زمان انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۵ -

عاقبت توزیع غذا باگرفتن اثرانگشت/کمیته امداد افراد خاطی راعزل کرد

به دنبال انتشار عکس هایی از توزیع غذا در شهرستان باغلمک از سوی کارکنان کمیته امداد و گرفتن اثرانگشت و امضا از مددجویان، کمیته امداد اقدام به عزل افراد خاطی کرد.

به گزارش سرای نور؛ به دنبال انتشار عکس هایی در شبکه های مجازی استان خوزستان از توزیع غذا در یکی از روستاهای شهرستان باغملک که در آن افراد متولی کار از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) اقدام به گرفتن امضا و اثر انگشت از مددجویان می کردند، کمیته امداد امام خمینی(ره) در این خصوص واکنش نشان داد و بیانیه ای صادر کرد.

کمیته امداد امام خمینی(ره) در این بیانیه ضمن غذرخواهی از مردم اقدام به عزل کارمندان خاطی خود کرده ولی باید مشخص شود که این کارکنان به صورت خودسرانه اقدام به این کار کرده اند یا اینکه چنین رویه ای در بین همه مددجویان سراسر کشور انجام می شود.

در برخی دستگاه های اجرایی متاسفانه چنین سخت گیریهایی وجود دارد و اغلب کارمندان برای محکم کاری اقداماتی مشابه از مردم می کنند به همین دلیل باید مشخص شود که این کارمندان با دستورات عمل کرده اند یا اینکه خودسرانه چنین اقدامی انجام داده اند به هر حال افراد خاطی به دستور پرویز فتاح مستقیم رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) عزل شده اند و به  هیات تخلفات اداری استان خوزستان واگذار شده اند.

در بیانیه کمیته امداد امام خمینی(ره) در خصوص انتشار عکس هایی مذکور آمده است: پیرو انتشار عکسی در شبکه های اجتماعی با مضمون توزیع بسته های غذا و نمایش نابخردانه، اعتمادسوز و خارج از عرف دو تن از همکاران کمیته امداد شهرستان باغملک، ضمن تشکر از حساسیت و واکنش رسانه های گروهی و فعالان فضای مجازی و تقبیح ثبت و انتشار تصویر مورد اشاره توسط افراد مذکور، مراتب عذرخواهی مدیران و همکاران امدادگر کمیته امداد را اعلام نموده و به آگاهی مردم شریف کشورمان می رساند که افراد خاطی به دستور مستقیم رئیس کمیته امداد تعلیق و از سمت خود عزل گردیده و تعیین و تکلیف افراد مذکور به هیات تخلفات اداری استان خوزستان واگذار شده است. شایسته ذکر است بر اساس آیین نامه های موجود، ارائه خدمت به صورت نمایشی و در ملاعام و به صورتی که شان و اعتبار مددجو مخدوش گردد، ممنوع است.

در این بیانیه آمده است: ذکر این نکته نیز ضروری است؛ آمار توزیع غذا و اطعام نیازمندان در طول سال به ویژه ایام ماه مبارک رمضان به صورت میلیونی بوده و اصولا امکان دریافت کارت ملی و شناسنامه برای ارائه خدمت امری غیرعقلانی و ناممکن بوده و همکاران امدادگر به صورت کلی و بر اساس لیست های کلی نسبت به ثبت و ضبط خدمات ارائه شده می پردازند تا امکان کنترل و در صورت نیاز افزایش خدمات در یک منطقه خاص فراهم گردد.

در ادامه این بیانیه عنوان شده است: سیاست کاری مدیریت کمیته امداد پرهیز از انجام کارهای نمایشی و دور از شان مددجویان عزیز بوده و بر همین اساس در سال گذشته، نحوه انجام برخی ماموریت های امداد تغییر کرده است که از آن جمله می توان به عدم برگزاری مراسم گروهی ازدواج مددجویان تحت پوشش و نمایش چهره مددجویان عزیز در رسانه ها اشاره کرد که همواره مورد انتقاد طیف گسترده ای از مردم بصیر کشورمان بوده است.

منبع:مهر

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۱۱ تیر, ۱۳۹۵

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو