زمان انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۵ -

ماموریت ۷۵۶نفر برای کنترل دوپینگ در المپیک ریو

نمونه گیری، مدیریت و کنترل دوپینگ ورزشکاران در سی و یکمین دوره بازی های المپیک با همکاری ۷۵۶ نفر به عنوان اعضای تیم کنترل دوپینگ انجام می شود.

به گزارش سرای نور؛ سی و یکمین دوره بازی های المپیک به طور رسمی از ۱۵ مردادماه با برگزاری مراسم افتتاحیه در ریودوژانیرو آغاز خواهد شد. البته رقابت ورزشکاران در برخی رشته ها پیش از برگزاری این مراسم و از ۱۱ مردادماه آغاز می شود و به همین جهت اعضای تیم کنترل دوپینگ این دوره بازی های المپیک نیز پیش از آغاز رسمی بازی ها، ماموریت خود را برای نمونه گیری از ورزشکاران آغاز می کنند.

تیم کنترل دوپینگ بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو متشکل از ۷۵۶ عضو با مسئولیت ها و ماموریت های مختلف است. این تیم متشکل از ۳۵ مدیر کنترل دوپینگ است که از کشورهای مختلف دعوت به همکاری شده اند. ۲۸ معاون مدیر کنترل دوپینگ، ۱۰۰ افسر کنترل دوپینگ، ۲۵ افسر کنترل خون، ۵۳ سرگروه برای نمونه گیری و ۵۰۵ ناظر کنترل دوپینگ از جمله اعضای تیم کنترل دوپینگ بازی های المپیک هستند که زیر نظر ۱۰ متخصص آزمایشگاهی و مدیریتی ماموریت خود را انجام می دهند. غالب این افراد از کشور میزبان بازی های المپیک انتخاب شده اند.

سی و یکمین دوره بازی های المپیک تا ۳۱ مردادماه ادامه خواهد داشت. ورزش ایران تا به امروز  ۶۰ سهمیه برای حضور در این دوره بازی ها کسب کرده است.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۷ تیر, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو