زمان انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ -

فریبا: استقلال، فولاد و پرسپولیس را هم می‌بَرد

علیرضا منصوریان در فصل جاری فرصت زیادی نداشت تا بتواند با استقلال به هدف هایی که در ذهن دارد برسد.

سرای نور؛

او سرانجام بعد از بازی با ذوب آهن تصمیم به جدایی گرفت، تصمیمی که البته حتی در صورت پیروزی در این مسابقه، آن را عملی می کرد. بهتاش فریبا مدیرفنی سابق استقلال در خصوص روزهایی که این تیم با علیرضا منصوریان پشت سر گذاشت به سوالات همشهری ورزشی پاسخ داد.

 

زمان همه چیز را نشان می‌دهد

از فریبا در خصوص انتخاب وینفرد شفر به عنوان سرمربی استقلال سوال می‌کنیم که او می‌گوید: فکر می کنم زمان همه چیز را نشان خواهد داد. این درست نیست که بگوییم مربی آلمانی جواب خواهد داد یا اینکه ناکام می ماند. مطمئنا گذر زمان می تواند همه چیز را نشان دهد. با این حال من معتقدم که استقلال می تواند شرایط بسیار خوبی را در آینده تجربه کند. من نمی دانم وضعیت فنی و بدنی بازیکنان چطور است چون الان از تیم دور هستم ولی مطمئنا وضعیت استقلال بهتر خواهد شد.

 

فولاد و دربی را می‌بریم

فریبا حرف هایش را اینگونه ادامه می دهد: قبل از بازی با سپیدرود گفتم که استقلال با دو گل برنده می شود  و الان هم می گویم که هم فولاد را شکست می دهیم و هم دربی را می بریم. این را از روی تعصب نمی گویم بلکه از پتانسیل فنی تیم آگاه هستم. شما دیدید که استقلال مقابل ذوب آهن نیز نمایش خوبی داشت و من مطمئنم این تیم آینده خوبی دارد.

 

چرا استقلال نتیجه نگرفت؟

از فریبا درباره دلایل نتیجه نگرفتن استقلال با منصوریان سوال می کنیم که او می گوید: ما نفرات بسیار خوبی داشتیم و تمرینات و فصل بدنسازی را هم به خوبی پشت سر گذاشتیم. اولین مشکل قبل از بازی با صنعت نفت ایجاد شد و ما ۳ ساعت قبل از بازی نمی دانستیم که سه بازیکن امید خودمان را در اختیار خواهیم داشت یا خیر. بعد از آن مشکلات داوری ایجاد شد و سپس مصدومیت ها کار تیم را سخت کرد. از طرفی بدشانس هم بودیم و خیلی موقعیت از دست دادیم. البته باید بگویم که مشکل فنی هم داشتیم و من نمی خواهم همه چیز را توجیه کنیم.

 

ما هم اشتباه کردیم

فریبا در قسمت دیگری از حرف هایش می گوید: من اشاره کردم که اصلا دنبال توجیه نیستم و دنبال واقعیت ها هستم. وقتی تیمی نتیجه نمی گیرد اول از همه باید در مورد کادرفنی صحبت کرد. طبیعتا ما هم اشتباه داشتیم و ممکن است تمامی مربیان در دنیا اشتباه کنند. با این حال ما می توانستیم تیم را جمع کنیم و به جایگاه اصلی اش برسانیم، دقیقا مثل پارسال که این اتفاق افتاد.

 

استعفای منصوریان

از فریبا می پرسیم که اگر استقلال موفق به شکست دادن ذوب آهن می شد آیا منصوریان استعفا می کرد که او اینگونه جواب می دهد: قبل از اینکه نتیجه مشخص شود همه چیز روشن بود و در واقع منصوریان قبل از بازی تصمیم به رفتن گرفته بود. مگر می شود او ۹۰ دقیقه صحبت کند و فکری پشت سر این حرف ها نباشد؟ منصوریان چند روز فکر کرده بود تا بعد از بازی حرف هایش را بزند و تصمیم خودش را برای رفتن گرفته بود. تا دقیقه ۷۵ هواداران چیزی نمی گفتند ولی وقتی گل خوردیم شعارها شروع شد. حرمت منصوریان نباید شکست می شد ولی متاسفانه هواداران فوتبال در ایران کم طاقت شده اند و خیلی زود اعتراض می کنند.

 

برای شفر حوصله داشته باشید

فریبا در قسمت دیگری از حرف هاش می گوید: من امیدوارم هواداران استقلال برای شفر حوصله داشته باشند و کم تحمل نباشند. البته این را هم بگویم که استقلال می توانست تا نیم فصل به مک درموت فرصت بدهد و او توانایی اداره تیم را داشت. از طرفی استقلال هم می توانست زمان کافی برای انتخاب سرمربی داشته باشد. با این حال ما استقلالی هستیم و عاشق این تیم خواهیم ماند. همه باید از استقلال حمایت کنند و امیدوارم این تیم به جایگاه واقعی اش برسد.

 

خریدهای اشتباه

فریبا در مورد اینکه چرا استقلال چند خرید اشتباه در ابتدای فصل انجام داد می گوید: هر تیمی ممکن است خرید اشتباه داشته باشد و این در تمامی تیم های دنیا دیده می شود. به هر حال بعضی از بازیکنان ممکن است در بعضی از تیم های بزرگ جواب ندهند ولی در تیم های دیگر درخشش داشته باشند و این موضوع عجیبی نیست.

 

منصوریان برمی گردد؟

فریبا درباره آینده منصوریان هم حرف می‌زند: او قطعا یکی از بهترین مربیان ایران خواهد شد چون روی فوتبال تمرکز و وقت می گذارد. منصوریان می تواند به خوبی استراحت کند و در آینده خودش را برای فعالیتی دیگر آماده کند. او امسال اندازه ۱۰سال تجربه کسب کرد و قطعا می تواند از این تجربه در آینده استفاده کند.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۱ مهر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو