زمان انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ -

بیرانوند آقای کلین شیت، مظاهری آقای سیو

گلر پرسپولیس و ذوب آهن در 4 هفته سپری شده از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بهترین عملکرد را میان نمایندگان کشورمان داشته اند.

سراي نور؛سه نماینده فوتبال کشورمان در ۴ هفته سپری شده از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با یک دروازه بان ثابت به مصاف حریفان رفته اند و تنها استقلال از دو گل خود استفاده کرده است. علیرضا بیرانوند در پرسپولیس، محمد رشید مظاهری در ذوب آهن و جوردی آلمیدا در تراکتورسازی سنگربان اول بوده اند. اما در بین استقلالی ها هم سیدحسین حسینی در سه دیدار و سیدمهدی رحمتی نیز تنها در دیدار با الهلال فرصت بازی پیدا کردند.

یکی از نکات جالب توجه تیم پرسپولیس که آن را از ۳۲ تیم دیگر حاضر در مسابقات متمایز می کند، ثبت سه کلین شیت طی سه دیدار است که هر سه با حضور علیرضا بیرانوند گلر ملی پوش سرخ ها رقم خورده است. آمار نشان می دهد بیرانوند علیرغم ثبت سه کلین شیت، در تعداد سیوها، میان ۱۰ دروازه بان برتر قاره قرار ندارد.

اما رشید مظاهری گلر سبزپوشان اصفهانی که خط دفاعی منسجمی پیش روی خود نمی بیند، با ۱۹ سیو در میان سه گلر برتر قاره از این حیث قرار دارد؛ البته حسین حسینی گلر آبی پوشان پایتخت نیز در ۳ دیداری که برای آبی پوشان بازی کرده، با ۱۳ سیو در سه مسابقه آمار بسیار خوبی ثبت کرده است.

در این گزارش مرور اجمالی بر عملکرد ۵ دروازه بان نمایندگان کشورمان در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا خواهیم داشت:

 

  •  علیرضا بیرانوند سنگربان پرسپولیس که در لیگ هفدهم در ۲۳ بازی وظیفه حراست از دروازه سرخپوشان را بر عهده داشته، موفق به ثبت ۱۶ کلین شیت شده تا با این رکورد فوق العاده و ۸ گل خورده بهترین عملکرد را بین همه دروازه بانان داشته باشد. گلر ملی پوش پرسپولیس که در هر ۴ دیدار آسیایی برای تیمش به میدان رفته، با ۳ کلین شیت و ۳ گل خورده بهترین آمار در گروه های ۸ گانه دارد. او در این ۳۶۰ دقیقه ۸۵ پاس داشته که ۵۱ پاس از آنها موفق بوده است. ۸۱ درصد از پاس های بیرانوند در کانال مرکزی و یک سوم دفاعی حریف، ۱۱ درصد در سمت چپ و ۸ درصد در سمت راست فرود آمده است. دقت پاس های او در زمین خودی ۸۵ درصد و در زمین حریف ۴۱ درصد ثبت شده است. ضمن اینکه بیرانوند در این ۴ بازی با ۴ پوشش موفق پشت دفاع و ۳ بار مشت کردن توپ حملات حریف را خنثی کرده است.

 

 

  • محمدرشید مظاهری دروازه بان ذوب آهن هم در لیگ هفدهم در همه ۲۵ بازی تیمش درون دروازه  ایستاده و موفق به ثبت ۹ کلین شیت شده و ۲۸ گل نیز دریافت کرده است. گلر ملی پوش ذوبی ها که در هر ۴ دیدار آسیایی برای تیمش به میدان رفته، با ۲ کلین شیت و ۶ گل خورده آمار بدی نداشته است. او در این ۳۶۰ دقیقه ۸۰ پاس داشته که ۴۷ پاس از آن موفق بوده است. ۸۶ درصد از پاس های مظاهری در کانال مرکزی و یک سوم دفاعی حریف، ۶ درصد در سمت چپ و ۸ درصد در سمت راست فرود آمده است. دقت پاس های او در زمین خودی ۸۵ درصد و در زمین حریف ۴۹ درصد ثبت شده است. ضمن اینکه مظاهری در این ۴ بازی با ۵ پوشش موفق پشت دفاع و ۲ بار مشت کردن توپ حملات حریف را خنثی کرده است.

 

 

  • جوردی آلمیدا دروازه بان برزیلی تراکتورسازی هم در لیگ هفدهم در ۶ بازی تیمش درون دروازه  ایستاده و موفق به ثبت ۲ کلین شیت شده و ۴ گل نیز دریافت کرده است. گلر تراکتوری ها که در هر ۴ دیدار آسیایی برای تیمش به میدان رفته، با ۱ کلین شیت و ۵ گل خورده آمار خوبی نداشته است. او در این ۳۶۰ دقیقه ۶۵ پاس داشته که ۴۱ پاس از آن موفق بوده است. ۸۰ درصد از پاس های آلمیدا در کانال مرکزی و یک سوم دفاعی حریف، ۵ درصد در سمت چپ و ۱۵ درصد در سمت راست فرود آمده است. دقت پاس های او در زمین خودی ۸۰ درصد و در زمین حریف ۴۷ درصد ثبت شده است. ضمن اینکه آلمیدا در این ۴ بازی با ۶ پوشش موفق پشت دفاع و ۳ بار مشت کردن توپ حملات حریف را خنثی کرده است. این گلر برزیلی تجربه یک مهار پنالتی را نیز در کارنامه خود دارد.

 

 

  • سیدحسین حسینی دروازه  بان استقلال هم در لیگ هفدهم در ۱۷ بازی تیمش درون دروازه ایستاده و موفق به ثبت ۱۰ کلین شیت شده و ۹ گل نیز دریافت کرده است. گلر استقلالی ها که در ۳ دیدار آسیایی برای تیمش به میدان رفته، با بدون کلین شیت و ۵ گل خورده آمار خوبی نداشته است. او در این ۲۷۰ دقیقه ۵۸ پاس داشته که ۲۹ پاس از آن موفق بوده است. ۸۷ درصد از پاس های حسینی در کانال مرکزی و یک سوم دفاعی حریف، ۴ درصد در سمت چپ و ۹ درصد در سمت راست فرود آمده است. دقت پاس های او در زمین خودی ۸۸ درصد و در زمین حریف ۳۴ درصد ثبت شده است. ضمن اینکه حسینی در این ۳ بازی با ۵ پوشش موفق پشت دفاع و ۳ بار مشت کردن توپ حملات حریف را خنثی کرده است. این گلر جوان تجربه یک مهار پنالتی را نیز در دیدار رفت مقابل العین در کارنامه خود دارد.

 

 

  • سیدمهدی رحمتی دروازه بان با تجربه استقلال نیز در لیگ هفدهم در ۸ بازی تیمش درون دروازه  ایستاده و موفق به ثبت ۵ کلین شیت شده و ۴ گل نیز دریافت کرده است. گلر استقلالی ها که در یک دیدار آسیایی برای تیمش به میدان رفته، با یک کلین شیت و بدون گل خورده آمار خوبی داشته است. او در این ۹۰ دقیقه ۱۶ پاس داشته که ۵ پاس از آن موفق بوده است. ۹۴ درصد از پاس های رحمتی در کانال مرکزی و یک سوم دفاعی حریف، ۶ درصد در سمت راست فرود آمده است. دقت پاس های او در زمین خودی ۱۰۰ درصد و در زمین حریف ۱۵ درصد ثبت شده است. ضمن اینکه رحمتی در این یک بازی پوشش پشت دفاع و مشت کردن توپ را تجربه نکرده است.

 

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۵ اسفند, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو