زمان انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ -

برانکو: رفتار خریبین کاملا غیرورزشی است

برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم پرسپولیس در اولین مصاحبه اش بعد از شکست برابر الهلال درباره دلایل این شکست صحبت کرد.

سرای نور؛برانکو که بعد از بازی دور رفت و شکست سنگین برابر الهلال به کرواسی رفته بود در بازگشت به تهران از انگیزه ها و برنامه هایش برای موفقیت در بازی برگشت گفت. او در اولین تمرین تیم حرف های جالبی درباره دلایل شکست بزرگ برابر الهلال و البته آینده این تیم زد که صحبت های او را در حاشیه تمرین امروز می خوانید:

غیبت ۴ نفر خلاء بزرگی بود 

این نتیجه ۴ بر صفر مقابل الهلال نتیجه ای است که نمی توانست منطقی باشد. بازی در زمین آنها بود و  شاید یکی از بهترین بازی هایشان را انجام دادند و ما یکی از ضعیف ترین بازیهایمان را انجام دادیم. اما منطقی است بپذیریم غیبت چهارملی پوش ما یکی از مشکلات ما در این بازی بوده است.مثلا شما حساب کنید سلمان یا ادواردو و دو تا استاپر بازی نمی کرد چه وضعیتی می داشتندو غیبت چهارنفر  واقعا فقدان بزرگی برای ما بود.

غیرعاقلانه بازی کردیم 

ما در در این بازی یکسری اشتباهات خیلی ساده و بدیهی را انجام دادیم که نباید پیش می آمد. اما گل اول آن ها آفساید بود. مساله  بعدی اینکه در این سطح بازی های اگر بخواهید ببرید و نتیجه بگیرید باید اولین موقعیت و نیم بند را تبدیل به گل کنید. ما در همان اوایل بازی دو موقعیت عالی توسط علیپور و فرشاد داشتیم و یک فرصت  هم امیری داشت که گل نشد اما این موقعیت ها باید گل شود. موقعیت هایی که در زمان دو هیچ و سه هیچ داشتیم را دیگر بگذریم. وقتی یک بازیکن بیشتر داشتیم ماکاملا اشتباه بازی کردیم به جای اینکه عاقلانه و با صبر بازی کنیم و حریف را در فضای خالی بدوانیم غیرعاقلانه رفتار کردیم و دقیقا خلاف آنچه باید می گردیم عمل کردیم.

روح و روان ما به بازی گزفته شد 

طبیعی است بازی نکردن طارمی هم یک فقدان بزرگ بود. فضا بعد از اعلام محرومیت طارمی خیلی منفی شده بود و خب بازیکنانمان هم حساس و عاطفی هستند و این موضوع روی آنها تاثیرگذاشته بود. مخصوصا که این موضوع روز قبل از بازی اعلام شده بود ضمن این که دقیقا سه ساعت قبل از شروع بازی متوجه شدیم نوراللهی می تواند بازی کند. همه این موارد روی روح و روان بازیکنان تاثیر گذار بود. خب طارمی که دوسال بهترین بازیکن و آقای گل ایران بود بازی نکرد. او بازیکنی است که آقای گل لیگ قهرمانان آسیا تا الان بوده است. انصاری بازیکن فیکس ملی پوشمان را نداشتیم همینطور سیدجلال که آماده نبود و یا کمال که محروم بود.  بازیکنان باتجربه ما در این بازی غایب بودندو مصلح هم شرایط و مشکلات خاص خودش را داشت و به خاطر آن سوختگی آمادگی کامل نداشت و عملا گزینه خاصی نداشتیم. دوست ندارم خودم را  اینگونه توجیه کنم اما این اتفاقات قطعا نقش داشته است.

چه کسی را جای ربیع خواه می گذاشتم ؟

خیلی ها به ترکیب تیم برابر الهلال انتقاد می کنند اما بگویند چه کسی را باید به جای ربیع خواه در خط هافبک دفاعی می گذاشتم؟ ۳ ساعت قبل از بازی تازه متوجه شدم که نوراللهی می تواند بازی کند. از طرفی نوراللهی یک سالی بود که فوتبال بازی نکرده بودو مگر پلی استیشن است و همین طوری بگذاریم برود آن وسط بازی کند. خودش هم تا قبل از بازی نمی دانست که می تواند بازی کند یا نه. من از شما خواهش می کنم و دوباره از شما می پرسم که جایی او چه کسی را می گذاشتم؟

حضور سیدجلال ریسک بزرگی بود 

در خصوص سیدجلال، من ۳ بار قبل از بازی با او صحبت کردم  و نمى توانست بازى کند. سیدجلال مدت هاست بازی نکرده  و تنها ۳ تمرین قبل از بازی را تمرین کرده بود و ریسک بزرگی بود اگر می گذاشتم در بازی و بعد او را  بعد از ٢٠ دقیقه مجبور مى شدیم بیرون بیاوریم.برای صعود باید تلاش کنیم  و خیلی قوی باشیم

تا وقتی شانس هست باید تلاش کنیم

تا جایی که شانس صعود عملا هست ما باید تلاشمان را بکنیم. همانطور که آنها به ما ۴ گل زدند چرا ما نتوانیم. به نظرم در این بازی باید خیلی قوی تر باشیم و هم از تعداد بازیکنان و موقعیت مان باید استفاده کنیم و هنوز شانس امتیاز و نتیجه گیری هست. اما مهم این است که بازیکنانم به این مساله ایمان داشته باشند. درباره گل های الهلال هم باید بگویم گل اول که آفساید بود و دومی هم بعد از اشتباه ما از ۱۶، ۱۷ متری زدند. از طرف دیگر ما ۵، ۶ شانس داشتیم که یکی  را هم نتوانستیم بزنیم. در لیگ قهرمانان آسیا نباید اینطور بازی کرد و شما باید کوچکترین موقعیت را هم گل کنید.

فرصت بازی تدارکاتی نداریم

ما پنجشنبه با استقلال خوزستان بازی می کنیم بعد سه شنبه با الهلال و ۴ روز بعد از آن جام حذفی را داریم و ۷ روز بعد از آن هم دربی داریم. وقت نمی شود که بازی تدارکاتی داشته باشیم.

سرمربی استقلال را می شناسم

وینفرد شفر که با استقلال به توافق رسیده  را از زمانی که در آلمان بودند می شناسم و فکر می کنم با کامرون قهرمان آفریقا شد. اخیرا هم سرمربی تایلند بود. قطعا مربی با کیفیتی  و با دیدگاه خودش است و استقلال قدم بزرگی را برداشته اگر بتوانند این مربی را جذب کنند و به ایران بیاید.  منطقی است که کیفیت استقلال را بالاتر بیاورد و هرکسی که بیاید و دانش و تجربه و انرژی اش را برای فوتبال بگذارد به او خوشامد می گوییم.

لیگ برتر مهمترین مساله است

مهمترین مساله برای ما لیگ خودمان است و زندگی در همین لیگ خودمان جریان دارد و پیروزی مقابل الهلال و موفقیت در آسیا هم لذت خاص خودش را هم دارد.

قدرت الهلال با نماینده ازبکستان یکی نیست

من امیدم زیاد است؛ اما نمی توانیم تیم ازبکستانی را با عربستانی یکی بدانیم. تیم الهلال بهترین تیم قرن آسیاست و این را دیگر همه می دانند ؛ آنها یک تیم عالی با هشت ملی پوش هستند. ما در گروهمان نشان دادیم که می توانیم مقابل آنها بازی کنیم و این را هم باید بگویم که در  ۱۲ بازی در لیگ قهرمانان ۳ بازی در تهران و در بدترین شرایط قرار داشتیم. همه بازی هایمان را بیرون از خانه بودیم اما با این وجود تا اینجا بالا آمدیم و نتیجه مان تا اینجا عالی بوده اگرچه من از آن راضی نیستیم. ما باید تلاش کنیم که این نتیجه را برگردانیم.

رفتار خریبین غیر ورزشی بود

قطعا رفتار عمرخریبین بعد از بازی برابر ما یک حرکت غیرورزشی بوده است. من به بازیکنان همیشه آموزش می دهم که ورزشکار باشند و حریف از هر کجا که باشد به او احترام بگذارند و تلاش کنند که همه را ببرند.

شکستن حکم فیفا سخت است

این وظیفه باشگاه است که پیگیر رفع محرومیت و کارهای پرونده طارمی باشد و من نمی توانم کاری کنم. اما طبیعی است که باشگاه تمام تلاشش را می کند. این تصمیم فیفا است و خیلی سخت می توان آن را برگرداند.

امیدوارم سیدجلال بازی کند

انتظارم این است که سیدجلال حسینی  برای تیم ملی بازی کند چون او نیاز به بازی دارد. متاسفانه فکر می کنم سیدجلال نتواند مقابل استقلال خوزستان بازی کند چون آنقدر برنامه ریزی ما بد بوده که او دقیقا یک روز قبل از بازی با استقلال خوزستان برمی گردد.

بدترین بازیکنان؟ حرفی ندارم

درباره اینکه از کار کدام بازیکن راضی و از کدام ناراضی هستم حرفی نمی زنم چرا که همیشه گفته ام درباره اسم و فرد خاصی صحبت نمی کنم و درباره آنالیزهایمان در رختکن صحبت می کنیم. بچه ها ضعیف بازی کردند و حریف بهتر بود اما ما باید به نتیجه بهتری از ۴ بر صفر می رسیدیم.

نمی خواهم به خاطر تیم ملی محکوم شوم

دوست ندارم درباره برنامه تیم ملی نظر بدهم و قصد ندارم برنامه آن ها را بهم بزنم. آنها سرمربی خودشان را داشته و برنامه خودشان را ارائه دادند و نمی خواهم بعدا فردا من را محکوم و مقصر عدم موفقیت تیم ملی بدانند.  بازیکنان پرسپولیس هر زمان که بخواهند در اختیارشان خواهند بود. فرقی نمی کند هر زمان که نیاز داشته باشند یا نیاز نداشته باشند. فقط این را باید بگویم که سرمربی الهلال نیز از مسئولان فوتبال عربستان خواسته است تا با بازیکنان تیمش را به تیم ملی دعوت نکنند

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۱ مهر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو