زمان انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ -

کروز: هیچ‌کس پرتغال را به اندازه کی‌روش نمی‌شناسد

مربی تیم ملی فوتبال اعتقاد دارد ملی پوشان ایرانی باید دو برابر سایر همگروهی های خود در جام جهانی تلاش کنند.

سراي نور؛اوسیانو کروز در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال درباره شروع تمرینات اظهار داشت: اردوی ما امروز شروع شده است. در این اردو ما ۳ بازی انجام می دهیم. اول مقابل سیرالئون و بعد هم مقابل تونس و الجزایر قرار می گیریم. هدف ما این است که با فشار بالاتری بازیکنان را برای داشتن تجربه بالاتر بین المللی آماده کنیم و همانطور که قوانین فیفا می گوید باید لیستی ۳۴ نفره را آماده کنیم و در مسیر آماده سازی قرار دهیم.

وی درباره اهمیت بالای این اردو گفت: این اردو یکی از مهم ترین اردوهای ما است. متاسفانه به دلایل مسائل لجستیک نمی توانیم تمام بازیکنان را داشته باشیم. اما تا زمانی که لیست نهایی ۳۴ نفره ما مشخص نشده کار ادامه خواهد داشت و باید کار طوری پیش برود تا لیست نهایی را مشخص کنیم.

مربی تیم ملی در پاسخ به این پرسش که فوتبال ایران باید چه کند تا تیم ملی در جام جهانی نتایج خوبی بگیرد، بیان کرد: در درجه اول این را در نظر داشته باشیم که فوتبال و مخصوصا فوتبال اروپا چند قدم از فوتبال ایران بالاتر است و باید در نظر بگیریم که در حال حاضر در گروه ما دو تیم قدرتمند اروپایی حضور دارند. همگروه دیگر ما تیم ملی مراکش است. در سال های قبل تیم های آفریقایی پیشرفت زیادی داشتند و مراکش هم بدون باخت صعود کرد و یکی از قدرتمندترین ها هستند. به همین خاطر بازیکنان باید از لحاظ فیزیکی آمادگی خوبی داشته باشند. اگر هم گروه های ما مشغول تلاش هستند ما باید دو برابر آنها تلاش کنیم و این همان کاری است که ما انجام می دهیم.

 

کروز درباره چرایی دیدار با سیرالئون که حریف قدرتمندی نیست، عنوان کرد: مطمئنا با تفکر قبلی همه تیم های تدارکاتی انتخاب شدند. یکی از دلایل انتخاب سیرالئون این بود که ما بازی های این تیم مقابل سنگال، ساحل عاج و… را دیدیم و بعد از تماشای این بازی ها به نتیجه رسیدیم که چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ فشاری که این تیم می تواند به بازیکنان ما وارد کند، سیرالئون حریف مناسبی است. همچنین از نظر روحی نیز بازیکنان را در شرایط خوبی قرار می دهد.

وی درباره اینکه تیم ایران تمرکزش را روی بازی با مراکش گذاشته، گفت: این مساله صحت ندارد. برای همه تیم ها در تورنمنت مهمی چون جام جهانی بازی اول مهم است و اگر شما بازی اول را ببازید، صعود به مرحله بعدی بسیار دشوار می شود. تنها تیم های خیلی قدرتمند جهان می توانند اگر بازی اول را باختند، برگردند و بازی های بعدی را نتیجه بگیرند.

بازی اول را باید طوری بازی کنیم که انگار فینال جام جهانی است. من سرمربی زیر ۲۱ سال تیم پرتغال بودم و همچنین بازوبند کاپیتانی تیم ملی پرتغال را بر دست بستم. کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی پرتغال بوده است. پس طبیعتا ما پرتغال را بهتر از هر کسی دیگری می شناسیم.

درباره تیم های دیگر هم اینطور نیست که دغدغه پرتغال و اسپانیا را نداشته باشیم. هنوز وقت داریم، اما چون بازی اول با مراکش است، باید تمرکزمان روی این بازی باشد. فراموش نکنید قبل از بازی با اسپانیا یک بازی بیشتر نداریم تا آنها را بررسی کنیم؛ اما قبل از دیدار با پرتغال دو بازی آنها را می توانیم مورد بازیخوانی قرار دهیم. پس نتیجه می گیریم هنوز وقت داریم روی اسپانیا و پرتغال کار کنیم. اما در یک ماه آینده تمرکزمان کلا روی تیم مراکش است.

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۵ اسفند, ۱۳۹۶

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو