زمان انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ -

مدیرکل بهزیستی مازندران خبر داد

مشارکت ۲۷۱ میلیارد ریالی مردم مازندران در برنامه‌های بهزیستی

مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: در سال 96 بیش از 271 میلیارد ریال از همراهی و مشارکت مردم استان برای برنامه‌های بهزیستی بهره‌مند شدیم.

سیدسعید آرام در همایش تجلیل از پیشکسوتان و بازنشستگان اداره بهزیستی شهرستان نور اظهارکرد: آنچه باعث می‌شود هر سازمانی به نتیجه مطلوب و اهداف طراحی شده خود دست پیدا کند وجود نیرو و منابع انسانی کارآمد است.

 

 

وی گفت: کار کردن در بهزیستی با سازمان‌های دیگر متفاوت است و کسانی که در سازمان بهزیستی فعالیت می‌کنند منتخب خدا هستند تا به بهترین و محبوب ترین اقشار جامعه خدمت کنند.

مدیرکل بهزیستی مازندران تصریح کرد: همه انسان‌های نیک و برجسته دنیا در این عالم مهم‌ترین فعالیت خود را خدمت به این عزیزان می‌دانند.

این مسئول در گزارش اقدامات در حوزه مشارکت‌های مردمی در استان افزود: مازندران با همراهی خیرین و مردم در اجرای برنامه‌های بهزیستی بسیار سرآمد و اقدامات خوبی را انجام داده است.

آرام خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ بیش از ۲۷۱ میلیارد ریال از همراهی و مشارکت مردم استان برای برنامه‌های بهزیستی بهره‌مند شدیم و با مقایسه سال ۹۵ که در طول یک سال ۱۲۶ میلیارد مشارکت مردمی بوده است ۱۱۵ درصد رشد در مشارکت مردمی داشتیم.

 

وی با بیان اینکه فعالیت‌های انجام شده در حوزه‌ها مختلف بوده یکی از مهم‌ترین اقدامات را جشن ازدواج برای جامعه هدف نام برد و افزود: طرح ۱۴ جهیزیه در هر شهرستان به نیت ۱۴ معصوم در سطح استان اجرا شد که حدود ۳۰۶ نفر از نوعروسان و کسانی که تازه ازدواج کردند، جهیزیه‌ای با مبلغ یک میلیارد تومان مشارکت مردمی تهیه شد.

مدیرکل بهزیستی مازندران اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان تهیه سبد غذایی برای خانواده تحت پوشش بهزیستی و افراد نیازمند با همراهی خیرین از دیگر اقدامات همکاران حوزه بهزیستی بوده که بیش از ۲۰ هزار سبد کالا با ارزش ریالی حدود ۱۵ میلیارد ریال تهیه و در اختیار خانواده‌ها قرار گرفت و بیش از ۱۰ میلیارد ریال فطریه سال ۹۶ پس از ماه رمضان از نمازگزاران و مردم مازندران جمع‌آوری شد.

این مسئول گفت: بهزیستی از طریق خیرین و مردم مازندران توانست بیش از ۲۳ میلیارد ریال برای زلزله‌زدگان کرمانشاه جمع‌آوری کند.

 

 

آرام یادآور شد: امسال با همکاری بیمه برکت توانستیم برای ۶ هزار و ۴۰۰ نفر از مدد جویان، بیمه تکمیلی را مهیا کنیم و با برنامه‌ریزی تا پایان امسال این تعداد به ۱۰ هزار نفر می‌رسانیم.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین و اصلی‌ترین مشکل جامعه هدف ما هزینه‌های درمان بوده که با بهره‌گیری از بیمه تکمیلی برکت، تا حد زیادی مشکلات برطرف می‌شود و ۵۰ درصد هزینه‌هایی که برای بیمه برکت انجام دادیم از محل همراهی و مشارکت خیرین بوده که زمینه‌ای ایجاد شد که مشکل برای این افراد حل شود تا نگران هزینه‌های درمان نباشند.

مدیرکل بهزیستی مازندران از حمایت نمایندگان استان از تصویب لایحه قانون جامع حمایت از حقوق مدنی قدردانی کرد و افزود: امیدواریم این قانون به خوبی نیز اجرا شود و همانطوری که شایسته معلولین و جامعه هدف است فرصت‌های برابر برای افراد مهیا کنیم.

آرام خواستار توجه به دستمزد کارکنان بهزیستی شد و گفت: کارکنان بهزیستی سخت‌ترین فشارهای روحی و روانی را تحمل می‌کنند تا بتوانند مشکلات جامعه هدف را رفع کنند و این عزیزان باید از لحاظ معیشتی تأمین باشند تا در کنار خانواده زندگی مناسبی داشته باشند.

پس از همایش با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی کلنیک مددکاری اجتماعی ساحل شهرستان نور افتتاح شد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۸ اسفند, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو