زمان انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۵ -

ذوب آهن با برتری برابر استقلال قهرمان شد

فینال بیست و نهمین دوره مسابقات فوتبال جام‌حذفی باشگاه‌های کشور بین تیم‌های استقلال تهران و ذوب آهن اصفهان با برتری ذوب آهن به پایان رسید.

به گزارش سرای نور؛ این دیدار از ساعت ۲۱ امروز یکشنبه در ورزشگاه اروند خرمشهر و به قضاوت علیرضا فغانی برگزار شد که در ۱۲۰ دقیقه دو تیم به تساوی یک بر یک رسیدند تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود. دانیال اسماعیلی فر(۲۰) برای ذوب آهن و امید ابراهیمی(۵۶ – پنالتی) برای استقلال گل زدند.

در ضربات پنالتی نفرات زیر این نفرات پنالتی زدند:
استقلال: ۱ – میثم مجیدی(گل) ۲ – هرار مگویان(گل) ۳ – امید ابراهیمی(گل) ۴ – علیرضا رمضانی(مظاهری گرفت) ۵ – یعقوب کریمی(گل)
ذوب آهن: ۱ – مهدی رجب زاده(گل) ۲ – مهدی مهدی پور(گل) ۳ – مسعود حسن زاده(گل) ۴ – سیدمحمدرضا حسینی(گل) ۵ – هادی محمدی(گل)

در این دیدار استقلال با ترکیب سید مهدی رحمتی، حنیف عمران‌زاده، هرائر مگویان، میلاد فخرالدینی، میثم مجیدی، محمدرضا خرسندنیا(۵۴ عادل شیحی)، امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی(۱۰۷ آرش برهانی)، یعقوب کریمی، جابر انصاری و بهنام برزای(۷۳ علیرضا رمضان) به میدان رفت.

ذوب آهن نیز با ترکیب رشید مظاهری، هادی محمدی، وحید محمدزاده، علی حمام، ولید اسماعیل، مهدی مهدی‌پور، قاسم حدادی‌فر، دانیال اسماعیلی‌فر(۸۲ محمدرضا عباسی)، مرتضی تبریزی(۱۸ محمدرضا حسینی)، مهدی رجب‌زاده و کاوه رضایی(۱۰۲ مسعود حسن زاده) گام در میدان گذاشت.

گزارش دقایق حساس این دیدار را در زیر می خوانید:

* دقیقه ۳: دو تیم نمایش معمولی و پایاپایی را ارائه دادند و استقلالی ها سعی در گرفتن بازی داشتند اما ذوب آهن اجازه این کار را نداد و در ضد حمله استقلال را وادار به عقب نشینی کرد.

* دقیقه ۷ : ذوب آهن در یکی از حملاتش توسط دانییال اسماعیلی فر صاحب موقعیتی مناسب پشت محوطه جریمه شد که شوت وی از کنار دروازه به بیرون رفت.

* دقیقه ۱۰: ذوب آهن روی یک ارسال کرنر به گل رسید اما به دلیل اینکه توپ از خط عرضی زمین بیرون رفته بود داور گل را مردود اعلام کرد.

* دقیقه ۱۵ : مرتضی تبریزی در یک موقعیت ضد حمله قصد عبور از حنیف عمران زاده را داشت که مدافع استقلال خطای خشنی را روی او انجام داد اما فغانی فقط به یک تذکر بسنده کرد.

* دقیقه ۱۸ : مرتضی تبریزی که با ضربه حنیف عمران زاده مصدوم شده بود، به خاطر درد شدیدی که داشت در دقیقه ۱۸ تعویض شد و جایش را به حسینی داد.

* دقیقه ۲۰ : دانیال اسماعیل فر با عبور از چند مدافع استقلال با شوتی آرام که به مدافع استقلال برخورد کرد دروازه حریف را باز کرد. ضربه مهاجم ذوب آهن پس از برخورد با تیر دروازه به سر رحمتی برخورد کرد و وارد دروازه شد.

* دقیقه ۲۵ : استقلال صاحب یک ضربه کرنر شد اما نتوانست از این ضربه به خوبی استفاده کند.

* دقیقه ۲۹: استقلال صاحب بهترین موقعیتش برای گلزنی شد که جابر انصاری این موقعیت را با شوتی محکم به بالای دروازه فرستاد.

* دقیقه ۳۳ : استقلال در دو دقیقه برق آسا صاحب چند موقعیت خوب شد که در یکی از این موقعیت ها توپ به تیر عمودی دروازه ذوب آهن برخورد کرد.

* دقیقه ۳۷ : ذوب آهن صاحب یک موقعیت عالی برای گلزنی شد که ضربه رجب زاده درون محوطه جریمه به بدن مدافع استقلال خورد و برگشت داده شد.

* دقیقه ۴۵: دو تیم که نمایش قابل قبولی نداشتند با اشتباه پرتعداد بازیکنانشان توپ را مدام از دست می دادند تا دقایق پایانی نیمه اول هم بدون اتفاق خاصی سپری شود. در وقت های اضافه این نیمه امید ابراهیمی یک ضربه ایستگاهی زیبا را به سمت دروازه ذوب اهن زد که مظاهری به زیبایی این توپ را مهار کرد.

* دقیقه ۴۸ : استقلال که نیمه دوم را هجومی اغاز کرده بود به یک کرنر دست پیدا کرد که ضربه میثم مجیدی از روی دروازه ذوب آهن به بیرون رفت.

* دقیقه ۵۶ : خطای مدافعان ذوب آهن روی یعقوب کریمی را علیرضا فغانی ضربه پنالتی اعلام کرد که امید ابراهیمی پشت این ضربه ایستاد و با ضربه ای دقیق و محکم کار را به تساوی کشاند.

* دقیقه ۷۰ : دو تیم پس از گلی که استقلال به ثمر رساند بازی متعادلی را به نمایش گذاشتند که بیشتر توپ در میانه میدان در جریان بود.

* دقیقه ۸۰ : بازیکنان دو تیم نمایش ضعیف و پراشتباهی داشتند و تنها به فکر گل نخوردن بودند. به همین خاطر در دقایق پایانی استرس بالایی داشتند. با این حال دو تیم برای رساندن مساوی بازی به دقیقه نود بازی کردند و تمایلی برای حمله نداشتند.

* دقیقه ۹۰ : روال دو تیم در دقایق پایانی ادامه داشت و بازیکنان استقلال و ذوب آهن به دنبال حفظ نتیجه تساوی و کشاندن بازی به وقت های اضافه بودند که موفق به این کار هم شدند!

* دقیقه ۱۰۰ : دو تیم با احتیاط بالا به بازی ادامه دادند و کمتر میل هجومی داشتند. در ادامه هم روند بازی به همین صورت بود تا نیمه اول وقت های اضافه با تساوی به پایان برسد.

* دقیقه ۱۱۵ : روال دو تیم در طول وقت های اضافه تغییر نکرد و بازیکنان ذوب آهن و استقلال به فکر حفظ نتیجه و کشاندن بازی به ضربات پنالتی بودند. در دقیقه ۱۱۸ این دیدار بازیکنان دو تیم به خاطر خطایی که ولید اسماعیل روی رمضانی بازیکن استقلال انجام داد با یکدیگر درگیر شدند که برای دقایقی بازی متوقف شد.

* دقیقه ۱۲۰ : پاس عالی امید ابراهیمی پشت مدافعان ذوب آهن آرش برهانی را در موقعیتی ایده آل و تک به تک قرار داد اما ضربه سر این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۹ خرداد, ۱۳۹۵

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو