زمان انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ -

خسروی: یکی از عجیب‌ترین اتفاقات فوتبال آسیا رخ داد

سخنگوی کانون داوران فوتبال ایران می گوید علاوه بر کمیته داوران و فدراسیون فوتبال، حتی کمیته اخلاق نیز می تواند به مسئله قضاوت دوباره داور مالزیایی ورود کند.

سراي نور؛علی خسروی ، کارشناس داوری فوتبال ایران با اعلام تعجب از داوری دوباره بن یعقوب داور مالزیایی دیدار استقلال و العین امارات  گفت: این اتفاق یکی از عجیب ترین اتفاقاتی است که در فوتبال آسیا می افتد و انتخاب بن یعقوب برای قضاوت دیدار تیم های الهلال و الریان نشان می دهد دپارتمان داوری کنفدراسیون فوتبال آسیا هیچ اهمیتی به اشتباهات و در پی آن اعتراض ها نمی دهد.

او ادامه داد: اکنون باید فدراسیون فوتبال و کمیته داوران قدم پیش بگذارد و نمی دانم چرا اتفاقی نمی افتد. اگر داوری ایرانی این نوع قضاوت را به انجام می رساند نیم فصل محروم می شد اما می بینیم که علیرغم اعتراض ها پس از دیدار هفته سوم، داور مالزیایی باز هم به قضاوت می پردازد و جالب اینکه باز هم دیداری از گروه اول این رقابت ها (یعنی رقبای استقلال) را سود خواهد زد.

کارشناس داوری فوتبال ایران ادامه داد: کاملا مشخص بود که داور در دیدار  برابر استقلال فقط به دنبال پنالتی بود تا بازی را با امتیاز به پایان برسد. بن یعقوب پس از این اتفاق در صفحه شخصی خود از ایرانی ها عذر خواهی  کرد هرچند بلافاصه آن پست را حذف کرد. نمی دانم اکنون چرا کمیته داوران پیش قدم نمی شود و اعتراض نمی کند.

خسروی در پایان گفت:داورانی مانند کیم یونگ جو در جام جهانی ۲۰۰۲ کره، گراهام پل داور انگلیسی به خاطر یک اشتباه کوچک ازآن تورنمنت کنار گذاشته شدند و اکنون  فدراسیون فوتبال و کمیته داوران باید در این باره اعتراض کنند. حتی به نظر من کمیته اخلاق می تواند به این موضوع ورود کند و در این باره به تحقیق بپردازد  و البته اعتراض خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا بفرستد.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۰ اسفند, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو