در یک دوراهی قرار می گیرد باید سبک و سنگین کرده و بهترین تصمیم را بگیرد. شاید آن ها به این تحلیل برسند که شکاری را جذب کنند و در دو فصلی که محروم می شوند از او استفاده می کنند. احتمالا آن ها به این فکر می کنند که بعد از بازشدن پنجره می توانند هزینه این محرومیت را جبران کنند.»

 

مدیرعامل ذوب آهن در ارتباط با حق رشد برخی بازیکنان سابق این تیم گفت:« متاسفانه حق رشدها را به ما نمی دهند.  من یک بحثی دارم و این است که ما تاحدی می توانیم حرمت ها را نگه داریم. الان سه سال است ۳۵۰ میلیون تومان ما را نمی دهند. پرسپولیس الان اگر ۷۹۰ هزار یورو را بخواهد در شصت روز بدهد باید سود آن را هم بپردازد اما الان سه سال است که یک ریال از  ۳۵۰ میلیون تومان ما را نداده اند. محسن مسلمان دست پرورده ذوب آهن است و من او را مثل یکی از اعضای خانواده ام می دانم. درست است که آن سال گفتم که برای دادن مسلمان به پرسپولیس دو میلیارد می خواهیم اما بروید ببینید که با وجود آن که استقلال مسلمان را می خواست با چه مبلغی او را به پرسپولیس دادم. من اصلا دنبال این نیستم که بازیکنی را که از فوتبال لذت می برد در عنفوان جوانی از لذتش محروم کنم. من به این دلیل که آقای افشارزاده مدیر عامل استقلال اصفهانی بود او را به این تیم ندادم درحالی که استقلال پول نقد هم می داد.»

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲ مهر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو