زمان انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ -

کاویانپور: ترکیه هرگز برای ایرانی‌ها خوب نبوده

حامد کاویانپور ستاره سال های قبل پرسپولیس و تیم ملی این روزها کلاس های مربیگری را می گذراند و تلاش می کند تا بعد از خداحافظی نابهنگام و زود موقعش از فوتبال بار دیگر به این عرصه بازگردد.

سرای نور؛او که همبازی و یکی از دوستان صمیمی علی کریمی در فوتبال ایران بوده، در دومین بازی نفت با حضور دوست صمیمی اش روی نیمکت این تیم به ورزشگاه تختی رفت.

کاویانپور درباره اتفاقاتی که در باشگاه نفت برای علی کریمی افتاد گفت:« این اتفاقات بخشی از طبیعت فوتبال است. من از رده نونهالان و نوجوانان با علی (کریمی) زندگی کرده ام و همه چی او را می دانم و می شناسم.»

هافبک سابق تیم ملی اضافه کرد:« علی(کریمی) درخواست هایی در چارچوب حرفه ای داشت؛ اما نمی توان به مدیر باشگاه هم ایراد گرفت، چرا که ما در فوتبالمان واقعا امکانات و شرایط حرفه ای را نداریم. این ها باعث می شود کدورت هایی به وجود بیاید،‌ والا علی(کریمی) آدمی نیست که خواسته های عجیب و غریبی داشته باشد. البته همانطور که گفتم باید به مدیران هم حق داد، چرا که مثلا آقای کی روش هم خیلی از امکانات را می خواهند؛ اما تهیه آن ها ممکن نیست.»

همبازی و رفیق قدیمی علی کریمی در فوتبال ایران همچنین درباره تجربه سرمربی گری علی کریمی گفت:« علی بی شک محبوب ترین فوتبالیست ایرانی است؛ اما از نظر مربیگری بحث دیگری است. ما کسانی را مانند وحید هاشمیان، مهدی مهدوی کیا و فرهاد مجیدی داریم که در اروپا فوتبال بازی کرده اند و البته کار مربیگری شان را هم از فوتبال پایه در اروپا شروع کردند تا در این حرفه تجربیات لازم را به دست بیاورند. من به شخصه دوست داشتم علی (کریمی) هم اینگونه کارش را شروع می کرد و می دانم امکاناتش را هم داشت که بیرون از ایران و از تیم های پایه آغاز کند.» او افزود:« البته علی( کریمی) خیلی محبوب است و مردم از او توقع دارند و می خواهند که در فوتبال ایران حضور داشته باشد.»

حامد کاویانپور که با لباس پرسپولیس چندباری با الهلال بازی کرده و گل زیبای او به الدعایه هنوز در ذهن فوتبال دوستان هست درباره بازی پرسپولیس برابر الهلال گفت:« من بارها در زمان فوتبالم با الهلال بازی کرده‌ام، اما این اولین بار بود که می دیدم فاصله بین الهلال و پرسپولیس اینقدر زیاد بود. به نظر من الهلال ۸۰-۹۰ درصد شانس رسیدن به قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا است.»

او اضافه کرد:« ما در رده ملی کمتر در آسیا به مشکل می خوریم، چون بازیکنان حرفه ای در این تیم داریم که بیشترشان در اروپا بازی می کنند؛ اما در فوتبال باشگاهی ما چنین سطحی از بازیکنان را نداریم. من معتقدم که بازی برگشت خیلی بازی سختی است و تنها توقعم به عنوان یک پرسپولیسی این است که بچه ها به این بازی نگاه حیثیتی داشته باشند و به قول فوتبالی ها مشتی فوتبال بازی کنند.»

حامد کاویانپور که یکی از بازیکنان ایرانی است که طعم حضور در فوتبال باشگاهی ترکیه را چشیده و حتی با مشکلاتی نیز در آنجا مواجه شده در رابطه با مساله مهدی طارمی گفت:« نه فقط من که سهراب بختیاری زاده، رضا شاهرودی و چند بازیکن ایرانی دیگر نیز به فوتبال ترکیه رفتند. فوتبال ترکیه آداب و رسوم و قوانین خاصی دارد. حتی قوانین فدراسیون این کشور خیلی متفاوت است. مثلا زمانی که من برای انجام پرونده ام به فدراسیون ترکیه رفتم اجازه نمی دادند که بازیکن وکیلش را برای دفاعیه همراه ببرد. ترکیه یک فدراسیون فوتبال قوی با قوانین جدی و حرفه ای دارد و چون عضو اروپا هستند خیلی قوی در این زمینه کار می کنند.»

او درباره حضورش در ترکیه گفت:« من در پرسپولیس بودم که پیشنهادی به باشگاه آمد و آقای عابدینی مدیرعامل وقت از من خواستند که به ترکیه بروم. هرچه بود گذشت و کلا ترکیه برای بازیکنان ایرانی خوب نبوده است.»

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۱ مهر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو