زمان انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۵ -

برپایی فرهنگسرای قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، فرهنگسرای قدس را برپا می‌کند.

به گزارش سرای نور؛ حجت الاسلام حسن ناصری‌پور، معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری در اشاره به ویژه‌برنامه‌های روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان گفت: ویژه‌برنامه‌های روز قدس در قالب فرهنگسرا در میدان انقلاب اجرا می‌شود و این برنامه‌ها با محوریت «جهان بدون اسرائیل» و با رویکرد «جهاد کبیر» و «انقلابیگری» پذیرای مردم روزه‌دار در راه‌پیمایی روز قدس است.

وی ادامه داد: فراخوان بزرگ «اینجا فلسطین، ۲۵ سال بعد» نیز برای گرافیست‌ها، تصویرسازان، نقاشان و سایر هنرمندان تجسمی در نظر گرفته شده و هنرمندان می‌توانند تصویری شبه واقعی از فلسطین آزادشده در ۲۵ سال بعد خلق کنند و آثار برگزیده به صورت پلاکارد و پوستر در اختیار شرکت کنندگان در راهپیمایی روز قدس قرار خواهد گرفت. جوایز برگزیدگان نیز روز یکشنبه ۱۳ تیر ماه طی مراسمی اهدا می‌شود.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری با اشاره به اجرای برنامه «پنج شکست اسراییل» عنوان کرد: اجرای پنج سازه به همراه واقعیت افزوده در مسیر راهپیمایی روز قدس یکی دیگر از برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری است که در آن به پنج شکست تاریخی دولت جعلی اسراییل از جمله شکست در بیروت در سال ۱۹۸۲ و خروج از پایتخت لبنان، شکست از حزب الله و خروج از جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰، جنگ ۳۳ روزه، جنگ ۲۲ روزه و جنگ اخیر غزه می‌پردازیم.

وی اضافه کرد: طراحی، تولید و توزیع سربند «عاشق مبارزه با اسراییل» برای ارائه به راهپیمایان، مجموعه برنامه‌های صحنه‌ای «با یاد کودکان غزه»، کارگاه‌های تصویرگری و نقاشی «۷۰ قاب از ۷۰ شهید مقاومت» در فرهنگسرا‌ها، توزیع کتاب نقاشی و رنگ آمیزی ویژه کودکان در غرفه فرهنگسرای قدس و برگزاری شب‌های شعر مقاومت در هفت فرهنگسرا و با مشارکت مناطق ۲۲گانه شهر تهران دیگر برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری به مناسبت روز قدس است.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۹ تیر, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو