زمان انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ -

ایران ۳ گینه ۱؛ گام بلند نوجوانان در جام جهانی

نوجوانان ایران موفق شدند در اولین دیدار خود در مسابقات جام جهانی با نتیجه سه بر یک به پیروزی برسند.

سرای نور؛

از روز دوم بازی های جام جهانی تیم زیر ۱۷ سال ایران در برابر تیم گینه قرار گرفت. شاگردان عباس چمنیان در ابتدا با ترکیب علی غلام زاده، علی ستاوی، احمد جلالی، امیر اسماعیل زاده، طاها شریعتی، امیرحسین حسین زاده، محمد شریفی، الهیار صیاد، محمد غبیشاوی، محمد قادری و یونس دلفی در زمین حضور یافتند تا بتوانند به سه امتیاز حساس این بازی دست پیدا کنند.

 

 

 

نیمه اول این دیدار با برتری نسبی نوجوانان ایران با تساوی بدون گل به پایان رسید. این اتفاق در حالی افتاد که گینه ای ها را در این نیمه می توان صاحب توپ دانست؛ اما نوجوانان ایران یکی دو بار تا مرز فروپاشی دروازه حریف پیش رفتند که در این امر موفق نبودند.

 

اما پس از آغاز نیمه دوم، این ایرانی ها بودند که با چهره منقلب شده خود، صاحب توپ و میدان شدند. البته گینه ای ها در این دقایق به دنبال متوقف کردن ملی پوشان ایران بودند و با نوع دفاع خود به دنبال دفع حملات ابتدایی ایران بودند؛ اما در نهایت این اتفاق نیفتاد چرا که از دقیقه ۵۹ توفان ملی پوشان نوجوان ایران آغاز شد و آنها موفق شدند حملات خود را به ثمر برسانند.

 

 

الهیار صیاد در دقیقه ۵۹ توانست با شوتی دیدنی یکی از گل های استثنایی روز دوم را به ثمر رساند. پس از این گل و در حالی که تصور می شد نوجوانان ایران برای دفاع از گل حساس خود به زمین خودی بازگردند این اتفاق نیفتاد و توفان آنها ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۶۹ خطای مهلک مدافع گینه ای روی محمد قادری باعث شد تا داور به نشانه پنالتی در سوت خود بدمد و  محمد شریفی نیز پشت توپ ایستاد و دومین گل ایران را به ثمر رساند. در این دقیقه و با این خطا مدافع تیم گینه از بازی اخراج شد تا این تیم ۱۰ نفره به بازی ادامه دهد.

 

پس از این گل شاگردان چمنیان باز هم میل به دروازه حریف داشتند و توانستند یک بار دیگر با حرکت زیبای خود گلزنی کنند تا پیروزی خود را مستحکم تر کرده باشند. در حالی که بازی به دقیقه ۹۰ رسیده بود سعید کریمی موفق شد گل سوم ایران را با دریبل دروازه بان حریف وارد دروازه گینه کند.

 

 

اما این پایان کار نبود و این دیدار که نیمه اول آن با تساوی به پایان رسیده بود بازهم گل داشت و این گینه ای ها بودند که موفق شدند گلزنی کنند. آنها در دقیقه ۱+۹۰ توانستند توسط مانجو توره به اولین گل خود برسند و در نهایت نیز پس از چهار دقیقه وقت تلف شده داور این دیدار با به صدا درآوردن سوت خود بازی را به پایان رساند.

 

 

وحید نامداری در دقیقه ۵۵ جایگزین یونس دلفی شد، سعید کریمی در دقیقه ۸۰ به جای حسین زاده وارد زمین شد و مجید نصیری نیز در دقیقه ۸۶ با ورود به جای الهیار صیاد سومین تعویض ایران را به انجام رساند.

 

اولین دیدار این گروه بین تیم های آلمان و کاستاریکا برگزار شد و که با نتیجه دو بر یک به سود آلمان ها به پایان رسید و بدین ترتیب با این پیروزی نوجوانان ایران موفق شدند به صدر جدول گروه سوم این رقابت ها صعود کنند.

 

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۵ مهر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو