زمان انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۴ -

سردار صفوی مطرح کرد:

هزینه بالای یک خطا/ ترکیه مرتکب اشتباه استراتژیک شد

مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: ترکیه در سرنگونی هواپیمای روسی مرتکب اشتباه استراتژیک شده است و قطعا این موضوعات برای ترکیه هزینه بالایی در پی خواهد داشت.

 

به گزارش سرای نور؛سردار سید یحیی صفوی ، دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری که در اجتماع بزرگ ده هزار نفری گرادنهای امام حسین (ع)، امام علی (ع) ،بیت المقدس و کوثر بسیجیان استان اصفهان با عنوان «شکوه ایستادگی» سخن می گفت، با اشاره به تدبیر حضرت امام (ره) در صدور فرمان تشکیل بسیج مستضعفین گفت: فرمان تشکیل بسیج مستضعفین در پنجم آذر ماه سال ۵۸ توسط حضرت امام بیانگر دید الهی و دور اندیشی حکیمانه و آینده نگری ایشان نسبت به حوادث ، رخدادها و فراز نشیب های پیش روی انقلاب کبیر اسلامی ملت بزرگ ایران بود.

وی افزود: چالشهای سه دهه گذشته نشان داد اگر قدرت بسیج نبود چه بسا سرنوشت انقلاب و کشور به گونه ای دیگر رقم می خورد.

وی اضافه کرد:بسیجیان و پاسداران مومن ، دلاور و خردمند استان اصفهان طی ۳۶ سال گذشته در میدان های سرنوشت سازی همچون آزادی کردستان از دست ضد انقلاب مسلح و هشت سال دفاع مقدس درخشان ترین کارنامه افتخار آفرین و پیروزی را به خود اختصاص داده اند.

وی با اشاره به ماهیت و توانمندی های بسیج،گفت: ماهیت و توانمندیهای مختلف بسیج برای آمریکایی ها و رژیم صهیونیستی تبدیل به معمایی بزرگ و غیر قابل حل شده است ، بصورتی که تمامی محاسبات آنها را برای تسلط بر ملت ایران خنثی نموده است.

سرلشکر صفوی در ادامه با تحلیل شرایط سیاسی و امنیتی منطقه ، گفت:در این جنگ خانمانسوز ، فقط در سوریه ۲۵۰ هزار نفر کشته شده اند و جمعیت ۹ میلیون نفری از سوریه و عراق آواره شده اند و برخی به خارج از شهرها و برخی ها به شهرهای امن مانند بغداد و دمشق پناه آورده و زیر چادر با وضعیت اسف باری زندگی می کنند.

وی ادامه داد: در این جنگ ناعادلانه دو جبهه وجود دارد . در یک جبهه به رهبری امریکا و رژیم صهیونیستی ، عربستان ، ترکیه و اردن و در جبهه دیگر به رهبری ایران ، روسیه ، عراق ، سوریه و حزب الله لبنان قرار دارند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به هدف قرار داده شدن هواپیمای نظامی روسیه توسط ارتش ترکیه اظهار داشت: حادثه اخیر و سرنگونی هواپیمای سوخو ۲۴ روسیه در فضای سوریه اگر چه یک حادثه تاکتیکی است ولیکن تبعات استراتژیکی پیدا خواهد کرد.

سردار صفوی اظهار داشت: مطمئنا در این حادثه ترکیه ضرر خواهد کرد ، چرا که علاوه بر کمک پنج ساله به تروریستهای اجاره ای و ایجاد ناامنی در سوریه و عراق ، در این حادثه مرتکب اشتباه استراتژیک شده است و قطعا این موضوعات برای ترکیه هزینه بالایی در پی خواهد داشت.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رمز اثر گذاری و ماندگاری بسیج گفت:رمز موفقیت و ماندگاری و اثر گذاری بسیج ، قدرت انعطاف پذیری آن متناسب با نیازمندیهای انقلاب و کشور و حضور در عرصه های سازندگی ، علمی ، فرهنگی و دفاعی و امنیتی است.

وی با اشاره به انتظارات از بسیج گفت:از بسیج انتظار می رود تا در جلوگیری از انحرافات در جامعه با بکارگیری ظرفیت عظیم خود در حوزه های هنری ، فرهنگی و اجتماعی پیشگام باشد ودر محیط های کاری مانند مدرسه و دانشگاه و در محلات و روستاها و کارخانجات ، نقش آفرینی فرهنگی کند.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۵ آذر, ۱۳۹۴

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو