زمان انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۵ -

آغاز جمع آوری جهیزیه برای ۷۵هزار نوعروس در سراسر کشور

مدیرطرح آینه شمعدون گفت: معرفی طرح چهره به چهره آینه شمعدون از امشب در سراسر کشور و در مساجد و هیئت‌های مذهبی آغاز می‌شود.

به گزارش سرای نور؛ حجت الاسلام رضا رویت با بیان این مطلب افزود: این طرح با هدف جمع آوری جهیزیه برای ۷۵هزار نوعروس از طریق فعالان فرهنگی سراسر کشور و رابطین کانون مساجد از امشب آغاز می شود.

وی افزود: هیئت امنا و کانون‌های فرهنگی مساجد بحث تبلیغ و ترویج آن را آغاز خواهند کرد و با هماهنگی با ائمه جماعات قرار است این بحث از روی منابر برای مردم تشریح شود.

مدیر طرح آینه شمعدون با بیان اینکه تراکت‌هایی هم با هدف معرفی طرح به مردم و پاسخ به سوالات توزیع می‌شود، افزود: بخشی از این کمک‌های جمع آوری شده در همان محل یا منطقه با تشخیص هیئت امنای مساجد صرف تامین جهیزیه خواهد شد.

وی تاکید کرد: این روش تشریح چهره به چهره و جمع آوری کمک‌های مردمی از مساجد سراسر کشور تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت و مردم داوطلبانه می‌توانند مبلغ و مروج طرح تامین جهیزیه باشند.

رویت ادامه داد: همچنین امشب بخشی از برنامه اجتماع بزرگ مدافعان حرم که از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در میدان امام حسین تهران برگزار می‌شود، به بحث تامین جهیزیه برای ۷۵هزار نوعروس اختصاص خواهد داشت.

مدیر طرح آینه شمعدون در خاتمه گفت: بیش از ۵۰ مرکز در این طرح مشارکت می‌کنند که برخی از آنها خیرینی مانند مجمع خیرین ازدواج و برخی دیگر مجموعه‌های حاکمیتی مانند بسیج اصناف و کانون‌های مساجد در سراسر کشور هستند.

گفتنی است خیرین می‌توانند تا پایان ماه مبارک رمضان با شماره گیری #۷۶۷* یا از طریق مراجعه به سایت طرح،  کمک های خود را واریز کنند و این شماره به حساب‌های کمیته امداد مرتبط است. کمک‌های انجام شده پایان ماه مبارک رمضان جمع می‌شود و از سوی کمیته امداد به صرف جهیزیه دختران عقد کرده می‌شود.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۷ تیر, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو