زمان انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ -

انفجارخط لوله گاز درغرب تهران/راننده بیل مکانیکی احتمالا زیر آوار

بامداد امروز خط لوله انتقال گاز شمال غرب تهران در منطقه شهران منفجر شد.

به گزارش سرای نور؛ بامداد امروز (جمعه ۲۸ خرداد) این خط در محل حفر تونل مترو در تقاطع بلوار کوهسار، خیابان یکم شهران دچار حریق شد.

آتش سوزی در منطقه شهران تهران بعد از دو ساعت مهار شد.

این آتش سوزی در ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه صبح جمعه در تقاطع خیابان یکم شهران و خیابان کوهسار این منطقه در محل تونل مترو رخ داد.

انفجار لوله گاز موجب گودالی به طول ۱۰۰ متر و عرض و عمق بیش از ۵۰ متر شده است.

دو ساختمان اداری و مسکونی در محل حادثه دچار حریق شدند ولی به گفته ماموران اورژانس در ساختمان های دچار حریق تلفات و مصدوم نداشته اما بیم آن می رود تعدادی از ماموران مترو ؛ بین دو تا پنج نفر از کارکنان مترو؛ در زیر آوار مانده باشند.

به گزارش شاهدان عینی از محل حادثه، هنوز از علت حادثه اطلاع دقیق در دست نیست. برق منطقه وصل شده اما هنوز تلفن منطفه حادثه دیده وصل نشده است.

آتش‌سوزی ناشی از این انفجار حدود ساعت ۴:۳۰ بامداد جمعه به وقوع پیوست. این آتش‌سوزی تا ساعت ۶:۲۰  مهار شد.

سخنگوی آتش نشانی: هنوز تلفات گزارش نشده است

ملکی سخنگوی آتش نشانی تهران در رابطه با این حادثه  گفت: آتش به طور کامل مهار شد و دستگاه های ذیربط هم اکنون مشغول بررسی علت اصلی وقوع حادثه هستند.

وی افزود: تا ساعت ۷ صبح هیچ مورد گزارشی مبنی بر تلفات ناشی از این انفجار و آتش سوزی ارائه نشده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: به محض پایان مراحل کارشناسی علت وقوع حادثه مراتب به طور رسمی اعلام می شود.

امداد و نجات هلال احمر: احتمال فروریختن ساختمان های اطراف

مرتضی مرادی‌پور سرپرست معاونت امداد و نجات هلال احمر استان تهران نیز  علت وقوع این انفجار را شکستگی لوله گاز در تقاطع خیابان کوهسار و خیابان یکم شهران عنوان کرد.

وی اظهار داشت: به دنبال وقوع این انفجار ۱۰ تیم عملیاتی به همراه ۴۵ نفر از امدادگران هلال احمر تهران به محل حادثه اعزام شدند.

سرپرست معاونت امداد و نجات هلال احمر استان تهران گفت که نگران نشست احتمالی ساختمان‌های اطراف محل انفجار هستیم و به این علت ساکنان خانه‌های اطراف این محل تخلیه شده‌اند.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که پنج باب ساختمان در این انفجار دچار خسارت جدی شده است.

پلیس راهور: محور امامزاده داوود مسدود است

پلیس راهور ناجا هم اعلام کرده است: محور امام زاده داوود (کوهسار) تهران به دلیل انفجار لوله گاز از ساعت ٤:٣٥ بامداد جمعه مسدود است.

متروی تهران: احتمالا راننده بیل مکانیکی زیر آوار مانده است

علی‌اکبر روح‌نواز مدیر روابط عمومی شرکت مترو تهران با رد اخباری مبنی بر زیر آوار ماندن دو تا پنج کارگر مترو در حادثه گفت: در آن ساعت روز، کارگری در مترو کار نمی‌کرد اما احتمال می‌دهیم تنها یک نفر در زیر آوار باشد و آن هم راننده بیل مکانیکی که در تونل بوده است.

وی ادامه داد: در زمان انفجار کارگر بیل مکانیکی در تونل بوده که با ریزش خاک، احتمال می‌دهیم در تونل مانده باشد.

مدیر روابط عمومی شرکت مترو تهران در خصوص برخی اخبار منتشره که حفاری تونل را عامل این انفجار عنوان کرده بودند، گفت: عامل اصلی انفجار را سازمان آتش‌نشانی باید مشخص کند اما حفاری تونل در محل انفجار چند ماهی است به اتمام رسیده و ما در حال فعالیت در بخش‌های دیگر هستیم. همچنین عمق فاصله حفر تونل با لوله گاز ۲۵ متر است و در کنار لوله گاز، لوله آب و سایر تجهیزات شهری نیز وجود دارد که به آنها آسیبی نرسیده است؛ بنابراین این‌گونه احتمالات برای بیانات منشأ آتش‌سوزی و انفجار زود است و باید کارشناسان در خصوص آن اظهارنظر کنند.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۲۸ خرداد, ۱۳۹۵

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو