زمان انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ -

پاسخ به شایعه حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا

پس از شایعاتی که مبنی بر احتمال حذف تعدادی از تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان شنیده می شود، رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ می گوید باشگاه ها در حال ارسال مدارک خود هستند و ابدا در حال حاضر نمی توان در این باره نظر داد.

سرای نور؛در حالی که تنها ساعاتی تا پایان مهلت ارسال مدارک باشگاه های لیگ برتری به کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دریافت مدرک حرفه ای گری باقی مانده است حرف و حدیث هایی مبنی بر نقص پرونده تعدادی از تیم ها به گوش می رسد. نقصانی که می تواند مانع از حضور آنها در لیگ قهرمانان آسیا شود. سهیل مهدی، رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ در مصاحبه ای با “ورزش سه” در این رابطه به طور کامل توضیحاتی را ارائه داد.

 

مدارک ارسالی باشگاه ها را چک می کنیم

 

فرصتی در اختیار تمام باشگاه های فوتبال قرار گرفته بود تا با ارسال مدارک مورد نیاز برای دریافت مدرک حرفه ای اقدام کنند. این مدارک از طریق سامانه ای که کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده بود با یوزر و پسورد خاص خود وارد سیستم می شد. ما هم تا جایی که بتوانیم به باشگاه ها کمک می کنیم تا موضوعات به صورت فنی تری برای کنفدراسیون فوتبال آسیا فرستاده شود. البته ما می توانیم مدارک ارسالی از سوی باشگاه های مختلف را چک کنیم.

 

در مدت زمان معینی سامانه بسته می شود

 

این سامانه مانند تمام سامانه هایی که برای ارسال مدارک تعیین می شود در مدت زمان معینی بسته می شود و باشگاه ها دیگر نمی توانند اقدامی کنند. در حالی که گفته می شود باشگاه های حاضر در لیگ قهرمانان به ارسال مدارک مبادرت ورزیدند، باید بگویم اینطور نیست؛ بلکه تمام باشگاه های لیگ برتری برای این کار اقدام کردند و باید دید مدارک کدامشان کامل است و می توانند مدرک حرفه ای را به دست بیاورند.

 

مسائل مالی تنها یکی از آیتم هاست

 

باشگاه هایی در لیگ قهرمانان حضور پیدا می کنند باید مدرک حرفه ای داشته باشند و به همین دلیل بیشتر نام چهار باشگاه را می شنویم. نکته دیگری نیز لازم به ذکر است و آن هم اینکه موضوعات مالی تنها یکی از مواردی است که به آن رسیدگی می شود. مسائل مالی یکی از ۵ دسته ای است که در این بررسی به آن رسیدگی می شود؛ اما به دلیل جذابیت مسائل مالی برای رسانه ها تنها به آنها رسیدگی می شود. در حقیقت می توان گفت باشگاه ها و هواداران باید نگران تمام این آیتم ها باشند نه فقط مسائل مالی.

 

هر ۱۶ تیم لیگ برتری اقدام کردند

 

به عنوان مثال باید گفت شانزده باشگاه لیگ برتر برای مجوز حرفه ای اقدام کردند؛ اما در این میان می توان حدس زد که تعدادی از این باشگاه ها نمی توانند به نتیجه برسند. مثلا باشگاه پارس جنوبی جم به دلیل اینکه اساسنامه اش کامل نیست نمی تواند حائز شرایط شود یا مثلا باشگاه سپیدرود رشت به دلیل اینکه سرمربی اش مدرک A ندارد، نمی تواند مجوز حرفه ای را دریافت کند.

 

سهمیه ای حذف نمی شود اما ممکن است تیم تغییر کند

 

گاهی اوقات عنوان می شود اگر مثلا هر کدام از نماینده های ما نتوانند مجوز حرفه ای را دریافت کنند آن سهمیه حذف می شود؛ اما این طور نیست، هر کدام از باشگاه های آسیایی ما نتوانند مجوز بگیرند باشگاه بعدی که توانسته مجوز دریافت کند جایگزین آن می شود نه اینکه آن سهمیه حذف شود.

 

در حال حاضر نمی توان گفت که تیمی حذف می شود

 

در حال حاضر ما فعالیت تمام باشگاه ها را چک کردیم و ارسال مدارک در حال انجام است و درحال حاضر نمی توان گفت کدام باشگاه می تواند مجوز بگیرد و یا نمی تواند. طبق چیزی که رصد کردیم تمام باشگاه ها در حال ارسال مدارک بوده و هستند و تا ساعاتی دیگر نیز زمان دارند برای این کار. به هرحال مدارک ارسال می شود؛ اما پس از بررسی آنها afc اعلام می کند که کدامشان می توانند مدرک حرفه ای به دست بیاورند و طبیعتا در حال حاضر نمی توان این موضوع را اعلام کرد.

 

باید از باشگاه ها تشکر کرد

 

انصافا باید از باشگاه های لیگ برتری نیز تشکر کرد. با توجه به تمام شرایطی که داشتند سعی کردند در ارسال مدارک نهایت تلاش خود را به کار ببندند تا خللی به صدور مجور حرفه ای آنها وارد نشود. باور کنید جزئیات این مسئله بسیار زیاد است و هماهنگی آن اصلا کار راحتی نیست. انصافا باید به مدیران باشگاه ها خسته نباشید گفت که با توجه به مسائلی همچون تحریم ها، عدم حق پخش تلویزیونی، عدم دریافت حق اسپانسرینگ و … می توانند با کمترین اهمال و خطا کار خود را انجام دهند. انصافا باید گاهی اوقات نقاط مثبت باشگاه ها را نیز دید و آن را اعلام کرد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۰ مهر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو