زمان انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۵ -

بورس كالا عضو فدراسيون بورس‌های جهانی شد

رئيس سازمان بورس در مراسم امضا تفاهمنامه همكاری ميان بورس كالای ايران و بورس كالای پاكستان، از عضويت بورس كالای ايران در فدراسيون بورس‌های جهانی WFE خبر داد.

به گزارش سرای نور؛ امروز طي نشستي رسمي در سازمان بورس و اوراق بهادار كه با حضور اعجاز علي شاه رييس بورس كالاي پاكستان، محمد فطانت رييس سازمان بورس و اوراق بهادار، حامد سلطاني نژاد مديرعامل بورس كالاي ايران و مديران ارشد بازار سرمايه برگزار شد، تفاهمنامه همكاري ميان بورس كالاي ايران و بورس كالاي پاكستان منعقد شد.

فطانت رييس سازمان بورس در اين نشست گفت: بورس كالاي ايران كه براي عضويت در فدراسيون بورس هاي جهاني درخواست داده بود، به تازگي با دریافت نامه ای از سوی این نهاد، عضو WFE شد و امیدوارم اين اتفاق خوشايند براي بازار سرمايه ايران به زودی براي ساير بورس هاي كشور نیز رخ دهد.

حامد سلطاني نژاد مديرعامل بورس كالاي ايران نيز در اين باره گفت: ما به خاطر شرايط تحريم از عضويت در نهادهاي بين المللي محروم بوديم اما با ورود به دوران پساتحريم فرصتي ايجاد شد تا بتوانيم به عضويت فدراسيون بورس هاي جهاني دربياييم.

وي با بيان اينكه فدراسيون بورس هاي جهاني، معتبرترين تشكل و نهادي است كه بورس ها مي توانند عضو آن شوند، به مزاياي اين عضويت اشاره كرد و اظهار داشت: تطبيق بورس كالاي ايران با استانداردهاي بين المللي، ارتباط هرچه بهتر و بيشتر با بورس هاي كالايي دنيا، حضور در كارگاه هاي تخصصي فدراسيون و تبادل تجربيات و دانش و همچنين معرفي و به اشتراك گذاشتن بازارهاي جديد مالي در بين اعضا و در نهايت، توسعه فعاليت هاي اقتصادي مانند پوشش ريسك هاي كشوري از طريق بورس ها از جمله مزاياي عضويت بورس كالا در WFE به شمار مي رود.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۰ تیر, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو