زمان انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ -

سم پاشی، ضد عفونی معابر و منازل مردم و تهیه ماسک توسط سپاه ناحیه نور

فرمانده سپاه ناحیه نور گفت: سم پاشی، ضد عفونی معابر و منازل مردم و تهیه ماسک توسط سپاه ناحیه نور در راستای مبارزه با ویروس کرونا انجام می‌شود.

به گزارش مرتضی محسنی خبرنگار سرای نور،فرمانده سپاه ناحیه نور در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به مبارزه با ویروس کرونا در شهرستان نور اظهارکرد: در راستای مبارزه با ویروس کرونا در روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند ماه جلسه پدافند زیستی در حوزه امام سجاد(ع) با موضوع ایست و پیگیری عدم ورود خودروها با پلاک غیر بومی به روستاهای تابع حوزه امام سجاد(ع) برگزار شد.

 

.

وی گفت: همکاری با مرکز بهداشت در خصوص پایش خانواده‌ها، سم پاشی کل شهر چمستان، پایگاه‌های سطح شهر، هماهنگی با دهیاری و شوراها، کنترل ورودی و خروجی روستاها توسط حوزه خاتم الانبیاء(ص)، تهیه ماسک برای روستا های شیرکلا و معصوم آباد به تعداد ۴هزار عدد و توزیع بین مردم روستا توسط حوزه حضرت رقیه (س) چمستان از اقدامات این ناحیه است.

سرهنگ سید نعمت اسدی تصریح کرد: معابر عمومی روستاهای حاجی آباد، کاردگرکلا و نصرت آباد توسط حوزه علی اکبر(ع) ضدعفونی شد و همچنین تور ایست و سلامت در روستاهای خوریه، آرویج کلاو نصرت آباد توسط حوزه علی اکبر (ع) برگزار شد.

این مسئول ضدعفونی کل روستاها، معابر عمومی کل روستاهای کلین خونی، هردورود، کاردگرکلا، تهیه ۲۵۰ متر پارچه و یک کیلو کش برای دوخت ماسک و تحویل به فرماندهان پایگاه‌ها توسط حوزه حضرت علی اکبر(ع)، دوخت یکهزار و ۴۰۰ عدد ماسک توسط حوزه خواهران چمستان، ۵۰۰ عدد ماسک توسط خواهران خادمیاران چمستان و هزار و ۷۰۰ عدد ماسک توسط حوزه حضرت رقیه (س) و تحویل به مردم را از اقدامات ناحیه نور در مبارزه با ویروس کرونا نام برد.

فرمانده سپاه ناحیه نور بااشاره به سم پاشی و ضد عفونی معابر و منازل مردم توسط بسیج هنرمندان ناحیه خاطرنشان کرد: ۲هزار و ۲۰۰ عدد ماسک در محله امیرآباد منطقه ایزدشهراز حوزه امام علی(ع) توزیع و آموزش خانه به خانه افراد برای مبارزه با ویروس کرونا توسط پایگاه حضرت معصومه تاشکوه با همکاری خانه بهداشت محل و حوزه حضرت خدیجه(س) رویان انجام شد.

وی گفت: نصب بنر راههای پیشگیری از ویروس کرونا در ورودی روستاهای رویان توسط پایگاهها و شوراهای محل، تهیه ۷۰۰ بسته بهداشتی(ماسک،دستکش و بروشور) وتوزیع در منازل مردم توسط حوزه امام علی(ع) نور و چگونگی علائم بیماری کرونا و طرز پیشگیری و مقابله با آن توسط بسیجیان و بهورزان مدافعان سلامت امام حسین(ع) بلده توجیح و تبیین شد.

 

سرهنگ سید نعمت اسدی با اشاره به عملکردهای روز ۲۸ اسفند در مبارزه با ویروس کرونا اظهارکرد: افراد غیربومی توسط پایگاه بسیج و شوراها برای عدم مسافرت به منطقه بلده در تعطیلات نوروزی توسط پویش های مردمی و فضای مجازی حوزه امام حسین(ع) بلده توجیه شدند.

وی از دیگر اقدامات در این روز به تهیه تعداد ۵هزار عدد ماسک توسط بسیجیان پایگاه بلده و توزیع بین مردم توسط حوزه امام حسین(ع) بلده، شناسایی افراد کم بضاعت با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) بلده و تهیه ۱۰۰ سبد کالا برای افراد در روستا های بخش توسط حوزه امام حسین(ع) بلده، تهیه و نصب بنر برای مقابله با ویروس توسط پایگاههای مقاومت دهیاری‌ها و شوراها در روستاها بخش بلده توسط حوزه امام حسین بلده، تهیه و توزیع یک هزار و ۵۰۰ عدد بطری محلول ضد عفونی کننده در سطح روستاهای بخش بلده توسط حوزه امام حسین بلده، ضد عفونی مکان‌های عمومی و معابر شهر و روستا با همکاری شهرداری در سطح شهر و بسیجیان داوطلب در سطح روستاها توسط حوزه امام حسین بلده می‌باشد.

سرهنگ اسدی تصریح کرد: بازدید ۱۵نانوایی‌های شهر چمستان،توزیع۳۵ بسته حمایتی برای افراد نیازمند و گشت همراه با نیروهای بازرسی برای تأکید در خانه ماندن توسط بسیج اصناف شهرستان نور اجرا شد.

این مسئول با اشاره به ضد عفونی کلیه معابر روستاهای تابعه حوزه حضرت ابوالفضل(ع)، پخش بسته ضدعفونی، ماسک و محلول ضدعفونی و تحویل آن به منازل به تعداد ۲ هزار نفر توسط حوزه حضرت ابوالفضل(ع) افزود: ایست و بازرسی در ورودی روستاها و جلوگیری از ورود افراد غیربومی به محل توسط این حوزه و نصب بنر برای جلوگیری، پیشگیری و شیوع بیماری کرونا و اطلاع رسانی به مردم با همکاری پایگاه، شورا و دهیاری توسط حوزه حضرت ابوالفضل(ع) انجام شد.

فرمانده سپاه ناحیه نور از دیگر اقدامات این روز در خصوص مبارزه با ویروس کرونا به توزیع ۶۰۰ عدد ماسک، ۸بسته دستکش لاتکس توسط پایگاه شیخ فضل الله نوری بین مردم، توزیع بسته های بهداشتی(ماسک و دستکش) به تعداد ۵۰ بسته و توزیع آن بین روستاها و پایگاه‌ها توسط حوزه حضرت زینب(س)، دوخت و توزیع یک هزار و ۲۰۰ عدد ماسک و ۸۰ عدد مواد ضد عفونی و توزیع آن بین روستاها و پایگاه‌ها توسط حوزه حضرت رقیه(س)، توزیع ۱۵ بسته سبد مهربانی ویژه نوروز با هزینه ۱۴ میلیون ریال برای خانواده های بی بضاعت منطقه ایزدشهر توسط گروه جهادی رهروان شهدای گمنام ایزدشهر و ضد عفونی مرحله سوم معابر کوچه ها، محله رستمرود توسط بسیجیان پایگاه نجف اشرف و جوانان انقلابی رستمرود نام برد.

 

 

فرمانده سپاه ناحیه نور با اشاره به ۲۹ اسفند افزود: پویش ختم صلوات و قرآن و دعای فرج توسط بسیجیان خواهر حوزه حضرت رقیه(س)، توزیع تعداد ۲هزار و ۵۰۰ عدد ماسک توسط حوزه امام سجاد(ع) ، جلسه قرار گاه پدافند زیستی در دو روستای حوزه امام سجاد(ع) ، بازدید به صورت ۳ مرحله در کل حوزه سرزمینی امام سجاد (ع) ، تهیه بروشور و نکات بهداشتی در چند پایگاه به همراه توزیع ماسک توسط حوزه امام سجاد (ع) از اقدامات این ناحیه می‌باشد.

این مسئول گفت: برگزاری تور ایست در ورودی روستا های تابعه حوزه سرزمینی امام سجاد(ع)، تهیه هزار عدد ماسک در محله دوم توسط حوزه امام حسن(ع) رویان، هماهنگی با خیاط و دوخت ۱۰ هزار ماسک تا پنجم فروردین توسط حوزه امام حسن(ع) رویان ، معرفی ۵نفر از نیروهای بسیجی به مرکز خدمات درمانی رویان برای تماس با ۳ هزار خانوار در طرح غربال گری توسط حوزه امام حسن(ع) رویان و اجرای ایست و بازرسی در مبادی ورودی تمامی روستا ها توسط فرماندهان پایگاه با همکاری شوراها توسط حوزه امام حسن (ع) رویان از دیگر اقدامات سپاه ناحیه نور است.

 

کلیدواژه ها:
زمان انتشار: ۲۹ اسفند, ۱۳۹۸

مطالب مرتبط


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
  • آرشیو