زمان انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۶ -

شاهرودی: دروازه‌بان استقلال ستاره دربی می‌شود

رضا شاهرودی معتقد است که برانکو ایوانکوویچ به دلیل تجربیاتی که در فوتبال ایران و دربی دارد، نسبت به شفر از شرایط بهتری برای پیروزی در دربی برخوردار است.

سرای نور؛

برای اولین بار است که دو مربی خارجی روی نیمکت دو تیم هستند، اما چون برانکو در فوتبال ایران تجربیات بیشتری دارد و در دربی هم بوده است، شرایط بهتری نسبت به همتای آلمانی خود دارد، که در این بازی استرس بیشتری از برانکو خواهد داشت.

شاهرودی با اشاره به حساسیت این دیدار برای هر دو تیم اضافه می کند: این بازی برای هر دو تیم خیلی حساس است. استقلال در حال حاضر شرایط خوبی ندارد و این موضوع ناخودآگاه به تیم استرس وارد می کند.  پرسپولیس باید از برتری خود استفاده کند و به نظرم اگر مانند نیمه دوم برابر نفت بازی کند، می تواند برنده بازی باشد.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در مورد محرومیتی که کمیته اخلاق برای دو بازیکن استقلال و پرسپولیس در نظر  گرفته و رفتار این دو بازیکن توضیح داد: من اصلا در مورد شخص صحبت نمی کنم، اما ما در فرهنگی صحبت می کنیم که باید در چارچوب آن عمل کنیم. بازیکنی که الگو می شود باید در رفتارهایش خوب عمل کند به خصوص در مکان های عمومی.  در دوره ی ما فضای مجازی نبود، ولی الان این فضا به وجود آمده و شیطنت های زیادی هم وجود دارد. بازیکنان باید حتی المقدور جایی نروند که این چیزها باشد. قلیان یک چیز شخصی است، اما اینکه جلوی عموم بکشند خوب نیست. من محسن مسلمان را در رختکن دیدم و پسر خوبی است ولی نباید در محیط عمومی اینکار را انجام می داد. به نظرم محرومیت آنها درست نیست و اگر می خواهند آنها را محروم کنند هم بگذارند برای بعد از دربی.

شاهرودی در پاسخ به اینکه چرا محرومیت احتمالی را باید به بعد از دربی موکول کنند، ادامه داد: چون دو بازیکن مثمر ثمر تیم هستند و هر بازیکنی دوست دارد در این مسابقه بازی کند، بهتر است بعد از دربی محروم شوند. البته خدا کند محرومیت آنها قطعی نباشد، چون محسن مسلمان خیلی به درد می خورد و با پاس های تو در گره بازی را باز می کند؛ در فوتبال ایران بازیکنی مثل مسلمان نداریم.

وینگر چپ سال های گذشته سرخپوشان در مورد ستاره های احتمالی این دیدار بیان کرد: من برای پاسخ دادن به این سوال به بازی های انجام شده نگاه می کنم؛ از تیم خودمان سیدجلال حسینی، وحید امیری، منشا و علیپور بازیکنانی هستند که اگر همین روند را ادامه دهند، می توانند ستاره میدان باشند. به نظرم در تیم استقلال هم دروازه بان جوان این تیم خیلی خوب کار کرده و با توجه به اینکه احتمال دارد، پرسپولیس حملات زیادی داشته باشد، می تواند ستاره تیمش باشد.

شاهرودی در پایان با به یادآوردن خاطراتی از فضای دربی صحبت هایش را خاتمه داد: دربی اول که مهدی هاشمی نسب تازه به پرسپولیس آمده بود، من یک سانتر از جناحین برای او انجام دادم، که این بازی هم از خاطرات خوب من در دربی است. الان دقیقا می دانم که بازیکنان چه حسی دارند. وقتی  وارد استادیوم می شدیم و می دیدیم ۱۰۰ هزار نفر در ورزشگاه هستند، در پوست خودمان نمی گنجیدیم. البته استرس هم داشت که فقط برای آنهایی است که اولین بار در دربی بازی می کنند. الان هم که تشویق های ایسلندی آمده که در زمان ما نبود و جو بهتری به وجود امده است.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱ آبان, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو