زمان انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۵ -

اتفاقات هفت روز ورزش؛

شوک به کشتی و دو انتقال جنجالی فوتبال/ درخواست وزیر از سرخابی‌ها

اتفاقات مهم این هفت روز ورزش با حضور والیبال در هفته دوم لیگ جهانی آغاز و با شوک به کشتی فرنگی، کسب شصتمین سهمیه المپیک، درخواست جالب وزیر و حضور بی برد تاسیسات در باشگاه های جهان همراه شد.

به گزارش سرای نور؛ در آغاز این هفت روز ورزش تیم ملی والیبال دیدارهای خود در رقابت های لیگ جهانی و هفته دوم این فصل از مسابقات را برگزار کرد. علاوه بر این در هفته چهارده دوومیدانی کار کشورمان برای کسب سهمیه المپیک به مصاف حریفان خود در جام کازانف قزاقستان رفتند که البته فقط تلاش یکی از آنها به نتیجه رسید.

در این هفته کشتی فرنگی ایران به خاطر آسیب دیدگی ناگهانی حمید سوریان با شوک بزرگی مواجه شد، تاسیسات دریایی در حالی به کار خود در مسابقات جام باشگاه های جهان پایان داد که از مجموع سه بازی موفق به کسب هیچ بردی نشد، وزیر ورزش در نشستی که با اعضای هیات مدیره دوباشگاه پرسپولیس و استقلال داشت بر اعلام رقم قرارداد بازیکنان این دو تیم و رسانه ای کردن آن تاکید کرد و …..

مهمترین اتفاقات این هفت روز ورزش به این شرح است:

والیبال در لیگ جهانی
تیم ملی والیبال ایران پنجشنبه گذشته نخستین بازی خود در هفته دوم رقابتهای لیگ جهانی والیبال را در بلگراد صربستان و برابر بلغارستان برگزار کرد و طی آن به برتری ۳ بر یک دست یافت. ملی پوشان والیبال ایران به فاصله یک روز بعد در دومین بازی خود در هفته دوم رقابتهای لیگ جهانی مقابل برزیل ۳ بر صفر شکست خوردند. سومین دیدار تیم ملی والیبال در هفته دوم لیگ جهانی نیز شنبه برابر صربستان میزبان برگزار شد که طی آن تیم کشورمان ۳ بر یک نتیجه را واگذار کرد. بدین ترتیب تیم ملی والیبال ایران با یک برد و دو باخت به کار خود در هفته دوم این فصل از مسابقات لیگ جهانی پایان داد.

اولین مدال تاریخ تیراندازی ایران در جام های جهانی 
در چارچوب مسابقات تیراندازی جام جهانی باکو پنجشنبه هفته گذشته فینال تفنگ ۱۰ متر بادی آقایان برگزار شد.در این بخش از رقابت ها حسین باقری به عنوان نایب قهرمانی دست یافت. مدال نقره حسین باقری در تفنگ بادی ۱۰ متر جام جهانی آذربایجان اولین مدال تاریخ مردان تیرانداز ایران در این رقابت ها به حساب می آید.

ترکیب تیم ملی بسکتبال برای مسابقات گزینشی المپیک اعلام شد 
فدراسیون بسکتبال پنجشنبه گذشته و پیش از اعزام تیم ملی بسکتبال به اردوی آماده سازی در لتونی اسامی دوازده بازیکن این تیم را برای حضور در رقابت های گزینشی المپیک اعلام کرد. بر این اساس ۱- حامد حدادی، ۲- اوشین ساهاکیان، ۳- اصغر کاردوست، ۴- ارسلان کاظمی، ۵- محمد جمشیدی، ۶- بهنام یخچالی، ۷- فرید اصلانی، ۸- سجاد مشایخی، ۹- آرمان زنگنه، ۱۰- امیر صدیقی، ۱۱- محمد حسن زاده و ۱۲- عدنان دورقی بازیکنانی هستند که در این رقابت ها حضور خواهند داشت.

مدال طلای دونده ایران در رقابت های world challenge اسپانیا
در جریان برگزاری سی و چهارمین دوره رقابتهای دو و میدانی world challenge اسپانیا در شهر مادرید، حسن تفتیان، دونده المپیکی ۱۰۰ متر کشورمان موفق شد با ثبت زمان ۱۰/۰۴ ثانیه بر سکوی نخست بایستد و عنوان قهرمانی را از آن خود کند. در دوی ۱۰۰ متر، سریع‌ترین مرد ایران موفق شد ضمن کسب عنوان قهرمانی این دوره از رقابت های دو و میدانی world challenge اسپانیا، رکورد ملی ۱۰۰ متر ایران را نیز بهبود بخشد

یک سهمیه المپیک از حضور تیم ۱۴نفره دوومیدانی ایران در قزاقستان
در این هفته رو به پایان رقابت های دوومیدانی جام کازانف به عنوان یکی از مراحل کسب سهمیه المپیک در قزاقستان برگزار شد اما طی آن اعضای تیم چهارده نفره اعزامی ایران علی رغم کسب مدال در ماده های مختلف از دستیابی به سهمیه جدید برای افزایش هفت سهمیه پیشین ایران بازماندند وتنها توسط محمد ارزنده به این مهم رسیدند. در این رقابت ها محمد ارزنده موفق شد با ثبت رکورد ۸.۱۶ متردر پرش طول سهمیه حضور در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو را کسب کند. همچنین در جریان این مسابقات در ماده ی دو ۱۰۰ متر رضا قاسمی با ثبت زمان ۱۰:۲۷ ثانیه به عنوان قهرمانی دست یافت. علی خدیور نیز در همین رشته با ثبت زمان ۱۰:۴۰ ثانیه نایب قهرمان شد.   لیلا رجبی در ماده پرتاب وزنه موفق شد با ثبت رکورد ۱۷.۴۰ متر به عنوان قهرمانی دست یابد. رضا مقدم نیز در پرتاب چکش با ثبت رکورد ۶۹.۲۰ متر در جایگاه نخست ایستاد. سجاد هاشمی در ماده دو ۴۰۰ متر اگرچه موفق شد با ثبت زمان ۴۶:۲۲ ثانیه صاحب عنوان قهرمانی شود اما با توجه به حد نصاب ۴۵:۴۰ برای کسب سهمیه المپیک وی از راهیابی به المپیک ریو بازماند.

پایان زودهنگام حضور نماینده ایران در فوتسال باشگاه های جهان
تیم تاسیسات دریایی نماینده ایران در رقابت های فوتسال باشگاه های جهان از شنبه گذشته دیدارهای خود در این رقابت ها را آغاز کرد. در روز نخست این مسابقات که به میزبانی دوحه قطر در جریان است، تاسیسات دریابیی برابر  بارسلونا لاسا از اسپانیا ۴ بر ۲ شکست خورد. ارلوس باربوسای برزیل دومین حریف تاسیسات دریایی در این رقابت ها بود که طی آن نماینده کشورمان ۳ بر ۲ متحمل شکست شد. تاسیسات دریایی سومین و آخرین دیدار خود در مرحله گروهی رقابت های فوتسال باشگاه های جهان را برابر دینامومسکوی روسیه برگزارکرد و طی آن به تساوی ۲ بر ۲ دست یافت. با رقم خوردن این نتایج، تیم فوتسال تاسیسات دریایی از صعود به مرحله دوم مسابقات باشگاه های جهان بازماند.

راه آهن محکوم به پرداخت جریمه به هیات تهران شد
هیات فوتبال استان تهران بعد از نقد نشدن دو فقره چک هر کدام به مبلغ ۳۲۵ میلیون ریال که بابت سهم نقل و انتقال این تیم به هیات فوتبال استان تهران ارایه شده بود به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت کرد. کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هم  ۲۹خردادماه را برای رسیدگی به این پرونده تعیین کرد تا مسئولان باشگاه راه آهن پاسخ مستدل خود را ارایه کنند که مسئولان این باشگاه هیچ پاسخی به کمیته انضباطی ارایه نکردند.  بنابراین کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال باشگاه راه آهن را به پرداخت مبلغ ۶۵۰ میلیون ریال به هیات فوتبال استان تهران محکوم کرد.

شوک به کشتی فرنگی ایران 
حمید سوریان که در آخرین مرحله از رقابت های گزینشی المپیک در کشتی فرنگی موفق به کسب سهمیه المپیک ریو شد، یکشنبه از ناحیه گردن با آسیب دیدگی مواجه شد. وی در این رابطه ضمن تاکید بر اینکه آسیب دیدگی بخش جدانشدنی ورزش است تاکید کرد که ابتدا با درد شدیدی مواجه بودم اما با دعای خیر مردم بزودی تمریناتم را از سر می‌گیرم.

درخواست وزیر ورزش برای رسانه ای شدن قرارداد بازیکنان پرسپولیس و استقلال 
اعضای جدید هیات مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس عصر سه شنبه در نشست های جداگانه ای با محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان دیدار و گفتگو کردند و شنونده نقطه نظرات رئیس مجمع دو باشگاه بودند. یکی از مواردی که در این نشست مد نظر محمود گودرزی بود، شفاف شدن رقم قرارداد بازیکنان دو تیم استقلال و پرسپولیس بود. وزیر ورزش و جوانان در این نشست تاکید کرد پس از پایان فصل نقل و انتقالات رقم قراردادهای این فصل بازیکنان هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از سوی هیات مدیره ها به وزارت ورزش اعلام شود تا برای اطلاع عموم در اختیار مردم و رسانه ها قرار گیرد.

نفت در تهران ماندنی شد؟
سایت باشگاه نفت روز سه شنبه نوشت: به استحضار می‌رساند فرایند واگذاری مذاکره و مزایده فروش سهام باشگاه نفت تهران در یک ماه گذشته انجام شد. در این راستا موسسه فرهنگی ورزشی صنعت نفت تهران از همه شرکت‌هایی که در مزایده و مذاکره حضور پیدا کردند به ویژه باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان نهایت تشکر و قدردانی را دارد. با توجه به اینکه هرگونه واگذاری و انتقال سهام باشگاه بر اساس مقررات جاری منوط به اخذ مجوز کمیسیون ماده ۵ را دارد، در این زمینه کمیسیون مذکور از بین همه متقاضیان صرفا با انتقال سهام باشگاه به شرکت سرمایه گذاری بهنام پیشرو کیش موافقت کرده است به همین دلیل با توجه به اخذ این مجوز به شماره نامه ۱۲۶۷/د/۲۰۶/۹۵ به تاریخ ۱۳۹۵/۵/۸ و احراز شرایط لازم دیگر از سوی شرکت سرمایه گذاری بهنام پیشرو کیش انتقال سهام باشگاه نفت تهران به شرکت بهنام پیشرو کیش نهایی شده است.

یک حامی مالی جدید برای مدال آوران ایران در المپیک ریو 
کمیته ملی المپیک سه شنبه تفاهم نامه ای با فروشگاه رفاه برای حمایت از مدال آوران کاروان ایران در المپیک ریو امضا کرد. بر اساس تفاهم نامه منعقد شده، این فروشگاه به قهرمانان المپیک  در بخش مردان، ۵۰ میلیون تومان برای خرید اهدا می کند. معادل این پاداش به بانوان ورزشکار که موفق به کسب مدال با هر رنگی شوند نیز اهدا خواهد شد ضمن اینکه استخدام یکی از بستگان درجه یک مدال آوران بازی های ۲۰۱۶ ریو نیز از دیگر مفاد این تفاهم نامه محسوب می شد.

آخرین برد و باخت های تیم ملی بسکتبال پیش از المپیکی شدن 
تیم ملی بسکتبال که باید از هفته آینده در رقابت های گزینشی المپیک شرکت کند، طی این هفته در لتونی برگزار کننده دو دیدار تدارکاتی بود. تیم کشورمان در نخستین دیدار برابر نیوزلند به برتری دست یافت اما در دومین دیدار مقابل تیم ملی کشور میزبان متحمل شکست ۸۵بر ۴۸ شد. البته در این دیدار حامد حدادی تنها یک نیمه به بازی گرفته شد.

گرفتاری ملی پوشان والیبال صربستان در راه سفر به تهران 
تیم ملی والیبال صربستان که برای برگزاری هفته سوم رقابتهای لیگ جهانی والیبال عازم تهران بود در فرودگاه استانبول گرفتار شد. حملات تروریستی در فرودگاه آتاتورک استانبول همزمان با حضور این تیم در سالن ترانزیت شده بود و وحشت زیادی به این تیم و حاضران در فرودگاه وارد کرد. البته از این حملات هیچ آسیبی به اعضای تیم ملی والیبال صربستان نرسید اما بخاطر لغو تمامی پروازهای این فرودگاه، آنها شب را در استانبول سپری کردند.

همه نقل و انتقالات فوتبال در این هفت روز ورزش 
در جریان نقل و انتقالات این هفت روز ورزش برای لیگ شانزدهم، مهدی طارمی آقای گل پانزدهمین دوره رقابت های فوتبال لیگ برتر که نتوانسته بود با یونایی به توافق نهایی برسد، پس از نشستی که با مسئولان باشگاه پرسپولیس داشت قراردادش را با این تیم تمدید کرد اما این پایان کار طارمی نبود.

بهترین گلزن لیگ پانزدهم یک روز پس از حضور در باشگاه پرسپولیس به همراه رامین رضاییان راهی ترکیه شد تا این دو بازیکن فصل پیش سرخپوشان قراردادشان را با تیم ریزه اسپور ترکیه امضا کنند. این اتفاق باعث دلخوری هواداران پرسپولیس شد و آنها به شدت از رفتار رضاییان و طارمی انتقاد کردند.

باشگاه پرسپولیس نیز تهدید کرد که به خاطر اینکه رضاییان با باشگاه قرارداد داشته است از وی به کمیته انضباطی فدراسیون و فیفا شکایت خواهد کرد.

علاوه بر این طی این هفته حامد آقایی بازیکن ۱۸ ساله و عضو سابق تیم های شهرداری اردبیل، پاس همدان و فرچ یونایتد مالزی در این هفته برای عقد قراردادی سه  ساله با باشگاه پرسپولیس به توافق رسید. محمد امین آرام طبع مدافع پیشین صبای قم با عقد قراردادی دو ساله به پرسپولیس پیوست. ضمن اینکه مسئولان باشگاه فوتبال فولاد خوزستان هم قرارداد همکاری با «ماتیاس چاگو» بازیکن کامرونی فصل گذشته خود را به مدت یک فصل تمدید کردند.

عبدالله کرمی، مدافع تیم فوتبال فولاد که پس از قهرمانی این تیم در فصل سیزدهم لیگ برتر به سپاهان پیوسته بود، با قراردادی به مدت یک فصل به خانه بازگشت.  علی رضا رمضانی هافبک فصل گذشته استقلال تهران با عقد قراردادی سه ساله به تراکتورسازی پیوست. رحمان احمدی، دروازه‌بان فصل گذشته باشگاه سپاهان رسما به جمع شاگردان مجید جلالی در پیکان اضافه شد.

لوسیانو ادینیو با عقد قرارداد یک‌ساله‌ به تراکتور سازی پیوست. این بازیکن ۳۴ ساله دو فصل پیش نیز در تیم تراکتورسازی حضور داشت و عنوان بهترین گلزن لیگ برتر را به خود اختصاص داد.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۹ تیر, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو