زمان انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ -

پاشازاده: دست روی قرآن می گذارم که توهین نکردم

سرمربی نساجی مازندران با ستایس عملکرد بازیکنانش مقابل استقلال، همچنان تاکید کرد به داور بازی توهین نکرده است.

سرای نور؛نساجی مازندران در یک بازی سزاوارانه دیدارش مقابل استقلال در جام حذفی را واگذار کرد و از دور رقابت ها کنار رفت. این بازی در نیمه دوم حواشی زیادی داشت و مهدی پاشازاده که توسط داور  بازی اخراج شد به مرد اول این دیدار تبدیل شد. به همین بهانه گفتگویی با او انجام دادیم که در ادامه ماحصل آن را می خوانید:

بازی مقابل استقلال چطور بود؟
بازی خوبی بود و نمی توانم بگویم بازی با استقلال بازی سنگینی بود. اتفاقا اگر فشاری هم بود، روی بازیکنان من تاثیر منفی گذاشت چرا که ما سه روز قبل از این دیدار در کرمان یک بازی سنگین انجام دادیم و مقابل استقلالی قرار گرفتیم که در هر شرایط استقلال است و نمی توان فریب وضعیت مقطعی این تیم را خورد. آنهایی که در لیگ یک هستند خوب می فهمند بازی در ارتفاع کرمان و فشار آمدن به بدن بازیکنان یعنی چه! ولی با این حال حضور خوبی مقابل استقلال داشتیم و از تلاش بازیکنانم راضی هستم.

سورپرایز این بازی حضور پررنگ هواداران تان بود.
البته خیلی هم سورپرایز نبود و ما از ساماندهی هواداران مطلع بودیم و می دانستیم که قرار است چنین حضور با شکوهی در استادیوم آزادی داشته باشند. اینجا می خواهم از تک تک هواداران و مسئولان استانی تشکر ویژه ای داشته باشم.

استقلال شفر را چطور دیدید؟
نه می توانم راجع به شفر صحبت کنم و نه می خواهم این کار را انجام دهم. خیلی زود است یک مربی مثل شفر را قضاوت کنیم. باید حداقل یک ماه از حضور او در استقلال بگذرد بعد بگوییم نتایج به دست آمده حاصل حضور اوست یا نه! بهتر است همه استقلالی ها در این مورد صبور باشند و اجازه بدهند زمان به جلو برود و شفر کارش را انجام دهد.

از عملکرد بازیکنان تان راضی هستید؟
بازیکنانم همه تلاش خودشان را کردند و با تمام توان بازی کردند. البته آنها در نیمه اول بیش از حد محتاط بودند و باید اعتراف کنم تحت تاثیر فضای ورزشگاه آزادی و نام بزرگ حریف نتوانستند آن طور که باید و شاید توانایی های خود را به نمایش بگذارند. اما بین نیمه با صحبتی که با آنها داشتم توانستم بازیکنان را به شرایط بازی برگردانم و دیدید که توانستیم در نیمه دوم استقلال را تحت فشار قرار دهیم. ولی خب بازی خوب ما در نیمه دوم با نتیجه همراه نشد و حذف شدیم.

چقدر داور را در این شکست مقصر می دانید؟
من هیچگاه نتیجه نگرفتنم را گردن داورها نمی اندازم. من به کیفیت تیم خودم فکر می کنم و تلاش می کنم با تکیه بر شایستگی های خودم کار کنم. داور هم انسان است و نباید بدبین باشیم. امیدوارم همانقدر که به ما می گویند خودتان را جای داور بگذارید، داوران نیز خودشان را جای ما بگذراند تا بدانند چه می کشیم.

هنوز هم معتقدید که اخراج شما درست نبود؟
هنوز هم می گویم فقط به داور گفتم « اِ »

 

 

برای همین بیرون نمی رفتید؟
اصلا اینطور نیست، من اصرار داشتم که حرفم به داور منتقل شود و بگوید که به چه دلیلی مرا اخراج کرده است!

داور در گزارش خود نوشته که لفظ رکیک به کار برده اید.
دست روی قرآن می گذارم که توهین نکردم. اصلا چیزی نگفتم. امیدوارم داور بازی هم شهامت داشته باشد و دست روی قرآن بگذارد که من لفظ رکیک به کار برده ام.

بعد از اخراج تان و حضور روی سکو در نهایت توسط هواداران استقلال تشویق شدید.
هواداران استقلال فهیم هستند و از شعور بالای فوتبالی برخوردارند. من عضوی از خانواده استقلال هستم و روز جمعه تنها به موفقیت تیم خودم فکر می کردم.

یعنی اگر می بردید، آخر بازی مشت هایتان را گره می کردید؟
شما دیدید تیم من گل زد و هیچ واکنشی نداشتم! من بهترین دوران فوتبالم را در استقلال گذراندم و عاشق این تیم هستم. وقتی فوتبال را کنار گذاشتم می توانستم چند سال دیگر در لیگ ایران بازی کنم ولی اصلا در تصورم نمی گنجید به جز پیراهن آبی، لباس دیگری به تن کنم. من شومن نیستم و ادا در نمی آورم و واقعا عاشق استقلال هستم. من بلد نیستم بروم کنار زمین و ادا اصول دربیاورم.

الان به منصوریان کنایه می زنید؟
من اسمی از کسی نمی آورم. من یاد گرفته ام به فوتبال حرفه ای نگاه کنم. از اینهایی نیستم که با گل و شیرینی بروم سمت سکوها و بعد به خاطر نتیجه تن به هر کاری بدهم!

این اولین بار بود که مقابل استقلال قرار می گرفتید؟
بله و احساس عجیب و غریبی داشتم. واقعا نمی دانم چه بگویم ولی من در طول ۹۰ دقیقه تنها به موفقیت تیم خودم فکر می کرد. من حرفه ای فکر می کنم و به همه بازیکنانم نیز گوشزد می کنم همیشه در قبال اتفاقات فوتبالی رفتار حرفه ای داشته باشند.

 

 

برخی هواداران استقلال شما را مهمترین آلترناتیو نیمکت استقلال می دانند، برای همین روز جمعه علی رغم همه اعتراض هایتان “هو” نشدید.
البته این لطف استقلالی هاست ولی من الان در خدمت نساجی هستم و اگر قرار شد روزی به عنوان سرمربی به استقلال بیایم، آن زمان به طور مفصل در این باره حرف می زنم.

دربی را چطور می بینید؟
بازی فوق العاده دشواری در انتظار هر دو تیم است. هم استقلال و هم پرسپولیس مشکلات خاص خودشان را در این مقطع دارند و به هیچ عنوان نمی توان تیمی را از پیش برنده دانست. اما مطمئن هستم هر تیمی این بازی را ببرد به شرایط خوبی می رسد و بازنده هم مشکلاتش مضاعف خواهد شد.

می توان شفر را “دربی باز” دانست؟
او مربی بزرگی است و تجارب ارزشمندی دارد. شفر حضور در بازی بزرگ را تجربه کرده و بعید می دانم به راحتی به پرسپولیس باج بدهد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۹ مهر, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو