زمان انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ -

شفر: دربی تهران بزرگ تر از دربی امارات است

سرمربی استقلال می گوید برابر العین سه امتیاز را می خواهد.

سراي نور؛وینفرد شفر سرمربی آلمانی استقلال به همراه جپاروف در نشست خبری حاضر شد تا پاسخگوی سوالات خبرنگاران قبل از دیدار با العین شود. مشروح صحبت های شفر در ادامه می آید:

قرارداد من تا پایان فصل است

خیلی خوشحالم که به العین برگشتم. اینجا تیم و مردم خوبی دارد و من روزهای موفقی در اینجا داشتم. وقتی به سال ۲۰۰۹ برگردیم، باید از شیخ حسن و محمد بن طلوع تشکر کنم. خوشحالم که این تیم و برادران عبدالرحمان پیشرفت کردند. خیلی صحبت ها در رسانه های ایران دیدم که قرارداد من در پایان فصل به صورت خودکار تمدید می شود اما اینگونه نیست و این اتفاق رخ نداده است. العین تیم خوبی است و فوتبال را به خوبی بازی می کند. ما می دانیم برابر این تیم چه کنیم و میخواهیم تیم اول گروه باقی بمانیم. آماده سازی خوبی داشتیم و امیدوارم آنچه در تمرینات و جلسات آنالیز انجام می دهیم، به زمین بازی منتقل کنیم و با اعتماد به نفس وارد زمین خواهیم شد.

 

شرایط مشابه دو تیم بعد از برد در دربی تهران و امارات؟

ما بازی العین را در دربی دیدیم و آنالیز کردیم. دربی اینجا خیلی خوب است اما دربی ایران با حضور ۹۰ هزار نفر، خیلی سخت تر بود و بزرگتر. ما باید ۹۰ دقیقه می جنگیدیم و پیروزی در این دیدار به ما اعتماد به نفس داد و امیدوارم فردا با همان اعتماد به نفس در زمین مسابقه حاضر شویم.

 

تغییرات العین بعد از دوران حضور شما؟

عمر را از گذشته می شناسم و خوشحالم که عملکرد او خوب بود. او ۱۷ ساله بود که با برادرش به تیم ما آمد و راه خود را برای رسیدن به سطح اول آسیا به خوبی طی کرده است. او بازیکنی است که همیشه به حرف مربیان گوش می کند و از نظر ذهنی شرایط خوبی دارد. در ملاقات اولی که با شیخ داشتم، به او گفتم بازیکنان محلی برای من مهم هستند و در هر بازی باید ۸ بازیکن اماراتی داخل زمین باشد زیرا این برای فوتبال امارات مهم است و به همین دلیل بعدا ۶ بازیکن العین در تیم ملی فیکس شدند. ما در استقلال نیز این شرایط را داریم و خیلی خوب با بازیکنان کار می کنیم. سرور اینجاست و به خوبی میداند من چه می گویم. من همیشه از پیشرفت بازیکنان جوان خوشحال میشوم و در استقلال هم موفقیت ما به خاطر کار و روحیه تیمی و تمرین سخت و حرفه ای و با تمرکز است.

 

تاثیر ذهنیت منفی از دیدار فصل قبل دو تیم ؟

طبیعی است که مردم راجع به این نتیجه صحبت کنند اما ما تیم جدید و با ذهنیت جدیدی هستیم. فردا برای برد به زمین می رویم. همانگونه که سرور گفت برای این دیدار نگرانی نداریم زیرا تیم خوب و آماده ای داریم و اگر همه با صد در صد توان تلاش کنند، شانس بالایی برای کسب برد داریم.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۴ اسفند, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو