زمان انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ -

عزیزی: بعد از دایی دیگر مهاجمی را دوست نداشتم

خداداد عزیزی مهاجم سابق تیم ملی فوتبال ایران معتقد است که پرسپولیس در فصل جاری قهرمان لیگ ایران خواهد شد.

سرای  نور؛مهاجم سابق تیم ملی تاکید می کند نتایج خوب استقلال ادامه دار نخواهد بود.عزیزی در خصوص بازی های لیگ برتر و مسائل مختلف دیگر به سوالات همشهری ورزشی پاسخ داد.

 

طبیعتا شما لیگ ایران را دنبال می‌کنید. خیلی‌ها معتقدند پرسپولیس امسال هم قهرمان می‌شود، نظر شما چیست؟ 

پرسپولیس تعقیب‌کننده جدی ندارد. در یک مقطع پارس جنوبی پرسپولیس را تعقیب می‌کرد ولی من آن زمان گفتم که نتایج خوب آنها ادامه‌دار نخواهد بود. آنها بازیکن باتجربه ندارند تا بتوانند روند خوب خودشان را ادامه بدهند. فکر نمی‌کنم پرسپولیس رقیبی داشته باشد.

 

استقلال نمی‌تواند رقیب پرسپولیس باشد؟

فاصله استقلال با پرسپولیس زیاد است و سخت است این تیم به پرسپولیس برسد. نتایج خوب استقلال هم ادامه‌دار نخواهد بود.

 

چرا ادامه دار نخواهد بود؟

هیچی تیمی نمی‌تواند همیشه روی دور نتیجه‌گرفتن باشد. شما نباید شرایط منچسترسیتی، بارسا و رئال را با تیم‌های ایرانی مقایسه کنید. در اروپا همه چیز طبق اصول پیش می‌رود. در استقلال هم اتفاق خاصی نیفتاده است. فقط شفر جای منصوریان آمد و یک شوک به این تیم وارد شد. در فوتبال ما همه معتقد به شوک هستند. استقلال نه بازیکن گرفت و نه با تغییر خاصی مواجه شد.

 

یعنی شفر نقشی در موفقیت استقلال نداشت؟

طبیعتا مربی هم در بهبود شرایط تیم تاثیرگذار است ولی من اعتقاد شخصی خودم را می‌گویم. اگر منصوریان نمی‌رفت طبیعتا شوکی وارد نمی‌شد. من معتقدم استقلال باز هم دچار مشکل خواهد شد.

 

دلیلتان چیست؟

به نظر من استقلال مهره‌های لازم را برای قهرمانی ندارد. این تیم در حال حاضر شدیدا با مشکل نداشتن مهاجم شش‌دانگ و گلزن مواجه است. در تیم بزرگی مثل استقلال، بیشتر هافبک‌ها گل می‌زنند و این هنر نیست. علی قربانی مهاجم خوبی است ولی او هرگز مهاجم شش‌دانگ و گلزن نیست. وقتی تیم بزرگی مثل استقلال می‌خواهد نتیجه بگیرد باید مهاجم طراز اول داشته باشد.

 

پس فکر می‌کنید پرسپولیس قهرمان می‌شود؟

بله. پرسپولیس با اختلاف قهرمان خواهد شد. من طرفدار این تیم نیستم ولی بهرحال باید واقعیت را بگویم. وقتی طارمی محروم شد من احساس کردم که این تیم با مشکل مواجه خواهد شد ولی این اتفاق نیفتاد چون منشا و علیپور کار را درآوردند. فکر می‌کنم استقلال باید دوباره آرش برهانی را جذب کند! شما می‌بینید که تیمی مثل پرسپولیس در هر پست بازیکن ذخیره خوب دارد. ضمن این که آنها تعقیب‌کننده جدی ندارند.

 

فوتبال اروپا را دنبال می‌کنید؟

بله.

سبک بازی کدام تیم را دوست دارید؟ 

من فقط بازی‌های بارسلونا را می‌بینم. هر چند که بازی‌های حساس اروپایی را هم دنبال می‌کنم. الان هم بازی‌های منچسرسیتی را هم دنبال می‌کنم. آنها هم تیم خوبی هستند.

 

چرا گواردیولا اینقدر خوب است؟!

این را از آنهایی بپرسید که مربی خوبی نیست و فقط می‌تواند در بارسلونا نتیجه بگیرد من معتقدم در فوتبال ایران مربی زیاد تعیین‌کننده نیست. اینجا نتیجه گرفتن تیم‌ها زیاد به هنر مربی ربط ندارد. در فوتبال ایران باید یک تیم پول داشته باشد تا بازیکنان اسمی را بخرد و نتیجه هم می‌گیرد. در این مقطع هر فردی جانشین برانکو شود و این بازیکنان را در اختیار داشته باشد می‌تواند ۲ سال در پرسپولیس نتیجه بگیرد.

 

چرا استیل آذین با آن همه ستاره نتیجه نگرفت؟

منظور من از ستاره، بازیکنانی هستند که واقعا از لحاظ فنی تاپ و سطح بالا باشند. نفت تهران هم الان بازیکن اسمی زیاد دارد ولی عملکرد و توانایی بازیکن مهم است.

 

در بین مهاجمان ایرانی کدام بازیکن را می‌پسندید؟

من بعد از علی دایی دیگر مهاجمی را دوست نداشتم. البته من مهاجمی که سرعت حمل توپ و تکنیک را داشته باشد را دوست دارم و ما فقط یکی دو مهاجم در سطح ملی داریم. به نظر من طارمی و سردار آزمون بهترین مهاجمان نوک ایران هستند.

 

در سال‌های اخیر بحث مقایسه مسی و رونالدو جنجال‌های زیادی را در دنیای فوتبال بپا کرد. شما معتقدید کدام یک بهتر هستند؟

این موضوع مثل قضیه پرسپولیس و استقلال است که هواداران دو تیم با هم دشمن هستند. طبیعا هواداران مسی و رونالدو هم با هم دشمن هستند. شما وقتی فوتبال مسی را می‌بینید به معنای واقعی لذت کامل را می‌برید. آنهایی که فوتبال را می‌فهمند و خودشان فوتبال بازی کرده‌اند مطمئنا تماشای بازی آرژانتین و برزیل را به بازی آلمان و هلند ترجیح می‌دهند. در مورد مسی باید بگویم که او یک فوتبالیست زمینی نیست.

ولی رونالدو خودش را بهترین فوتبالیست تاریخ دانسته است؟

او نظرش را گفته و رونالدو آنقدر بزرگ است که من نمی‌توانم در موردش صحبت کنم. فقط در مورد مسی باید بگویم که وقتی او اولین بار به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب شد، نوید این را می‌داد که شاهد یک فوتبالیست استثنایی باشیم. او واقعا برای کره زمین نیست.

 

از نظر شما مسی بهتر است یا مارادونا؟

من قبلا فکر می‌کردم مارادونا بهتر است ولی الان باید بگویم مسی از مارادونا هم بهتر است. او انگار توسط یک سفینه روی کره زمین قرار گرفته است و احتمالا قبلا در جایی مثل عطارد یا مریخ زندگی می‌کرده است. او اینقدر در سیاره‌های دیگر موجودات را دریبل زده است که در نهایت مسی را به زمین پرت کرده‌اند. من اکثر فوتبال‌ها را دراز می‌کشم و می‌بینم ولی وقتی مسی فوتبال بازی می‌کند نشسته بازی‌های او را می‌بینم. من با هر حرکت مسی جابجا می‌شوم. او فقط یک مهاجم نیست بلکه در زمین فوتبال یک کارگردان است، یک همه‌کاره است. او طوری با پا پاس می‌دهد که بازیکنان دیگر حتی با دست هم نمی‌توانند آن طور پاس بدهند.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۰ دی, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو