زمان انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ -

حاشیه‌ای برشهادت ذوالفقار؛ از رذالت المستقبل تاآماده باش تل‌آویو

خبرگزاری المستقبل وابسته به حریری در اقدامی غیر اخلاقی، تیتر زد؛ «قاتل شهید حریری به قتل رسید»! حتی برخی طرفداران این جریان آمریکایی در لبنان پا را فراتر گذاشته و از اسراییل تشکر کردند!

به گزارش سرای نور؛ سید مصطفی بدرالدین» مشهور به «ذوالفقار» حزب الله لبنان سحرگاه روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه ۹۵ طی یک عملیات تروریستی در حوالی دمشق به شهادت رسید تا نام دیگری از مصادیق «من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا االله علیه…» در دفتر برگزیدگان خدا ثبت و ضبط شود. پیکر این مجاهد پاک باخته و خستگی ناپذیر در گلزار شهدای ضاحیه بیروت و در کنار آرامگاه «حاج رضوان» آرام گرفت.

در حاشیه این اتفاق تلخ نکاتی وجود دارد که در زیر بدان اشاره خواهم کرد:  

ــ وی که پس از شهادت حاج عماد مغنیه فرماندهی ارشد شاخه نظامی حزب الله را به عهده داشت، از همان ابتدا پیگیر تحقیقات در مورد جنایت ترور شهید عماد مغنیه شد. به این ترتیب پرونده اتهاماتی تشکیل شد که نشان می‌داد رژیم غاصب اسرائیل در پس پرده این عملیات قرار دارد. این پرونده شامل مقادیر بسیار زیادی از اطلاعات دقیق و فراگیر در زمینه چگونگی برنامه‌ریزی عملیات و کیفیت ایجاد خلل امنیتی برای شناسایی حاج عماد تا زمان اجرای عملیات بود. این پرونده نشان می‌داد که عاملان اجرایی صهیونیست ها چگونه وارد قلب سوریه شده و چطور از آن خارج شده‌اند، چه کسانی در این زمینه با آنها همکاری کرده و چه کسانی اطلاعات و کمک‌های لجستیکی به آنها ارائه کرده‌اند. همین تحقیقات بود که باعث شد وی نظارت بر بزرگ‌ترین عملیات توسعه فعالیت‌های ضد جاسوسی مقاومت را در دستور کار قرار دهد. عملیاتی که نه تنها منجر به انهدام ده‌ها شبکه جاسوسی دشمن صهیونیستی شد، که بسیاری از برنامه‌های کاری مشترک تل آوبو ـ واشینگتن را با شکست مواجه کرد.

ــ رژیم صهیونیستی دیروز در پی اعلام شهادت وی، بلافاصله به حالت آماده باش در آمد تا با عملیات انتقام جویانه احتمالی مقابله کند، چه، هرچند دیروز «شیخ نعیم قاسم» در مراسم تشییع، عامل خاصی را برای شهادت مصطفی معرفی نکرد، اما تاکید کرد؛ «هرکه باشد، در نهایت به رژیم صهیونیستی خدمت کرده است.»

ــ از آنجایی که در این جنایت تروریستی انگشت اتهام به سوی آمریکا هم دراز شده است، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید هم در فاصله اندکی اعلام کرد هواپیماهای آمریکا یا همپیمانانش در منطقه ای که اعلام شده وی به شهادت رسیده حضور نداشته اند.

ــ از آنجا که جریان آمریکایی «المستقبل» همواره شهید بدرالدین را در ماجرای ترور رفیق حریری متهم می دانست، اینگونه عنوان کردند که معلوم نیست وی کشته شده باشد، بلکه حزب الله برای فرار از محکمه ترور رفیق حریری، او را پنهان کرده است! این در حالی است که حزب الله به اذعان همه و در همه زمینه ها صادق ترین گروه با طرفداران و حتی مخالفان خود بوده است. این جریان ضد حزب الله حتی با اعلام شهادت مصطفی بدرالدین، در خبرگزاری المستقبل وابسته به حریری در اقدامی غیر حرفه ای و غیر اخلاقی، تیتر زد؛ «قاتل شهید حریری به قتل رسید»! حتی برخی طرفداران این جریان آمریکایی در لبنان، پا را فراتر گذاشته و علاوه بر فحش و نفرین، از رژیم اشغالگر قدس برای کشتن وی تشکر کردند!

ــ ادعای دادگاه ترور رفیق حریری که درباره آن شک و تردید های زیادی وجود دارد، این است که بدرالدین مسئول ترور رفیق حریری است، چون چند بار تلفنش در آن حوالی ردیابی شده است. این ادعا با شهادت چهار افسر بلندپایه لبنانی که بعدها به دروغ بودن آن اعتراف کردند، همراه شد تا پیراهن عثمانی شود برای محکومیت حزب الله. این ادعا در حالی تکرار می شود که رفیق حریری اتفاقا پس از جلسه ای به قتل رسید که از «مقاومت» دفاع کرده بود. ضمن اینکه حزب الله با شکستن رمزگذاری فیلم های پهپادهای رژیم صهیونیستی، فیلم چند ماه نظارت دقیق بر راه های مورد استفاده حریری در نقل و انتقالاتش را منتشر کرد و نشان داد کسی که وی را کشته، ماه ها وی را زیر نظر داشته است.

ــ اگرچه روابط عمومی حزب الله لبنان در بیانیه روز شنبه خود بر عاملیت تروریست های تکفیری در این ترور تاکید کرد، لکن با توجه به آنچه در ابتدا آمد، ناگفته پیداست که دستور العمل و پشتیبانی اطلاعاتی سرویس های غربی و به ویژه «موساد» طراح پشت پرده این عملیات بوده اند، نکته ای که «شیخ نعیم قاسم» نیز در سخنرانی روز جمعه خود بدان تصریح کرد.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو