زمان انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ -

آمار دقیق از ۳۰ بازیکن با بیشترین بازی ملی

طی روزهای گذشته، درباره رسیدن تعداد بازی ملی سید جلال حسینی به مهدی مهدوی کیا واحسان حاج صفی به کریم باقری، صحبت بسیار شده است در حالی که اعلام این رکورد ، اشتباه است.

سرای نور؛

تعدادبازی ملی سید جلال حسینی وحاج صفی به اشتباه اعلام شده و دوستان برای رساندن حاج صفی وسید جلال به باقری ومهدوی کیا اندکی عجله داشته اند.

البته احسان وسیدجلال به زودی به مرز مورد اشاره خواهند رسید وبه زودی سید جلال از رکورد ۱۱۱بازی ملی مهدوی کیا گذشته ورقیب علی کریمی در رده سوم بیشترین تعدادبازی های ملی خواهد شد واحسان حاج صفی به زودی به کریم باقری وحسین کعبی وباشگاه صد تایی ها نزدیک خواهد شد .

در این مطلب نگاهی دوباره به رکورد های تعداد بازی ملی خواهیم پرداخت ودر این مطلب اندک تغییرات ایجاد شده را هم اعمال خواهیم کرد .متاسفانه به علت نقص اطلاعات در تاریخ فوتبال ایران وتحقیق همواره ما درباره نوع بازی های ملی وپذیرش شدن این آمار توسط فیفا وجود دارد ، گاهی اوقات تعداد بازیهای ملی پوشان کمتر وگاهی بیشتر شده است، به طور مثال در عنوان بندی قبلی بازیهای حسین کعبی به اشتباه ۸۴ قید شده که این تعداد ۹۱بوده است .

آمار صد تایی ها را در ابتدا مرور خواهیم کرد .به یاد داشته باشید که تعداد بازیهای ملی دایی ۱۵۱ بازی است که فیفا ۲بازی او را قبول نکرده است .تعدادبازی های ملی نکونام هم ۱۵۵است وفیفا ۴بازی او را فعلا قبول نداشته واگر استدلال ما مورد پذیرش قرار گیرد احتمال بالارفتن تعدادبازی های ملی این نفرات وجود دارد .

اما سید جلال حسینی در حال حاضر ۱۰۹ بازی ملی دارد .او در۱۰۴ بازی ملی از ابتدا به میدان رفته ودر ۵بازی در نیمه دوم به میدان آمده است وآمار او به اشتباه ۱۱۱ بازی عنوان شده است .

 

*اما در بخش دوم، ۷ بازیکن داریم که بیش از ۸۰ بازی ملی دارند وحاج صفی ۲۷ ساله، ۸۵بازی ملی داشته وبا ۶بازی دیگر مرد شماره ۷ تاریخ فوتبال ملی خواهد شد ، از تعدادبازی های ملی استیلی یکی کم شده است،ضمنا کریم باقری در فاصله ۲۷ سالگی تا ۳۴ سالگی در تیم ملی بازی نکرد واگر از تیم ملی کنار نمی رفت امروز او هم حدود ۱۵۰بازی ملی داشت .

 

۲-رده دومی ها:بازیکنان بالاتر از ۸۰ بازی ملی وکمتر از ۱۰۰بازی ملی

 

*اما در رده سوم ۶ مرد داریم که ۳تای آنها دروازه بان هستند .در این بین عابدزاده بازی های ملی زیادی را به علت مصدومیت از دست داده وگرنه او هم مستعد رسیدن به مرز ۱۲۰بازی ملی بود .
در این عرصه نیکبخت هم تور نمنت های زیادی را با بدشانسی دچار مصدومیت شد واز حضور در مسابقات بازماند وگرنه او هم برای رسیدن به ۱۰۰بازی ملی مستعد بود .رحمتی هم تیم ملی را بر اساس اشتباه خود در اعلام بازنشستگی از دست داد وگرنه او تا همین حالا هم می توانست در تیم ملی بازی کند وبه مرز ۱۰۰ بازی ملی رسیده بود؛ اما علی پروین!او در همه بازی های ملی سال های ۴۹ تا ۵۸ بود واگر امروز این استاندارد را داشت اولین مرد باشگاه صد تایی ها بود،اشکال در کم بودن تعدادبازی های ملی در ادوار گذشته بود .

 

۳-رده سوم: بازیکنان بالاتر از ۷۰ بازی وکمتر از ۸۰ بازی ملی

 

بخش چهارم به بازیکنانی اختصاص دارد که آنها هم در عرصه ملی توان انجام تعداد بازی ملی بیشتری داشتند، از جمله میناوند که آخرین بازی ملی خود را در ۲۶سالگی انجام داد واگر حداقل تا ۳۰ سالگی در تیم ملی می ماند مرد صد تایی تیم ملی بود .قلیچ خانی در ۶۶ بازی ملی خود یک دقیقه هم تعویض نشد وپیروانی هم به خواست خود از تیم ملی کناره گرفت ومی توانست ۲۰بازی ملی دیگر داشته باشد .

 

۴-رده چهارم :بازیکنان بالاتر از ۶۰ بازی وکمتر از ۷۰بازی ملی

 

اما آخرین نفرات از ۳۰بازیکن ملی در تاریخ فوتبال ما که بیش از ۵۵بازی ملی دارند .در این میان نفراتی مثل حجازی ، بازیهای زیادی را از دست داد که به میل خود از تیم ملی کنار رفت،او در حالی که گلر اول تیم ملی بود به مسابقاتی چون المپیک مونیخ وجشنواره مادرید نرفت وافرادی چون انصاری فرد ومبعلی که تعداد بازیهای فیکس ملی آنها با بازی هایی که ذخیره بوده اند تقریبا برابر بود .مثلا مبعلی در ۵۷بازی ملی خود ۲۷بار در نیمه دوم به میدان آمده است !

 

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۵ مهر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو