زمان انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۶ -

با عکاس‌های ورزشی در تعقیب دربی (۴)

دربی یک بازی ویژه است که با استقبال حداکثری عکاسان و خبرنگاران ورزشی همراه می شود.

سرای نور؛

در شرایطی که فاصله کمی تا انجام مهمترین مسابقه نیم فصل اول باقی است، تحریریه ورزش سه تصمیم دارد فضای جداگانه ای را برای عکاسان ورزشی کنار بگذارد. در پست هایی که سلسله وار در این دو، سه روز خواهید خواند، عکاسان ورزشی منتخبی از بهترین تصاویر خود از دربی های مختلف را در اختیار ما می گذارند. تصاویری که حتما تماشای آنها برای شما هم بسیار جذاب و خاطره انگیز خواهد بود.

 

 

به خاطر داشته باشید که هر یک از این عکس ها در زمانی مهمترین تصویر بجای مانده از یک دربی بوده اند و علاوه بر ارزش تاریخی ارزش مادی قابل توجهی نیز دارند چراکه روزنامه ها در رقابت با همتایان همواره به دنبال انتشار کامل ترین تصویر از یک دربی بوده اند.

 

اگرچه رسانه های چاپی در اوج خود به سر نمی برند؛ اما این عکس ها یادآور روزهایی هستند که جماعت ورزشی خوان چشم به کاغذهای رنگی فردای دربی داشتند. روز خوب دکه ها و البته روزنامه های ورزشی.
مسعود اکبری عکاسی ورزشی را به طور جدی از خبرگزاری ایپنا آغاز کرده تا امروز با بهترین رسانه های ایران ادامه داده است. او عکاسی با انرژی است که عکس هایش هم  انرژی بالایی دارند و سوژه هایش از دل حرکت بیرون می آیند. عکس های جذاب او را که از لا به لای چند دربی سال های اخیرگلچین شده می بینید:

 

دربی شماره هفتاد که استقلال با تک گل برهانی برنده شد. این صحنه شادی  گل دقیقه ۴۳ برهانی است. او در این عکس مثل سوژه تابلوهای پاپ آرت است که انگار عینکی عجیب را به چشمانش زده است.

 

دربی ۶۲ از یک نظر جالب بود چرا که نیکبخت با لباس پرسپولیس به استقلال گل زد و علی علیزاده نیز با لباس استقلال به تیم سابقش پرسپولیس گل زد. این صحنه گل علی علیزاده در دقیقه ۴۳ است که از شادی چشمانش را بسته و پیروز قربانی بالای سر او ژستی قهرمانانه گرفته است. فیگور قربانی انرژی عجیبی را به کالبد این عکس تزریق کرده است. اصغر طالب نسب که از فوتبال محو شده هم در این عکس حضور دارد.

 

 

سال ۸۹ ، دربی ۶۹ و دو دقیقه بعد از دقیقه ۸۹ بازی …این همان بازی است و لحظاتی بعد از آن حرکت مجیدی و شیث که قافیه اشعار سکوهای آبی شد. این لحظه ای است که مجیدی ضربه را زده است و شاید واقعا شیث هم راست می گفت که او فقط در این صحنه مقصر نبوده است. حقیقی و نورمحمدی هم می توانستند مانع مجیدی شوند. این عکس یک لحظه تاریخی در دربی را نشان می دهد.

 

صحنه جنجالی از دربی هفتاد که غلامرضا رضایی درون هجده قدم توسط محمد محمدی سرنگون شد و داور آن را پنالتی اعلام نکرد و این صحنه بعدها خیلی مورد بحث قرار گرفت. چهره امیرحسین فشنگچی و فرزاد آشوبی که با لباس استقلال در بک گراند به صحنه نگاه می کنند در عکس قابل توجه است.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۳ آبان, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو