زمان انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۵ -

لباس کاروان المپیکی ایران هفته آینده رونمایی می شود

مراسم رونمایی از البسه اعضای کاروان ایران در سی و یکمین دوره بازی های المپیک یکشنبه هفته آینده برگزار می شود.

به گزارش سرای نور؛ ۳۰۰ دست از البسه کاروان المپیک ایران برای حضور در بازی های ۲۰۱۶ ریو در قالب اولین محموله اواخر خردادماه به صورت هوایی به ایران رسید و پس از یک هفته از گمرک ترخیص و تحویل مسئولان کمیته ملی المپیک شد. البته طبق توافق صورت گرفته میان این کمیته با شرکت چینی تولید کننده البسه کاروان ایران، دومین محموله البسه کاروان امام رضا (ع) نیز که شامل ۷۰۰ دست باقیمانده لباس ها می شود، در قالب دومین محموله به صورت دریایی و حداکثر تا ۲۰ تیرماه به ایران می رسد اما تا پیش از آن مراسم رونمایی از این البسه برگزار خواهد شد.

طبق هماهنگی های صورت گرفته این مراسم یکشنبه هفته آینده با حضور مسئولان کمیته ملی المپیک و برخی از اعضای کاروان ایران در محل این کمیته برگزار خواهد شد.

البسه کاروان ایران برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو شامل ۱۸ تکه است. برای نخستین‎بار در طول تاریخ، شَمای البسه اعضای کاروان المپیکی ایران برگرفته از طرح‎های اسلامی، اسلیمی و ایرانی است. در طرح ارائه شده که با همفکری انجمن ملی طراحان نهایی شد، قالب رنگ لباس سفید که نماد صلح و آرامش است، همراه با رنگ آبی می باشد. رنگ آبی برگرفته از خلیج فارس است ضمن اینکه گنبد مسجد لطف‌الله اصفهان هم الگو و نمونه ای برای به کار بردن طرح اسلیمی در این لباس بود. نماد پرچم ایران هم یکی از طرح هایی است که در لباس کاروان المپیکی ایران به چشم می خورد.

منبع:مهر

زمان انتشار: ۷ تیر, ۱۳۹۵

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو