زمان انتشار: ۷ دی ۱۳۹۶ -

کعبی: بدترین نیم فصل عمرم را پشت سر گذاشتم

فصل گذشته و زمانی که پیراهن سپیدرود را پوشید خیلی‌ها بر این باور بودند که دوران فوتبال حسین کعبی پس از دو سال دوری به پایان رسیده و عملکرد قابل توجهی نخواهد داشت، اما انگیزه‌ او در کنار آمادگی بدنی‌اش بسیاری از معادلات را به هم زد.

سرای نور؛

کعبی در فصل جدید لیگ برتر با وجود همه مشکلات مالی که تیمش داشت اما توانست آمادگی‌اش را حفظ کند. او امروز با حضور مالکان جدید به آینده امیدوار شده و مدعی است که باید گذشته را فراموش کرد. این تیم بازی‌های سختی در پیش دارد و کعبی به ‌این مساله هم اشاره می‌کند:

 

نیم فصل اول لیگ برای سپیدرود با اتفاقات و مشکلات مالی فراوانی همراه بود و شاید به همین دلیل هم در نتیجه گیری ضعیف عمل کرد.

با اینکه خیلی خوب بازی می‌کردیم که نمونه‌اش بازی با پرسپولیس بود اما نتیجه نمی‌گرفتیم و به تیم بازنده هم که امتیاز نمی‌دهند. این بدترین نیم فصل عمرم بود و هیچ‌وقت سابقه نداشت که من در پنج بازی متوالی شکست بخورم. البته دلایل زیادی داشت اما حالا باید به فکر جبران امتیاز‌های از دست رفته باشیم. البته این را هم در نظر بگیریم که موفقیت زمانی به دست می‌آید که امکانات لازم فراهم باشد.

 

یکی از سوال‌های ما همین پنج باخت متوالی بود. البته شما در شروع هم سه باخت متوالی داشتید.

همانطور که گفتم دلایل بسیاری دارد. اشتباهات فوتبالی، اشتباهات غیرعمد داوری، مصدومیت‌هایی که به وجود می‌آمد، نداشتن بازیکن به اندازه کافی و… همه این‌ها تاثیر داشت اما فکر کردن به آن دوران چیزی را عوض نمی‌کند. برای ما لیگ تازه شروع شده و باید بازی به بازی با رفع ایراد‌های‌مان بهتر نتیجه بگیریم. باور کنید تمرکز لازم را نداشتیم و فکرمان خراب بود. این مساله برای من با آن بازیکنی که نخستین سال حضورش در لیگ برتر را تجربه می‌کند خیلی فرق می‌کرد.

تا حالا چنین نیم فصلی را تجربه کرده بودید؟

برای من اصلا سابقه نداشته است. احساسم این بود که به کارنامه ورزشی‌ام خدشه وارد شده اما چاره‌ای جز تحمل نداشتیم. ما آنقدر مشکل داشتیم که من حسین کعبی فوتبال بازی کردن را فراموش کرده بودم اما هر چه بوده تمام شده و باید به فکر نیم فصل دوم باشیم. مردم رشت انتظار دارند و ما باید با حفظ آرامش تیمی نتایج خوبی را کسب کنیم.

با حضور مالکان جدید به نظر می‌رسد آن آرامش ذهنی را به دست آورده اید.

بله خدا را شکر. من هم شنیدم که مالکان جدید افراد دلسوزی هستند. بعد از بازی با نفت تهران یک سکه به بچه‌ها پاداش دادند و چک ۳۰ درصد بازیکنان هم بعد از بازی با مشکی پوشان نقد می‌شود. پس الان که مشکلات مالی در حال برطرف شدن است ما باید در زمین نتیجه بگیریم.

حسین کعبی همچنان موثر و با انگیزه بازی می‌کند.

مطمئن باشید هر چقدر بیشتر از ما حمایت کنند به همان اندازه هم احساس جوانی می‌کنیم. من تا روزی که بتوانم با جان و دل برای سپیدرود بازی می‌کنم چون این تیم مثل ناموس من است. چه چیزی از این بهتر که پیرمرد و پیرزن وقتی در کوچه و خیابان شما را می‌بینند برایتان دعا کنند. شما شک نکنید اگر آن دو سال را از فوتبال دور نبودم الان شرایطم به لحاظ فنی خیلی بهتر بود اما به گذشته و آنهایی که در حقم نامردی کردند فکر نمی‌کنم. من هیچ‌وقت دنبال شهرت نیستم و برای تفریح به رشت نیامدم. به همین دلیل حتی اگر روی سکو هم باشم برای تیمم آرزوی موفقیت می‌کنم.

البته شما رابطه خوبی هم با هواداران دارید.

شک نکنید اگر غیر از این بود که اصلا در رشت نمی‌ماندم. اینجا از کوچک و بزرگ به من لطف دارند. باور کنید من به خاطر همین احساس‌های خوب این مردم یک ماه به دیدن فرزندم در تهران نرفتم. اینها باعث می‌شود که همه انرژی‌ام را برای تیمم بگذارم. به مسائل مدیریتی هم کاری نداریم.

چطور؟

هر شخصی می‌تواند هر صحبتی انجام دهد، ولی تیم ما شخصی نیست. این تیم متعلق به مردم است و قلب آنها برای تیم می‌تپد. من نمی‌توانم در مورد تصمیمی که گرفته شده صحبت مدیریتی انجام دهم و فقط باید بگویم تیم آرامش می‌خواهد. سپیدرود بعد از ۳۰ سال به لیگ برتر آمده و باید نتایج خوبی کسب کند. من مطمئن هستم با حمایت بیشتر شرایط تیم در آینده متفاوت خواهد شد.

 

فردا هم بازی حساسی با مشکی پوشان دارید.

بله این بازی هم مثل بازی با نفت تهران شش امتیازی است. ما باید از ۵ بازی اول نیم فصل دوم امتیازهای خوبی را به دست آوریم. هر بازی برای ما حکم فینال را دارد. باید حرفه‌ای عمل کنیم چون چند بازی سنگین پیش رو داریم که یکی از آنها همین بازی با مشکی پوشان است..

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۷ دی, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو